Soru Redmi Note 8 TWRP sorunu, dosyaları Gözükmüyor

vefa272700

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Redmi note 9 pr
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 12.0.3 sürümü var
Telefon Modeli
Redmi Note 8
Bootloader Kilidi
Açık
Redmi Note 8 cihaz var. Twrp yükledim ve root atmak istiyordum. Twrpden instale girince dosyalar saçma sapan isimleri var. Yardımcı olur musunuz?
Birde telefonu açmaya çalıştığımda açılmıyor ya twrp ye atıyor ya da döngüye giriyor.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

vefa272700

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Redmi note 9 pr
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Hocam aynı sorunu ben de yaşamıştım. Global Miui 12.0.3.0 sürümündeyken kilidimi açtım. Forumda konusu olan tek tuşla twrp yükleme rehberindeki TWRP 3.4.0.0 sürümünü yükledim. Rehberdeki programda hangi sürüm varsa onu yükledim yani. Sonra dosyalar şifreli çıkmıştı. Orangefox son sürümü kurdum adb ile. Ardından orangefox zipini tekrar flashladim. Üstüne format data yaptim ama şifreleme çözülmemişti. Üstüne kilidi kapatmadan mi flash ile tekrar global rom 12.0.3.0 sürümünü flashlarken mi flash hata verdi ve telefon brick oldu. EDL modda kurtardim. Bu 12.0.3.0 sürümünde bir problem var sanırım.
Hocam global 12.0.4 deydim. Twrp olmadı. Ben de miflashtan Endonezya 12.0.3.0 sürümünü yükledim. Fakat sonuç o sürümde de aynıydı. Değişmedi.

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
.img uzantılı yüklüyorsanız TWRP'den Install kısmına girince Install Image seçeneğine tıklayarak seçebilirsiniz. OrangeFox .zip şeklinde olduğu için görmesi lazım direkt.

Hafıza kartına veya OTG ile flaş belleğe atıp cihaza kurmanız gerekiyor şifrelenme sorunu olan cihazlarda.

Oyla:

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
.img uzantılı yüklüyorsanız TWRP'den Install kısmına girince Install Image seçeneğine tıklayarak seçebilirsiniz. OrangeFox .zip şeklinde olduğu için görmesi lazım direkt.

Hafıza kartına veya OTG ile flaş belleğe atıp cihaza kurmanız gerekiyor şifrelenme sorunu olan cihazlarda.
+ her ihtimale karşı twrp ekranında mount kısmına bakın, hangisini kullanıyorsanız oradan hafıza kartı yada otg işaretli değilse onu işaretleyin öyle deneyin..

Oyla:

vefa272700

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Redmi note 9 pr
Meslek
Öğrenci
Konular
8

Hocam .img olan hellas twrpsini hafıza kartına atmıştım. Sağ alttan zip yerine imageyi etkinlestirdim fakat hafıza kartını görmedi. 0 kb olarak görünüyordu.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

+ her ihtimale karşı twrp ekranında mount kısmına bakın, hangisini kullanıyorsanız oradan hafıza kartı yada otg işaretli değilse onu işaretleyin öyle deneyin..
Deneyeceğim hocam. Ama söyle bir sıkıntı daha var: Twrp den format data yapılmıyor. Wipeden Formata girince yes diyorum fakat yazılan herşey kırmızı renkli olarak hata veriyor. Yani twrp de her yer kilitli gibi.

Oyla:

cengizb

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İleri
Cihazım
Mi A1
Konular
0
Redmi Note 8 cihaz var. Twrp yükledim ve root atmak istiyordum. Twrpden instale girince dosyalar saçma sapan isimleri var. Yardımcı olur musunuz?
Birde telefonu açmaya çalıştığımda açılmıyor ya twrp ye atıyor ya da döngüye giriyor.

Çözümü çok basit miui 11 versiyon flaşla ve twrp yükle.sonra tıkır tıkır güncelleme yap sorun kalmıyor.

Oyla:

vefa272700

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Redmi note 9 pr
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Çözümü çok basit miui 11 versiyon flaşla ve twrp yükle.sonra tıkır tıkır güncelleme yap sorun kalmıyor.
Niyetim imei atmak, root yüklendikten sonra imei atmam lazım. İmei attıktan sonra rom her türlü atılıyor.

Oyla:
Üst Alt