Soru Redmi Note 8 Pro'da NFC Yok

alvinaone

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Konular
17
Yurtdışı cihaz sahibiyim, cihazda NFC bulamadım. Telefonun dış kabında made in china yazıyordu ama cihazda made in india yazıyordu. Cihazdaki rom hindistan romu filan mı acaba, nasıl öğrenebilirim?

hbaki61

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin61
Cihazım
mi5 plus
Konular
0
endonezya rom da var

Oyla:

iskence

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Önder
Cihazım
redmi note 4
Konular
0
Forumda okuduğuma göre Hindistan model cihazlarda NFC modülü olmadığı için rom değiştirseniz bile işinize yaramayacağı yazıyor. Tabii denemekten zarar gelmez, Endonezya rom deneyebilirsiniz.

Şahsen denedim. hindistan telefonu var bende. nfc yok. endonezya rom una geçtim. NFC gelmedi.

Oyla:

eranyum

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erkan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
2
hindistan model ve hindistan rom çıktı. hangi roma çevirmem lazım?

ne yaptınız hocam , benim de ilgilendiğim bir konu bu. forumda bir arkadaş tüm cihazlar hint, çin ve global aynı, sadece hint versiyonda Band 20 yok yazmış. ama yukardaki yorumlarda NFC de olmadığı yazılmış. ben de tam olarak bu durumu araştırıyorum. hint versiyonda band 20 yok orası kesin ama nfc var mı yok mu? endonezya ya da global rom yükleyince cihazınızda nfc özelliği varsa aktif hale gelmesi gerekiyor. siz rom yüklediniz mi?

Oyla:

brboros

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hyrttn
Cihazım
Note 8 pro
Konular
13
ne yaptınız hocam , benim de ilgilendiğim bir konu bu. forumda bir arkadaş tüm cihazlar hint, çin ve global aynı, sadece hint versiyonda Band 20 yok yazmış. ama yukardaki yorumlarda NFC de olmadığı yazılmış. ben de tam olarak bu durumu araştırıyorum. hint versiyonda band 20 yok orası kesin ama nfc var mı yok mu? endonezya ya da global rom yükleyince cihazınızda nfc özelliği varsa aktif hale gelmesi gerekiyor. siz rom yüklediniz mi?
Şahsen denedim. hindistan telefonu var bende. nfc yok. endonezya rom una geçtim. NFC gelmedi.
Bir üst mesajda arkadaş gelmediğini belirtmiş. Galiba donanımsal olarak desteklemiyor.

Oyla:

diyeps

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
Xiaom Note8 Pro
Konular
0
Kayıtsız hindistan üretimi cihaz ve Endonezya romu kullanan biri olarak NFC olmadığını belirtmek istiyorum. Üst taraftaki ayarlar kısmında NFC düğmesi var ancak tıklayınca hiçbir tepki vermiyor.

Eu ve çin üretimi telefonlarda ikinci sim slotu olmadığını, onun yerine NFC donanımı koyulduğunu, Hindistan'da NFC olmadan QR kodlarla ödemeler yapıldığı için gerek görülmediği hakkında bir yazı okumuştum ama ne yazık ki kaynak veremiyorum, hatırlamıyorum. Reddit ya da quora olabilir.

Ek olarak, IMEI atılması için telefonunuzdaki rom silinerek yerine engineer adı verilen bir rom yükleneceği ve sonrasında da tekrar telefona format atılıp ister global ister Endonezya romu yükleneceğini söyleyebilirim, o yüzden IMEI atılana kadar kurduğunuz bütün oyunlar/programlar silinecek. rehber ve foto/müzik yedeği almanızı öneriyorum.

Sevgiler, saygılar.

Oyla:

alvinaone

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Konular
17
band 20 olmaması ne sorunu yaratır hindistan telefonlarda?

Oyla:

eranyum

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erkan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
2
band 20 olmaması ne sorunu yaratır hindistan telefonlarda?

band 20'yi ağırlıklı kullanan türk telekom hattında sorun olabilir. turkcell'de sorun yaşamazsınız, turkcell bu bandı çok kullanmıyor. beklentilerinize bağlı, şu ana kadar telefonu kullanıyorsunuz, bir eksiklik , bağlantı sorunu yaşamadıysanız etkilenmezsiniz diyebilirim

Oyla:

1800210022

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Önemli değil
Cihazım
Xperia xa
Konular
0
Donanım olarak yok NFC

Oyla:
Üst Alt