Soru Redmi Note 8 pro YouTube kalite sorunu

smrcos

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Xiaomi
Cihazım
Redmi note 8 pr
Konular
1
YouTube ta veya tarayıcı da video kalitesini 720p yapsam bile çözünürlük hep 240p gibi gözüküyor. Her yere yazdım ama kimse sorunun neyden Kaynaklandığını bilmiyor.

seco.can.can

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SercanSubaşı
Cihazım
Xiaomi 14 ULTRA
Konular
18
Korona yüzünden tüm Dünyada çözünürlüğü düşürdüler bunu da hesaba katın
aynen hocam mart ayında alınan bi karar
şurda bi haber buldum ama boşyere telefonları kurcalamaya gerek yok :)

Oyla:

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Oyla:

seco.can.can

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SercanSubaşı
Cihazım
Xiaomi 14 ULTRA
Konular
18
evet ben öyle kullanıyorum hocam direk orjinali siliyorum valla reklam vs uğraşıyoruz :)

Oyla:

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Arkadaşlar sebebini söyleyeyim yeni ekranlı cihazlarda özellikle fhd ve üstü ekranlı cihazlarda 720 p ve 480 p bir video izlediğinizde dediğiniz gibi görüntünün bulanık olaması çok çok doğal. Örneğin ; aynı videoyu S6 , Lg G3 gibi cihazlarda 720p izlerseniz video kalitesi anlamında dağlar kadar fark olacağını görürsünüz bunun tamamen ekranların büyümesi gelişen ekran teknolojisiyle alakası var. Hatta başka örnekte vereblirim Nokia 808'de 720 P video açarsanız ekranı 360x640 olduğundan size 1080p gibi görünür. Bunun youtube ile çok çok alakası yok. Youtube sadece internet trafiği azalsın diye varsayılan olarak videoları 480P açıyor.

Oyla:

Bergee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
iP8 Plus&X3 NFC
Meslek
Art Designer
Konular
80
Nasıl Android 10 yapabilirim? :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Nasıl Android 10 yapabilirim en azından bir de öyle deneyim
Hocam çok basit aslında forumda linkini bulamadım ama linki bilen arkadaşlar varsa hemen paylaşsın bu yorumumun altına ..

Ayarlara girip -> Telefon hakkında -> Sistem güncelleme ye girin. Daha sonra miui 11 logosunun üstüne bir çok kez basın ve geliştirici olacaksınız. Linki bulabilirsem paylaşıcam bulamazsam umarım yoruma bırakırlar o linkten de android 10 u indirip daha sonra tekrar -> Ayarlara girip -> Telefon hakkında -> Sistem güncelleme ye gireceksiniz sağ üstteki üç noktaya tıklayıp -> Güncelleme paketini seçin'e tıklayacaksınız -> Ardından da o linkten indirdiğiniz android 10 dosyasını seçeceksiniz ve güncellemesini bekleyeceksiniz güncelledikten sonra yeniden başlatacak ve yüklenecek falan sonrasında güncellenmiş olacak :)

Oyla:

Metehan66

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metehan
Cihazım
Xiaomi mi4
Konular
1
Arkadaşlar sebebini söyleyeyim yeni ekranlı cihazlarda özellikle fhd ve üstü ekranlı cihazlarda 720 p ve 480 p bir video izlediğinizde dediğiniz gibi görüntünün bulanık olaması çok çok doğal. Örneğin ; aynı videoyu S6 , Lg G3 gibi cihazlarda 720p izlerseniz video kalitesi anlamında dağlar kadar fark olacağını görürsünüz bunun tamamen ekranların büyümesi gelişen ekran teknolojisiyle alakası var. Hatta başka örnekte vereblirim Nokia 808'de 720 P video açarsanız ekranı 360x640 olduğundan size 1080p gibi görünür. Bunun youtube ile çok çok alakası yok. Youtube sadece internet trafiği azalsın diye varsayılan olarak videoları 480P açıyor.
Çözüm yöntemi 1080 p mi izlemek :)

Oyla:

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Evet çözüm , çözünürlüğü artırmak. Ekran boyutları büyüdükçe pixeller büyür ve küçük ekranlı cihazlarda çok net gelen aynı video , büyük ekranlı cihazlarda daha kötü gelir. Bunun aşmanın tek yolu video kalitesini artırmak. Bu her zaman böyle olacak diye de bişey yok. Örneğin ; ekranı hd olan bir cihazda fhd video izlemek ile ekranı fhd olan bir cihazda fhd video izlemek arasında da fark olabilir. Belki ekranı fhd olan bir ekranda daha iyi video kalitesi size gelebilir. Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki kaynakları inceleyebilirsiniz.

Oyla:
Üst Alt