Soru Redmi Note 8 TWRP sorunu, dosyaları Gözükmüyor

vefa272700

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Redmi note 9 pr
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 12.0.3 sürümü var
Telefon Modeli
Redmi Note 8
Bootloader Kilidi
Açık
Redmi Note 8 cihaz var. Twrp yükledim ve root atmak istiyordum. Twrpden instale girince dosyalar saçma sapan isimleri var. Yardımcı olur musunuz?
Birde telefonu açmaya çalıştığımda açılmıyor ya twrp ye atıyor ya da döngüye giriyor.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
vefa272700, Orangefox yükleyin sorun devam ederse linkte verilen yöntem ile rom yükleyin...

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Eski sürüm TWRP kurulmuş, cihaz da şifrelenmiş. Format data yapmanız lazım ama hocamızın önerdiği gibi önce OFR'yi deneyin.

Çözüm olmazsa ve telefonda önemli verileriniz varsa Hellas TWRP kurup, verilerinizi telefondan alıp cihazı öyle sıfırlayın.

Oyla:

Anonim149956

SilinenÜye
MIUI Sever
Konular
0
Eski sürüm TWRP kurulmuş, cihaz da şifrelenmiş. Format data yapmanız lazım ama hocamızın önerdiği gibi önce OFR'yi deneyin.

Çözüm olmazsa ve telefonda önemli verileriniz varsa Hellas TWRP kurup, verilerinizi telefondan alıp cihazı öyle sıfırlayın.
Hocam aynı sorunu ben de yaşamıştım. Global Miui 12.0.3.0 sürümündeyken kilidimi açtım. Forumda konusu olan tek tuşla twrp yükleme rehberindeki TWRP 3.4.0.0 sürümünü yükledim. Rehberdeki programda hangi sürüm varsa onu yükledim yani. Sonra dosyalar şifreli çıkmıştı. Orangefox son sürümü kurdum adb ile. Ardından orangefox zipini tekrar flashladim. Üstüne format data yaptim ama şifreleme çözülmemişti. Üstüne kilidi kapatmadan mi flash ile tekrar global rom 12.0.3.0 sürümünü flashlarken mi flash hata verdi ve telefon brick oldu. EDL modda kurtardim. Bu 12.0.3.0 sürümünde bir problem var sanırım.

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Hocam aynı sorunu ben de yaşamıştım. Global Miui 12.0.3.0 sürümündeyken kilidimi açtım. Forumda konusu olan tek tuşla twrp yükleme rehberindeki TWRP 3.4.0.0 sürümünü yükledim. Rehberdeki programda hangi sürüm varsa onu yükledim yani. Sonra dosyalar şifreli çıkmıştı. Orangefox son sürümü kurdum adb ile. Ardından orangefox zipini tekrar flashladim. Üstüne format data yaptim ama şifreleme çözülmemişti. Üstüne kilidi kapatmadan mi flash ile tekrar global rom 12.0.3.0 sürümünü flashlarken mi flash hata verdi ve telefon brick oldu. EDL modda kurtardim. Bu 12.0.3.0 sürümünde bir problem var sanırım.
Globali kullanmadım hiç hocam, bir şey diyemiyorum ama sürüm kaynaklı sorun olma ihtimali yüksek. Geçmiş olsun bu arada. :/

Oyla:

vefa272700

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Redmi note 9 pr
Meslek
Öğrenci
Konular
8
vefa272700, Orangefox yükleyin sorun devam ederse linkte verilen yöntem ile rom yükleyin...

Hocam dosyalar görünmediği için orangefoxu da flaslayamiyorum. Twrp ekranindayken de pc de dosyalar görünmüyor.

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
vefa272700, Tekrardan orangafox twrp yükleyin ya da varsa otg kablo/aparat ile usb bellekten yükleyin...

Oyla:

vefa272700

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Redmi note 9 pr
Meslek
Öğrenci
Konular
8
vefa272700, Tekrardan orangafox twrp yükleyin ya da varsa otg kablo/aparat ile usb bellekten yükleyin...

Hocam hafıza kartına yükledim orangefoxu ama twrp görmedi.

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
vefa272700, O zaman manuel olarak yükleyin,vidoada anlattığım gibi,zip dosyası içinden img dosasını alıp adb içine atıp yükleyin...

Oyla:

vefa272700

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Redmi note 9 pr
Meslek
Öğrenci
Konular
8
vefa272700, O zaman manuel olarak yükleyin,vidoada anlattığım gibi,zip dosyası içinden img dosasını alıp adb içine atıp yükleyin...
Tamamdır hocam. Deneyeceğim inşallah olur.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam hellas kurmayı denedim fakat twrp installden dosya görünmediği için yapamadım. Şuan telefona rom attım ama imei atmam lazım onun icin twrpden root kurmam lazım. Hocamın dediği yöntemi de deneyeceğim. Teşekkür ederim.

Oyla:
Üst Alt