İnceleme Redmi Note 8 Rom Önerim ve Performans Ayarları

Yusufblr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Begonia
Meslek
Öğrenci
Konular
47
Anladım çok teşekkür ediyorum, eğer bir zaman sonra performans düşüklüğü görürsem Hindistan miui10 deneyeceğim. Uygulama sıkıntısı yok zaten onlar silinir, teşekkür ediyorum tekrardan.
Ne demek efendim. inlove~~

Mr.Mitch

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haydar
Cihazım
Redmi note 8
Meslek
Köle
Konular
46
Rica ederim. Animasyon 11'de çok kötü olduğu için tuş kullanma ihtiyacı duyuyorsunuz bence. Ben ikisini de denedim. 10 her şeyiyle çok daha iyi. Tavsiyem MIUI 10 hindistan 👌🏻
Sanırım bi tek bende miui 10 da kamera problemi var bi tek 48 mp olan ana kamera çalışıyor ön kamera ve geniş açılı kameraya girdiğimde uygulamalar çöküyor crash yani

Yusufblr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Begonia
Meslek
Öğrenci
Konular
47
Sanırım bi tek bende miui 10 da kamera problemi var bi tek 48 mp olan ana kamera çalışıyor ön kamera ve geniş açılı kameraya girdiğimde uygulamalar çöküyor crash yani
Hayır bende de öyle. Muhtemelen senin cihazın aslında MIUI 10 destekliyor fakat yeni üretim olduğu için MIUI 11 ile çıkıyor. Bu yüzden de lens uyuşmazlığı oluyor.

W2G

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Redmi note 8
Konular
1
merhaba bu sürümü yeni indirdim ve cihazıma kurdum. fakat play store sertifikasız görünüyor. bu sorunu nasıl çözebilirim ? telefonum henüz root'lu değil.

falcao89

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
23
merhaba bu sürümü yeni indirdim ve cihazıma kurdum. fakat play store sertifikasız görünüyor. bu sorunu nasıl çözebilirim ? telefonum henüz root'lu değil.

Cihazı rootladıktan sonra magisk üzerinden safetynetfix.zip dosyasını flashlarsanız çözülür
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Eğer cihazınızda root varsa, Lucky Patcher uygulaması ile kamera apk'sını değiştirebilirsiniz. Netten farklı kamera uygulamasının farklı sürüm apk indirip, lucky patcher ile sistem uygulaması olarak yükleyin düzelecektir. Benim cihazda MiRoom 20.3.26 sürümde kamera çalışmıyor siyah ekran oluyor, bu şekilde çözmüştüm.

12.0.3.0 global sürümü deneyin derim Yes~~
MİUİ 12 sürümlerinin hiçbiri 11 sürümleri kadar iyi çalışmıyor bu cihazda. En azından benim çin versiyonu cihazımda ettiğim tecrübe bu şekilde.

Ben olsam MIUI 10 yüklerdim. Maximum performans! Görünüş olarak 11 ile neredeyse birebir aynı ama daha performanslı ve bence daha iyi. Eğer cihazınız kutudan MIUI 10 ile çıktıysa yükleyebilirsiniz. 11 ile çıktıysa yüklenemeyebilir. Lens sorunu çıkar.

Telefonlar kutudan çıkan sürüm her zaman en iyisidir. Size katılıyorum. MIUI 10 en iyisi bu cihaz için. Fakat; MIUI 10 sürümlerinde çentikli cihazlarda kalıcı bildirim sorunu var. Yani bir bildirim geldiğinde simge anlık görünüp kayboluyor. Buna bir fix olsaydı kesinlikle MIUI 10 kullanırdım.

Son düzenleme:

kervan688

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiomi
Konular
1
merhabalar mi flash tool u bilgisayarıma yüklüyorum ama açılmıyor sistem engeliyor hata veriyor açılmıyor ne yapmam gerek. yükleme yapabilmem için .

ekinox122

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eko
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Harekat Memuru
Konular
9
Hocam romun hâlâ aynı performansda olduğunu düşünüyor ve önerir misin? Oyun performansı nasil, örneğin Cod ve mobile legends. Xiaomi eu. romdan geçiş yapacağız

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Stok rom yerine EU Romu tavsiye ederim ben. Stoğun reklamıyla şunusuyla bunusuyla uğraşılacağına EU çok daha rahat oluyor. Tabi bu EU, MIUI 11 sürümündeki EU.

EU Stabil 11.0.7 veya EU Beta 20.3.26 (MIUI 11 son beta). Beta sürümün ismi beta ama bu sürüm bayağı iyi ve sorunsuz.

