Rehber Redmi Note 8 Pro Stok Fastboot Rom Yükleme

Guetam

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Note 8 pro
Konular
1
hocam tgz indiriyorum ama images görünmüyor bir de indirdikten sonra tgz olmuyor.

fym05

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
m
Cihazım
note 8 pro
Konular
1
Konu bugün bizatihi tarafımdan denenmiştir. Bilgisi ve deneyimlerinden faydalandığımız Zenex hocama da ayrıca teşekkür ederim.hiç bir zaman desteğini esirgememiştir. 1 aylık Note 8 Pro 6/64 cihazımıza Miui arama ve mesaj arayüzü olan Endonezya romu kurduk.

BOOTLOADER kilidi açık olmalıdır.
Bilgisayar kullanımı şarttır. Bu işlem Telefona Orjinal Rom yükleme adımlarıdır ve herşey silinecektir. Yedeklerinizi almayı unutmayın. Bilgisayar'ınız da Adb ve Mtk Driverları yüklü olması gerekmektedir. Onları yükleyin..

Driver Yükleme ;

Bilgisayar'a Driver kurulumu içindir. Kurulmazsa root ve rom işlemleri için bilgisayar telefonu görmez.
1 - 15 saniyede Adb driver programını indir.
2 - Programı "Yönetici Olarak Çalıştır" ve gelen mavi ekranda klavyeden "Y" tuşuna bas enterla. Tekrardan "Y" tuşuna bas. 2-3 defa uyarı verecek ve "Y" tuşuna basacağız en son bir yükleme yapacak ileri deyip, Son butonuna tıklayacağız. Adb driveri yüklenmiştir.
3 - Mtk driver'ı açıp, bilgisayarda normal bir program yüklemesi yapar gibi yükleyebilirsiniz.

Mtk Driver

Mi Flash ile Rom Yükleme ;
1 - Mi Flash 64 Bit aracını indirip açın.
Mi Flash 64 Bit
2 - Mi Flashı Pc ye yükleyin.
3 - Yerel Disk C' de rom adında bir klasör oluşturun.
4 - Şimdi ise Endonezya Fastboot Rom dosyasını indirin
indirebilirsiniz. İndirdiğiniz Fastboot romu .tgz uzantılıdır, bunu Rar programı ile açıp klasör şeklinde çıkacak vaziyette Rar'dan çıkarıp, (veya Rar, 7zip gibi program yüklüyse direk rom dosyasına sağ tuş yapıp "Buraya Çıkar" da diyebilirsiniz )
Çıkan romun klasörünün içindeki tüm dosyaları Yerel Disk C' de oluşturduğunuz rom klasörünün içine atın.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

5 - Mi Flash programını açıp " Browse" butonundan Yerel Disk C'nin içindeki rom dosyasını gösterip seçin.
6 - Telefonu Fastboot moduna alıp Usb kabloyla bilgisayara bağlayalım. Mi flash programında " Refresh " butonuna tıklayın. Program telefonu görecektir.
7 - En altta " Flash All " seçeneğini seçip. " Flash " butonuna tıklayın ve yüklemenin bitmesini bekleyin. Yükleme bittiğinde Telefonunuza endonezya rom yüklenmiş olacaktır.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Dikkat : Mi Flash programında Flash ALL seçeneğini seçmelisiniz

Sorumluluk size aittir. Konu bana aittir. Miuiturkiye.Net ve tarafım yapılan işlemlerden doğan sorumlulukları kabul etmez

bu mu ıyı yoksa androıd 10 mıuı 11.02 endonezya mı yoksa mıuı 12 olanı mı

fym05

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
m
Cihazım
note 8 pro
Konular
1

su an bende global mıuı 11 11,07 var androıd 9 buna dırek fatbotla gecebılır mıyım mı flashtan antı rollback vs sorun cıkar mı bu 11,02 dıye tereddutteyım

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
su an bende global mıuı 11 11,07 var androıd 9 buna dırek fatbotla gecebılır mıyım mı flashtan antı rollback vs sorun cıkar mı bu 11,02 dıye tereddutteyım
Mi flash ile clean all seçeneğine basıp geçiş yapabilirsiniz. Telefonumuzda anti rollback yoktur

fym05

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
m
Cihazım
note 8 pro
Konular
1
Mi flash ile clean all seçeneğine basıp geçiş yapabilirsiniz. Telefonumuzda anti rollback yoktur

pardon yanlıs cevabınızı etıketlemısım ben androıd 10 degılde 9 un 11,02 sıne gecmek ıstıyorum globalden yıne de sorun olmaz mı yanı global 9 11,07 den endonezya and 9 11,02 ye sorun olur mu yoksa usttekı dedgınız gıbı gecebılır mıyım

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
pardon yanlıs cevabınızı etıketlemısım ben androıd 10 degılde 9 un 11,02 sıne gecmek ıstıyorum globalden yıne de sorun olmaz mı yanı global 9 11,07 den endonezya and 9 11,02 ye sorun olur mu yoksa usttekı dedgınız gıbı gecebılır mıyım
Üstteki dediğim gibi geçebilirsiniz

SafaKocamaz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
SafaKocamaz
Cihazım
Note 8
Konular
0
Merhaba ; Endonezya romu Türkçemi ve bu rom ile arama kaydı yapmak mümkün oluyor mu şimdiden tşk

Üst Alt