Soru Redmi Note 8 Pro Sürüm düşürme/Rom/Fastboot ve TWRP

KarterYerde

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Samet
Cihazım
Redmi note 8pro
Konular
1
Merhaba,Elimde teknosadan alınma garantili redmi note 8 pro modeli var 128lik Global,Şimdi sorularım şöyle, Ben android 10'a güncelledim ve hiç memlun kalmadım, sürümü nasıl düşürüceğimi öğrenmek istiyorum, Anladığım kadarıyla bootloader açmam gerek,Bootloaderi açtım.
İşlem sıralarım şöylemi olmalı?
İlk başta boot loader açmak, daha sonrasında indirdiğim romu flaşlamak, flasladıktan sonra wipe data factor reset yapmak, İşlem sıram doğrumu?
birde TWRP ne cidden anlamadım, telefonun içinde buluyor ama biz erişemediğimizdenmi yüklüyoruz onu yoksa telefonun içinde var fakat yüklemeden rommu flaşlıyamıyoruz, bu TWRP'yi bana detaylı anlatırsanız sevinirim
birde rom flaşlarken fastboot modunda nelere dikkat etmek gerekir, mesela global romdan eu'ya geçerken neye dikkat etmem lağzım ,ince detayı nedir?
fastbootla twrp arasındaki farklar ve tercih ediliş çeşitleri nedir
son olarakta Fastboot'tan romu kurduktan sonra temiz kurulum için wipe data yapıcakmıyım factor reset falan yoksa mi flasdaki clear all bu işlem için yeterlimidir
teşşekkürler

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
bootloader açtım, mi flash düşünüyorum, Bu twrpden yapmanın ne gibi faydası varki ben onu anlamadım, cidden

Linkte ki yöntem ile veya mi flash ile yükleme yaparsanız clean all/flash all seçili olduğuna emin olun...

Oyla:

KarterYerde

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Samet
Cihazım
Redmi note 8pro
Konular
1
Linkte ki yöntem ile veya mi flash ile yükleme yaparsanız clean all/flash all seçili olduğuna emin olun...

clean all/flash all yapınca tekrardan wipe data factor reset yapmamama gerke yok dimi

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
clean all/flash all yapınca tekrardan wipe data factor reset yapmamama gerke yok dimi

Siz bu işlere bir müddet girmeyin bence, kullandığınız cihaz Xiaomi markasının en sıkıntılı cihazlarından 2.si ( 1.si 8 SE) forumu ve cihazın ana konusunu iyi okuyun/inceleyin/araştırın..

Oyla:

KarterYerde

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Samet
Cihazım
Redmi note 8pro
Konular
1
Aralıksız günlerdir konulara bakıyorum, snap dragonlu bir çok cihazı romladım root işlemi gerçekleştirdim, onlarda işlemlerin sonunda kesinlikle Factory Reset (Wipe Data & Cache & Dalvik/Art Cache) yapılıyordu, Bunalrı burda sorma amacım mtk işlemcili cihazlarda bu işlemlerin sırasını anlamak , yoksa bozulursa yenisini alırım okadar taktığım birşey değil, sadece çok fazla yöntem var, Mi flashla flasşlamak var ki bu en kolayı anladığım kadarıyla, ama flaşladıkdan sonra hard reset'i flash esnasındamı yapıyor yoksa tekrardan bizmi recovery menüsünden yapıyoruz onu anlamadım, hatta bu cihazda recovery menüsü varmı onu dahi anlamadım :D güncel twrp menüsü yükleme muhabbetleri falan dönüyor,bios güncellemesi gibi sanki, Xiaomi çok karman çorman

Oyla:

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Aralıksız günlerdir konulara bakıyorum, snap dragonlu bir çok cihazı romladım root işlemi gerçekleştirdim, onlarda işlemlerin sonunda kesinlikle Factory Reset (Wipe Data & Cache & Dalvik/Art Cache) yapılıyordu, Bunalrı burda sorma amacım mtk işlemcili cihazlarda bu işlemlerin sırasını anlamak , yoksa bozulursa yenisini alırım okadar taktığım birşey değil, sadece çok fazla yöntem var, Mi flashla flasşlamak var ki bu en kolayı anladığım kadarıyla, ama flaşladıkdan sonra hard reset'i flash esnasındamı yapıyor yoksa tekrardan bizmi recovery menüsünden yapıyoruz onu anlamadım, hatta bu cihazda recovery menüsü varmı onu dahi anlamadım :D güncel twrp menüsü yükleme muhabbetleri falan dönüyor,bios güncellemesi gibi sanki, Xiaomi çok karman çorman
İsterseniz ben size hem rom hem root hem twrp yukliyim uzaktan muhtemelen mesaj yazarsak pek anlaşılmayacak

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104

Mi flash ile veya verdiğim linkte ki yöntem EN TEMİZ kurulum yöntemidir zaten ? Bunu biliyor olmanız lazım ?

Rom kurduktan sonra tekrar dan Factory Reset (Wipe Data & Cache & Dalvik/Art Cache) vs yapmanın mantığı yok...

Her iki yöntem ile rom yükleyebilirsiniz...

Oyla:
Üst Alt