Xiaomi ADB Fastboot Tools ile debloatın yanında Magisk modülleri de kuruyorum ben (şu an 11.0.7 sürümündeyim). 2.5 yıllık cihazla 7 saat üstü ekran süresi alabiliyorum evde isem.

1- MIUI Debloater modülü var, benim kaldıramadığım veya emin olamadığım birçok uygulamayı kaldırıyor. Ayrıca dosyayı düzenleyerek ekleme veya çıkartma yapılabilir.

2- Memeui Enhancer isminde bir modül var. Modül kapalı kaynak kodlu maalesef ama ben yararını gördüğüm için kullanıyorum. MIUI servislerinin bazılarını kapatıyor, optimizasyon yapıyor.

3- GMS Doze ve GMS Fix modülleri var. Bunlar Google servislerinin fazla şarj yemesini engelliyor.

4- Nuked Analytic modülü var. Arka plandaki telemetri servislerini engelliyor, kapatıyor. DalvikHyperthreading modülü var. Bu da işlemcideki yükü azaltıyor biraz, ısınmayı engelliyor bir nebze. Ama oyun oynuyorsanız bu son dediğim modülü tavsiye etmiyorum.

Tabi cihazını MIUI 11'e düşürmeyenler için de bir sürüm var: Xiaomi EU 12.0.3 Android 10 sürümü (A11 sürümü de var aynı kodda, onu tavsiye etmem). MIUI 12 olarak biraz düzgün satılabilecek tek rom. Yine ona da aynı modüller kırılabilir.

Not: Miroom 11.0.6 ve Miroom Beta 20.3.26 sürümlerini de tavsiye ederim özellikle pil için ancak onlardaki tek eksik Wideline L1 sertifikası olmaması. Netflix, Amazon gibi çevrimiçi video izleme servislerinden HD ve üzeri izletmiyor sertifika olmadığı için (maksimum 540p izletiyor).

wborland

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tobias
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Avukat
Konular
1
Stok rom yerine EU Romu tavsiye ederim ben. Stoğun reklamıyla şunusuyla bunusuyla uğraşılacağına EU çok daha rahat oluyor. Tabi bu EU, MIUI 11 sürümündeki EU.

EU Stabil 11.0.7 veya EU Beta 20.3.26 (MIUI 11 son beta). Beta sürümün ismi beta ama bu sürüm bayağı iyi ve sorunsuz.

Xiaomi ADB Fastboot Tools ile debloatın yanında Magisk modülleri de kuruyorum ben (şu an 11.0.7 sürümündeyim). 2.5 yıllık cihazla 7 saat üstü ekran süresi alabiliyorum evde isem.

1- MIUI Debloater modülü var, benim kaldıramadığım veya emin olamadığım birçok uygulamayı kaldırıyor. Ayrıca dosyayı düzenleyerek ekleme veya çıkartma yapılabilir.

2- Memeui Enhancer isminde bir modül var. Modül kapalı kaynak kodlu maalesef ama ben yararını gördüğüm için kullanıyorum. MIUI servislerinin bazılarını kapatıyor, optimizasyon yapıyor.

3- GMS Doze ve GMS Fix modülleri var. Bunlar Google servislerinin fazla şarj yemesini engelliyor.

4- Nuked Analytic modülü var. Arka plandaki telemetri servislerini engelliyor, kapatıyor. DalvikHyperthreading modülü var. Bu da işlemcideki yükü azaltıyor biraz, ısınmayı engelliyor bir nebze. Ama oyun oynuyorsanız bu son dediğim modülü tavsiye etmiyorum.

Tabi cihazını MIUI 11'e düşürmeyenler için de bir sürüm var: Xiaomi EU 12.0.3 Android 10 sürümü (A11 sürümü de var aynı kodda, onu tavsiye etmem). MIUI 12 olarak biraz düzgün satılabilecek tek rom. Yine ona da aynı modüller kırılabilir.

Not: Miroom 11.0.6 ve Miroom Beta 20.3.26 sürümlerini de tavsiye ederim özellikle pil için ancak onlardaki tek eksik Wideline L1 sertifikası olmaması. Netflix, Amazon gibi çevrimiçi video izleme servislerinden HD ve üzeri izletmiyor sertifika olmadığı için (maksimum 540p izletiyor).

Üstad valla şiir gibi açıklamışsın. Bir daha rom vs soran olursa direk olarak bunu alıntı yapalım :)

Üst Alt