koza-han

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
kozyy
Cihazım
redmi note 9
Konular
19
bootloader ile alakası yok ben bl kapalı manuel imei atıyorum :D
sp flashdan attığınız romda hata olabilir telefonun seri numarasına dikkat edip indirin iletişim bilgisi bırakmıştım konuşmak için direkt mesaj nasıl gönderiliyor bilmiyorum yeniden atarsam banlanırım sanırım kusura bakma.
hocam twrp kurulmuyor. twrp attığım zaman telefon gidiyo kırmızı dikkat işreti çıkıyo ve tekrar başlatıyo kendini böyle tekrara giriyor. eng roma uygun twrp varmı elinizde ben bulamadım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam bootleader kilidi kapandığı için mi böyle oluyor

karktersiz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serfar
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
3
hocam resimlerdeki romlardan eng rom ve mıuı 12 çin romu sp flash ile kuruluyor. Diğer miui 12 lerde mıuı yazısı gelip önceki mesajdaki hatayı veriyor. mıuı 11 ve 13 de zaten direk siyah ekran geliyor. kurulan eng rom ve diğer çin romunda twrp atamıyorum. eng romda imei attım diğer romları attım tekrar telefon kapandı tekrar sp flash ile eng romu yüklediğimde imei gitmemişti. iki gündür romları twrp leri deneyip duruyorum çıldıracam artık ya ;)
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

koza-han

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
kozyy
Cihazım
redmi note 9
Konular
19
Hocam bakın cihaz kodu rjomıxm, sjomıxm falan gibi buna bakın kapağın arkasında olmalı telefonu nereden almıştınız bölgeler arası değişiyor

Ben size ekstra video atayım youtube üzerinden adım adım giderseniz halledebilirsiniz tahminimce yine olmazsa ilkel yollarla iletişime devam edeceğiz gibi çünkü dm açmayı bilmiyorum :/

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Son düzenleme:

karktersiz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serfar
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
3
Teşekkür ederim hocam bunu denemiştim yine aynı hatayı aldım şimdi çin romunu kullanıyorum böyle kullanacam ve telefonu elimden çıkarmaya çalışacam ya uğraşmak istemiyorum artık :)

koza-han

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
kozyy
Cihazım
redmi note 9
Konular
19
Twrp flashlayıp custom rom kurun hocam ben şu anda pixelui 4.1 kullanıyorum tavsiye ederim

karktersiz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serfar
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
3
Hocam her şey için teşekkürler vizeler vardı bakamadım burayı unuttum. Biraz araştırdım benim cihaz çin için üretildiğinden diğer romları bl kilidi açık olmadan yüklersek benim aldığım hatayı alıyormuşuz. Anti-Rollback diye bişey varmış ve buna da baktım bunu kıran yok galiba. Artı fazla uğraşan da yok . Sanırım tek çare çin romunda orjinal IMEI ile bl kilidini açmak ve mi flash ile global rom yüklemek ama o da mümkün değil çünkü cihaz bana ikinci el geldi. Yani elimde orjinal IMEI si yok onun için mi unlock hata veriyor. Ayrıca hocam twrp kurulmaya çalıştığımda da önceki bahsettiğim hatayı alıyorum. Yani resimdeki hata.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

koza-han

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
kozyy
Cihazım
redmi note 9
Konular
19
Çin romunu kurup cihazı açık IMEI numaranızı bir köşeye yazın hocam siz zaten mi flash tool vs kullanmayı biliyorsunuz size nasıl çözeceğinizi adım adım anlatayım
1-çin romu kur IMEI numaranı bir köşeye yaz
2-bl kilidini aç
3-twrp flashla
4-nvdata ve nvram yedeği al pcye at dursun bir köşede
5-miui ile uğraşmana değmez bu cihazda custom bir rom indir kur

İşlem adımlarına rağmen başaramadıysan tekrar dene global Roma geçtikten sonra ve IMEI numarasının gitmesinden korkma elinde yedeği var bu işlemleri yaparken ben bir dünya şey yapıyorum hala silinmedi IMEI :D

koza-han

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
kozyy
Cihazım
redmi note 9
Konular
19
Twrp flashlarkej vbmeta ve misc dosyalarını flashlıyor musunuz bende bir ara yaşamıştım aynısını

karktersiz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serfar
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
3
Hocam sorularınıza tek tek cevap vereyim
1)IMEI numarası biliyorum hocam

2)IMEI numarası orjinal IMEI numarası değil anladığım kadarıyla çünkü sadece 2. sim slotunda IMEI var ve IMEI sorguladım değilmiş. Onun için telefonda geliştirici seçenekleri mi kilit açma durumu hata veriyor ve bl kilidini açamıyorum. Bl kilidini açmanın başka bi yolunu biliyorsanız çok güzel olur.

3)Bl kilidi açık olmadığından Twrp yi ADB Shell ile flashlıyamıyorum. SP flashtool ile bi kaç twrp denedim telefon kapandı ve bi önceki mesajdaki hatayı verdi SP flashtool nasıl Twrp flash hazırlanır onu bilmiyorum yapamadım.

4) Bi önceki bölümleri geçemediğim için nvram ve nvdata yedeklerini hiç almadım. Onu da bilmiyorum :)

5) Yine bl kilidi açık olmadığından ve Twrp kuramadığımdan custom rom kuramıyorum :)

bir sonraki mesajınızda sanırım SP flashtool ile veya mi flash ile Twrp flashlamadan bahsediyorsunuz ben onu bi türlü yapamadım gerçi üşendim bıraktım. Onu da öğretirseniz çok makbule geçer :)

Ben şuan çin romundayım 12.0.4 Google play ide yükledim. 12.5 güncellemesi yapınca Google play gidiyor tabi tekrar 12.0.4 yüklemek zorunda kaldım. İngilizce kullanıyorum sıkıntı olmuyor hem İngilizceye alışıyorum:)
Artık benim amacım aynı sorun yaşayan arkadaşlar varsa onlar buradan sorunu çözsünler diye yapıyorum bunu.

Hocam senide yoruyorum kusura bakma :)

koza-han

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
kozyy
Cihazım
redmi note 9
Konular
19
Mi kilit açmayı wifi üzerinden denemiyorsunuz değil mi hocam çünkü anladığım kadarıyla şebekenizde bir problem yok şebeke olduğu sürece telefonda mi hesabı açıp geliştirici seçeneklerinden OEM kilit açma isteği attıktan sonra mi unlock ile açabilmeniz lazım bunlara rağmen mi açamıyorsunuz?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt