Soru Redmi Note 8 pro YouTube kalite sorunu

smrcos

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Xiaomi
Cihazım
Redmi note 8 pr
Konular
1
YouTube ta veya tarayıcı da video kalitesini 720p yapsam bile çözünürlük hep 240p gibi gözüküyor. Her yere yazdım ama kimse sorunun neyden Kaynaklandığını bilmiyor.

gmdelite18

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Xiaomi 12T
Meslek
Siber Güvenlik Uzm
Konular
25
hocam maalesef genel bir optimizasyon sorunu 1080pde bile oyun hamuru gibi gözüküyor tüm videolar.

Oyla:

Metehan66

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metehan
Cihazım
Xiaomi mi4
Konular
1
Evet çözüm , çözünürlüğü artırmak. Ekran boyutları büyüdükçe pixeller büyür ve küçük ekranlı cihazlarda çok net gelen aynı video , büyük ekranlı cihazlarda daha kötü gelir. Bunun aşmanın tek yolu video kalitesini artırmak. Bu her zaman böyle olacak diye de bişey yok. Örneğin ; ekranı hd olan bir cihazda fhd video izlemek ile ekranı fhd olan bir cihazda fhd video izlemek arasında da fark olabilir. Belki ekranı fhd olan bir ekranda daha iyi video kalitesi size gelebilir. Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki kaynakları inceleyebilirsiniz.

Facebook da da şöyle bir durum söz konusu ; ilk başta videoyu açtığın zaman bulanık görünüyor 4 5 saniye sonra netleşiyor.

Oyla:

HanVincenzo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
S7 Edge
Konular
41
2 gundur bakiyorum ama cozumunu bulamadim,mozilladan izliyolarmis cozum icin ama o da bana ugrastirici geliyor.Kac ay olmus hala duzeltmemisler asiri keskinlik var videolarda 1080p bile olsa yinede kaliteli gelmiyor gozume

Oyla:

note8prosahibi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
50
2 gundur bakiyorum ama cozumunu bulamadim,mozilladan izliyolarmis cozum icin ama o da bana ugrastirici geliyor.Kac ay olmus hala duzeltmemisler asiri keskinlik var videolarda 1080p bile olsa yinede kaliteli gelmiyor gozume
Genellikle oyun videoları dediğiniz gibi belki de video çekim programı yüzündendir normal şarkı klibi izler misiniz

Oyla:

yusufkaln

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yusuf
Cihazım
kalın
Konular
0
Arkadaşlar merhaba. Yabancı forumlardan öğrendiğim bir ayar işe yaradı. Geliştirici seçeneklerinde Çizim başlığında "En Küçük Genişlik" değerini 409 dp olarak ayarlayın. İyi forumlar.

Oyla:

gmdelite18

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Xiaomi 12T
Meslek
Siber Güvenlik Uzm
Konular
25
Arkadaşlar merhaba. Yabancı forumlardan öğrendiğim bir ayar işe yaradı. Geliştirici seçeneklerinde Çizim başlığında "En Küçük Genişlik" değerini 409 dp olarak ayarlayın. İyi forumlar.
Emin misiniz hocam? Kendiniz denediniz mi ekran görüntüsüyle veya linkle destekler misiniz yorumunuzu? DPI ayarı çok sıkıntılı durum direkt cihazı bootloopa sokabilir.

Oyla:

note8prosahibi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
50
Emin misiniz hocam? Kendiniz denediniz mi ekran görüntüsüyle veya linkle destekler misiniz yorumunuzu? DPI ayarı çok sıkıntılı durum direkt cihazı bootloopa sokabilir.
Ben ayarladım dpı ayarını sorun olmadı şimdilik

Oyla:
Üst Alt