Rehber Redmi Note 8 pro Unbrick Nasıl Yapılır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tewhidmedya

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
mi note 8 pro
Konular
0
Nasıl düzeldi aynı sorun bende de var yaptım aynı şekilde ama tepki yok
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

status brom cmd start cmd fail hatası alıyorum
STatus sec auth file needed 0XC0030012 HATASI veriyor

HERHANGİ BİR ŞEKİLDE BOOTLOADER KİLİDİ AÇIK CİHAZI KİLİTLEDİYSENİZ BU KONU İŞİNİZE YARAMAZ BUNUN İÇİN YETKİLİ HESAP GEREKİR
Merhaba arkadaşlar, recovery, custom rom,fastboot moddayken yanlış bir şey yaptıysanız ve cihazının birck olduysa (siyah ekranda kalıp açılmama)
dediklerimi yaparsanız hiç bir problem kalmaz CİHAZım BOOTLOADER UNLOCK ( Bootloader kilidi açık olmayan cihazda denemedim )

İhtiyacımız olan program SP Flash TOOL :
1- Programı yönetici olarak açıyoruz
2- Aşağıda ekte bulunan ayarlar kısmındaki tiki kaldırıyoruz
3- Download Agent Yazan kısma Ekte verdiğim dosyayı ekliyorsunuz
4- Scatter-Loading kısmına da herhangi bir fastbootun romunun içinde img klasöründeki MT6785_Android_scatter.txt dosyasını ekliyoruz
------------Brick'in nasıl olduğu önemli değil ister Redmi Logo Bootloop Olsun isterse Siyah ekranda kalıp açılmama olsun ikisinide brickten kurtartıyor.Böylece EDL Modda Yetkili hesaba vs ihtiyacımız kalmamış oluyor isteyen olursa detaylı video çekerim ama çok basit aslında her şey------------
5-
Download butonuna basıyoruz ve otomatik flashlamaya başlıyor.Flashlama bittikten sonra ekran gelmezse ses kısma ve güç tuşuna basılı tutun 10 saniye kadar sonrasında ekran gelmiş olacaktır.
Saygılarımla...​
STatus sec auth file needed 0XC0030012 HATASI

kera706

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Karim
Cihazım
Xiaomi Redmi
Konular
54
STatus sec auth file needed 0XC0030012 HATASI veriyor

STatus sec auth file needed 0XC0030012 HATASI
Uygulama kendisi yazıyor klasörde dosyayı bulamadı. auth_sv5.auth dosyasına yol gösteriniz. Bu dosya sp flash tool klasöründe olur.

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Bu konuda yazan yöntemin işe yarama olasılığı oldukça düşüktür. Eğer yöntem işe yarıyor ise cihazınız hard brick olmamış demektir. kera706 hocamın açtığı aşağıdaki konu da hard brick'e çözüm değil yalnız bazı durumlar vardır ki cihaz hard brick olmuş gibi gözükür. Sadece şarj ışığı yanar titreşim olur. Bu konu o durumdan kurtarmaya yarar. Açılan konu bu konudaki yöntemden daha işe yarardir

Ygtonur767

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur yiğit
Cihazım
Redmi note 8 pr
Konular
2
HERHANGİ BİR ŞEKİLDE BOOTLOADER KİLİDİ AÇIK CİHAZI KİLİTLEDİYSENİZ BU KONU İŞİNİZE YARAMAZ BUNUN İÇİN YETKİLİ HESAP GEREKİR
Merhaba arkadaşlar, recovery, custom rom,fastboot moddayken yanlış bir şey yaptıysanız ve cihazının birck olduysa (siyah ekranda kalıp açılmama)
dediklerimi yaparsanız hiç bir problem kalmaz CİHAZım BOOTLOADER UNLOCK ( Bootloader kilidi açık olmayan cihazda denemedim )

İhtiyacımız olan program SP Flash TOOL :
1- Programı yönetici olarak açıyoruz
2- Aşağıda ekte bulunan ayarlar kısmındaki tiki kaldırıyoruz
3- Download Agent Yazan kısma Ekte verdiğim dosyayı ekliyorsunuz
4- Scatter-Loading kısmına da herhangi bir fastbootun romunun içinde img klasöründeki MT6785_Android_scatter.txt dosyasını ekliyoruz
------------Brick'in nasıl olduğu önemli değil ister Redmi Logo Bootloop Olsun isterse Siyah ekranda kalıp açılmama olsun ikisinide brickten kurtartıyor.Böylece EDL Modda Yetkili hesaba vs ihtiyacımız kalmamış oluyor isteyen olursa detaylı video çekerim ama çok basit aslında her şey------------
5-
Download butonuna basıyoruz ve otomatik flashlamaya başlıyor.Flashlama bittikten sonra ekran gelmezse ses kısma ve güç tuşuna basılı tutun 10 saniye kadar sonrasında ekran gelmiş olacaktır.
Saygılarımla...​
hocam video çekerseniz sevinirim teşekkürler

ustapmyo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
mi note 10 pro
Konular
8
Auth dosyası ekleyemedim herhangi bi yerden bulmuyor

Bu konuda yazan yöntemin işe yarama olasılığı oldukça düşüktür. Eğer yöntem işe yarıyor ise cihazınız hard brick olmamış demektir. kera706 hocamın açtığı aşağıdaki konu da hard brick'e çözüm değil yalnız bazı durumlar vardır ki cihaz hard brick olmuş gibi gözükür. Sadece şarj ışığı yanar titreşim olur. Bu konu o durumdan kurtarmaya yarar. Açılan konu bu konudaki yöntemden daha işe yarardir
hocam bütün herşeyi aştım ama yetkili hesap istiyor üstelik telefonum unlocked. nasıl bir yol izlemeliyim

Son düzenleme:

kera706

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Karim
Cihazım
Xiaomi Redmi
Konular
54
Auth dosyası ekleyemedim herhangi bi yerden bulmuyor

hocam bütün herşeyi aştım ama yetkili hesap istiyor üstelik telefonum unlocked. nasıl bir yol izlemeliyim
Birde böyle deneyin. Bu da işe yaramaz sa bir tek yol yetkili hesap kalıyor.

ustapmyo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
mi note 10 pro
Konular
8
Birde böyle deneyin. Bu da işe yaramaz sa bir tek yol yetkili hesap kalıyor.
denedim hocam hesap sayfasına yönlendiriyor. hesabımı girdiğim zaman buna yetkiniz yok uyarısı alıyorum

kera706

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Karim
Cihazım
Xiaomi Redmi
Konular
54
denedim hocam hesap sayfasına yönlendiriyor. hesabımı girdiğim zaman buna yetkiniz yok uyarısı alıyorum
Bu denedinizse bu da yetkili hesap istiyorsa, demek ki, telefon hard brick olmuş. Başka çare yok, yetkili hesap lazım.

ustapmyo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
mi note 10 pro
Konular
8
Bu denedinizse bu da yetkili hesap istiyorsa, demek ki, telefon hard brick olmuş. Başka çare yok, yetkili hesap lazım.
peki nerden bulabilirim forumda kim ilgileniyor. ödeme işleminde bütün doğrulamalarım bu telefona bağlı

kera706

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Karim
Cihazım
Xiaomi Redmi
Konular
54
Telefonda bir tepki varmı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt