Soru Redmi Note 8 Pro'da NFC Yok

alvinaone

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Konular
17
Yurtdışı cihaz sahibiyim, cihazda NFC bulamadım. Telefonun dış kabında made in china yazıyordu ama cihazda made in india yazıyordu. Cihazdaki rom hindistan romu filan mı acaba, nasıl öğrenebilirim?

erdienise

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
erdi
Cihazım
note 5
Konular
2
Hocam bende yurt disi aldim cihazi bl acip imei atacaklar bende de nfc yok ama hindistan romu yuklu bu cihazin kesin olarak global olup olmadigini nerden anlayabilirim

Oyla:

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
Hocam bende yurt disi aldim cihazi bl acip imei atacaklar bende de nfc yok ama hindistan romu yuklu bu cihazin kesin olarak global olup olmadigini nerden anlayabilirim
Arkasında model kodu yazar.
Bu mesaja bakip değerlendirebilirsiniz

Oyla:

cografyahocam1983

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
serkan C
Cihazım
mi mix 2
Konular
0
Benim redmi8pro global son sürümdü. Android 9du yani. NFC çalışmıyordu. İstanbul kartta mobil uygulama ile bakiye sorgulama var. NFC ile sorguluyor. Test ettim bir türlü okuyamıyor, kartı uzaklaştırmayı diyor falan. Neyse, sorun son sürümden kaynaklı imiş. Araştırdım ve android 10 sürümüne geçilebildiğini buldum, yükledim 1,9gb. Şimdi İstanbul kartta bakiye okudu. Artık NFC ile ödeme de çalışacaktır muhtemelen. Daha test etmedim. Android 10 yapmak için:
REDMI NOTE 8 PRO’YA ANDROID 10 NASIL YÜKLENİR?
Güncellemeyi yükleyebilmeniz için ilk önce Redmi Note 8 Pro’nun global (international) sürümüne sahip olmanız gerekiyor. Telefonunuzun international sürüm olup olmadığını anlayabilmeniz için ‘na gidin ve telefonunuzun IMEI numarasını girdikten sonra resimdeki doğrulama kodunu girerek sorgulama yapın.
Sorgulama yaptıktan sonra telefonunuzun ‘official international version’ olduğuna dair bir bilgi varsa, yükleme adımına geçebiliriz demektir.
İlk önce tıklayarak, Redmi Note 8 Pro için yayınlanan resmi Android 10 güncellemesini Xiaomi sunucularından telefonunuza indirin.
Telefonunuzun Ayarlar > Telefon hakkında > Sistem güncellemesi bölümüne gidin. Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacak.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Ekranda yer alan logoya ard arda 7-8 defa dokunun. Ardından sağ üstteki üç noktalı menüden, ‘Güncelleme paketini seçin‘e dokunun ve indirdiğiniz .zip dosyasını seçin.
Bu aşamadan sonra Android 10 güncellemesinin yükleme işlemi otomatik olarak başlayacak.
Güncelleme bittikten sonra, Redmi Note 8 Pro‘nuzda Android 10 güncellemesinin keyfini sürebilirsiniz.
Telefonumun sürüm kısmının ekran görüntüsü aşağıdadır.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

zzlaemre

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emre
Cihazım
mi9t
Konular
0
Telefon hakkında tüm özellikler kısmından kontrol edebilirsiniz.
Redmi Note 8 Pro:
Model Kodları:

M1906G7G : Global Model
M1906G7E : Çin Model
M1906G7I : Hindistan Model

Rom Kodları:
PGGMIXM : Global (Küresel)
PGGCNXM : China (Çin)
PGGEUXM : EEA (Europe - Avrupa)
PGGINXM : India (Hindistan)
PGGRUXM : Russia (Rusya)
PGGIDXM : Indonesia (Endonezya)
Şimdi benim telefonum hindistan modeli ve mi Türkiye'den güncel rom indirecegim ama resimde gösterim hangisi Hindistan'ın romu local yukleme yapacağım bootloard mi ney adı kilit falan kirmadan yuklucem

Ekli dosyalar

• 15887010865132493832963069179101.jpg
    15887010865132493832963069179101.jpg
    2,8 MB · Görüntüleme: 30
Oyla:

Mr.cakmak

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mr.Cakmak
Cihazım
Redmi Note8 pro
Konular
5
Şimdi benim telefonum hindistan modeli ve mi Türkiye'den güncel rom indirecegim ama resimde gösterim hangisi Hindistan'ın romu local yukleme yapacağım bootloard mi ney adı kilit falan kirmadan yuklucem
Hocam cihazın hakkında kısmının görüntüsünü ekler misin

Oyla:

Mr.cakmak

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mr.Cakmak
Cihazım
Redmi Note8 pro
Konular
5
Şuan zaten son sürüm yüklü hocam
Android 10 var cihazda

Siz ne yüklemek istiyorsunuz

Oyla:

zzlaemre

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emre
Cihazım
mi9t
Konular
0
Şuan zaten son sürüm yüklü hocam
Android 10 var cihazda

Siz ne yüklemek istiyorsunuz
[/QUOben cihazı dün aldım NFC benim için önemli cihazı aldım eve geldim kurdum falan NFC yok kafam çok karıştı forumlardan bazilari Endonezya yükle NFC gelir diyor siz konuya hakim birisiniz sanırım bu cihaza NFC gelir mi :)

Oyla:
Üst Alt