Diğer Redmi Note 9,9S ve 9Pro almanızı önermiyorum..

ahmetrasittopal

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Konular
9
Gözle görülür bir açıklık yok ben kağıdın köşesini kamera çıkıntısının dibinden dik şekilde sokmaya çalıştım alt tarafından kağıt girdi gözle görülmüyor gibi ama kağıt giriyor evet doğru. Cihazın garantisi mevcut ona güvendim şimdilik toz alma durumu yok. Olup da garantiye gönderen varsa süreci paylaşırsa sevinirim.

Yasiin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi Note 9Pro
Konular
16
Gözle görülür bir açıklık yok ben kağıdın köşesini kamera çıkıntısının dibinden dik şekilde sokmaya çalıştım alt tarafından kağıt girdi gözle görülmüyor gibi ama kağıt giriyor evet doğru. Cihazın garantisi mevcut ona güvendim şimdilik toz alma durumu yok. Olup da garantiye gönderen varsa süreci paylaşırsa sevinirim.
En korktuğum şey şuanda bu benimde garantim mevcut inşallah birşey olmaz.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Kronik toz sorunu var cihazda, kanıt niteliğinde ortak görselli bir konu oluşturularak sorunu yaşayan kişiler değişim talep etmeliler bence.

BugategAyas

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ahmet
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Makale Yazarı
Konular
67
Bu telefonun toza karşı dayanaklılık sertifikası zaten yok. Bunu da göz önünde bulundurarak alıyoruz telefonu. Senin yazdığın, "suya dayanıklılığı olmayan telefona sıvı teması olduğu için bozuldu. Normalde böyle olmaması gerekiyor." demek gibi bir şey oldu hocam. Tabi en ufak bir tozu bile geçiriyorsa haklısınız ama çok tozlu ve telefonun dayanamayacağı ortamlarda illaki telefon etkilenir.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Bu telefonun toza karşı dayanaklılık sertifikası zaten yok. Bunu da göz önünde bulundurarak alıyoruz telefonu. Senin yazdığın, "suya dayanıklılığı olmayan telefona sıvı teması olduğu için bozuldu. Normalde böyle olmaması gerekiyor." demek gibi bir şey oldu hocam. Tabi en ufak bir tozu bile geçiriyorsa haklısınız ama çok tozlu ve telefonun dayanamayacağı ortamlarda illaki telefon etkilenir.

Konuda bahsi geçen tozlanma, bir kısım üretim partisinde yaşanmış kronik bir üretim hatası hocam.

mtolgae

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Tolga
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
11
Mi forumda yazıldığı gibi sorun sadece belli parti ürünleri etkiliyor sanırım çünkü kimisi telefonu aldığının haftasında bu problemle karsilasmisken çok daha uzun süredir kullanan pek çok kişide bu sorun yok.

jokerinabisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
recep
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
37
Belki artık bu fuzuli konu daha uzamadan cevaba kapatılır
Mesaj alındı dimi sayın adminler
Selametle

huseyinekrem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ekrem
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
3
Bu gibi durumlarda şunu düşünmek lazım; derdi olanın yazdığı kadar, düzgünce çalışanın övgüleri de internette yazıyor mu?
Hayır tabii ki.

Belli ki bir seride böyle bir sorun olmuş, artık şans meselesi. Denk gelirse yapacak bir şey yok.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Bu gibi durumlarda şunu düşünmek lazım; derdi olanın yazdığı kadar, düzgünce çalışanın övgüleri de internette yazıyor mu?
Hayır tabii ki.

Belli ki bir seride böyle bir sorun olmuş, artık şans meselesi. Denk gelirse yapacak bir şey yok.
Tabiki derdi sıkıntısı olmayan genelde yazmaz, uğraşmaz hatta buralara bile uğramaz. Ancak çok fazla adet sattığındanmıdır, yoksa gerçekten kalite farkı olduğundanmıdır bilmiyorum, nezaman yeni bir redmi note serisi çıksa, sadece bu forymda değil yerli/yabancı tüm mecralarda bir geri bildirim patlaması oluşuyor ve bunların nerdeyse tamamı bir sorundan şikayet etmek için.

aliceylan1981

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali
Cihazım
mi max 2
Konular
5
2 Gün içinde yetkili servis cihaz değişimi için onay verdi. Toz kaçması sebepli. Kronik / değil tartışılır.
Toz koruma sertifikası yok diye bunu hoş göremeyiz. Kamera yahu bu. Toz alan cihazı 5 ay sona kullanamayacaksınız kamerasını bilmem farkındamısınız. O zaman da toz sertifikası yok diye bunu normal mi göreceksiniz?
Belli parti sorunlu dur buna inanırım. Sorun olmasa, 2 günde değişim onayı gelmezdi bana. Öyle kağıt filan da uğraşmayın. Benimki tam kapalıydı.

Bazı arkadaşlar Xiaomi ürünlerini son modellerini kullanıp yorumluyorlar. Kimse bilmezken bu markayı kullananlardanım. Oldukça fazla modelini kullandım. Note 8 dahil ondan sonra çıkan ürünlerinde bir kalite, donanım veya yazılım sorunları baya mevcut.

P40'lite geçtim. Arayüz takılma ısınma hiç bir sorunu yok. Ayrıca Google den de kurtuldum. Bilinçli olmayan da ayrıca kullanmasın bu cihazı diye de sosyal notumu düşeyim.

Üst Alt