Yardım Redmi Note 8 System Destroyed Nasıl Düzeltilir

elturco0935

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Toprak Enis
Cihazım
Redmi not 8
Konular
31
Güncelleme yaparken yanlışlıkla kablo çıktı sistemide silmiştim temiz kurulum olsun diye.. İnternetten videolar izledim adb fastboot ile telefonu düzeltebileceğimi gördüm.Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz. Uygulamayı buldum ama hata verdi.

salim21

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Salim
Cihazım
Poco x3 Pro
Konular
18
benimde başıma geldi bootlooader kilidi açık ise mi flash ile stock rom flashla ben sorunu böyle çözmüştüm

Oyla:

elturco0935

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Toprak Enis
Cihazım
Redmi not 8
Konular
31
Şimdi daha iyi anladım hocam teşekkür ederim. Twrp yüklenince glabal rom olarak ındırdiğim dosyayı twrp aracılıgı ıle guncelleme mı yapmam gerek yoksa ılla mı flash ılemı olmalı.Bazı paylasımlarda twrp ıle guncellemede yapılıyor

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Şimdi daha iyi anladım hocam teşekkür ederim. Twrp yüklenince glabal rom olarak ındırdiğim dosyayı twrp aracılıgı ıle guncelleme mı yapmam gerek yoksa ılla mı flash ılemı olmalı.Bazı paylasımlarda twrp ıle guncellemede yapılıyor
twrp ile de yapılabilir kurun twrp yi ardından yüklemek istediğiniz global romun recovery bağlantısını cihazda install bölümünden flaslayın

Oyla:

elturco0935

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Toprak Enis
Cihazım
Redmi not 8
Konular
31
Kilit sistemi silmeden önce açıktı ama değişillik olmasıysa hala öyledir pek yazılımdan anlamıyorum..

Oyla:

elturco0935

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Toprak Enis
Cihazım
Redmi not 8
Konular
31
Değerli hocalarım birşey daha soracagım twrp yi yükleme aşamasını geçtikten sonra ne olur ne olmaz diye cihazımı yedeklemiştim ve yedek dosyam bilgisayarda mevcut twrp aracılıgı ıle onu telefona nasıl aktarırım ve aktarırsam cıhazı kurtarma olasılıgım daha yuksek olmazmı. İlla ındırıp yenıden mı yuklemem gerekıyor..

Oyla:

aliasaf

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilinmiyor
Cihazım
Bilinmiyor
Konular
125
Değerli hocalarım birşey daha soracagım twrp yi yükleme aşamasını geçtikten sonra ne olur ne olmaz diye cihazımı yedeklemiştim ve yedek dosyam bilgisayarda mevcut twrp aracılıgı ıle onu telefona nasıl aktarırım ve aktarırsam cıhazı kurtarma olasılıgım daha yuksek olmazmı. İlla ındırıp yenıden mı yuklemem gerekıyor..
Twrp yükledinizmi hocam eğer yüklediyseniz Mount kısmından Mtp enable diyip cihazi pc ye bağlayın Dahili depolama yada SD kartınız varsa gözükecektir eğer gözükmüyorsa twrp den format data yapın sonra yedeğinizi kopyalayıp dahili yada sd cartiniza atin sonra geri yükleyin twrp yedeği görmezsse çözümü cihazdaki twrp dosyasını içine atın yedeğinizi yada içinde backup klasörü varsa onun içine atın görücektir

Oyla:

elturco0935

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Toprak Enis
Cihazım
Redmi not 8
Konular
31
11.0.8 globall fastboot sürümü indiriyorum hocam programı yükledim ama restart atması lazım yükleme bitsin dediğiniz işlemleri yapacağım.. Allah razı olsun tekrardan...

Oyla:

aliasaf

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilinmiyor
Cihazım
Bilinmiyor
Konular
125
11.0.8 globall fastboot sürümü indiriyorum hocam programı yükledim ama restart atması lazım yükleme bitsin dediğiniz işlemleri yapacağım.. Allah razı olsun tekrardan...
Rica ederim hocam bu arada fastboot sürümünü twrpden yükleyemezssiniz bilginiz olsun

Oyla:

elturco0935

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Toprak Enis
Cihazım
Redmi not 8
Konular
31
twrp den recovery ile yukleme yapılıyor hocam ıkı dosyayıda ındırmıstım sıstemı sılınce ... suan ıslemlerı yapıyorum tel fastboot moddayken bilgisayara bagladım ve ıslemlerı uyguluyorm..
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Twrp yükledinizmi hocam eğer yüklediyseniz Mount kısmından Mtp enable diyip cihazi pc ye bağlayın Dahili depolama yada SD kartınız varsa gözükecektir eğer gözükmüyorsa twrp den format data yapın sonra yedeğinizi kopyalayıp dahili yada sd cartiniza atin sonra geri yükleyin twrp yedeği görmezsse çözümü cihazdaki twrp dosyasını içine atın yedeğinizi yada içinde backup klasörü varsa onun içine atın görücektir

Hocam dediğiniz kısımda mtp enable yazan bir yazı yok yanlış işlem yapmamak adına yardımcı olabilirmisiniz

Recovery olarak indirdiğim romu telefona aktarıp sanırım twrpden yapılması gereken işlemleri izlesem sorunsuz kurulum ile cihaz kendıne gelecektır. Yanlıs bir adım atmamak adını yinede düşüncemi paylaşmak isterim..

Çok ama çok teşekkür ederim değerli hocalarım sayenizde sorunumu çözdüm....

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt