Rehber Redmi Note 8 Pro - Kulaklık Ses Seviyesi Yükseltme

adibelli

Web Designer
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur A.
Cihazım
Mi9T PRO 128GB
Meslek
Web Designer
Konular
35
Merhabalar,

KONUDAKİ BİLGİLER ŞURADAKİ MESAJDAN ALINTIDIR ->

Kulaklık sesinin azlığından yakınırken şöyle bir çözüme ulaştık,kendim denedim bariz fark oldu müzik dinleyenler için özellikle tercih sebebidir.
Öncelikle belirtmek isterim ki sadece Pro modeli için geçerlidir MTK işlemcilerde Engineer mod üzerinden ayar yapıyoruz bu yüzden farklı bir model için denemeyiniz.
Bahsedilen ayarlar haricinde herhangi bir ayar değiştirmeyin,sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir.

1 - Geliştirici Seçeneklerini Açmak ( Ayarlar->Telefon Hakkında-> MIUI Sürüm yazan yere 5-6 kere dokunuyoruz aşağıda artık bir geliştiricisiniz ibaresi gelecektir,yazı gelince tamamdır)
2 - Arama ekranına gelip *#*#3646633#*#* yazıyoruz ve karşımıza Engineer Mode geliyor.
3- Menü geldiğinde sağa doğru 2 defa kaydırarak Hardware Testing kısmına geliyoruz.
4- Gelen kısımda sırasıyla Audio -> Volume -> Audio Playback menüsüne giriş yapıyoruz.
5- Şimdi burada ilk kutudaki seçenek default, 2.kutudaki seçenek System, 3.Kutudaki seçenek 3/4-pole headset olacak şekilde ayarlıyoruz.
6- Daha sonra Headset PGA değeri sizde default yani 124 olarak görünecektir.Maximum izin verilen değer 160'tır.Ben 160 olarak ayarladım siz kendinize göre değiştirebilirsiniz.
7- Değeri girdikten sonra başka bir sayı ve ayara dokunmadan aşağıdaki SET butonuna dokunuyoruz ve işlem tamam,keyifli dinlemeler.. :)

Videolu anlatım;

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Son düzenleme:

serdar.yakupoglu

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
note2
Konular
3
Geliştirici seçenekleri açık olmasına rağmen ben giremedim o bölüme tuslamayi yapınca hiç bir hareket olmuyor bende

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yasinyenilmez12

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yasin
Cihazım
Note 7
Konular
6
Sen var ya adamın dibisin allah razı olsun sağol
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bluetooth kulaklıklar için de varmı acaba

adibelli

Web Designer
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur A.
Cihazım
Mi9T PRO 128GB
Meslek
Web Designer
Konular
35
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Geliştirici seçenekleri açık olmasına rağmen ben giremedim o bölüme tuslamayi yapınca hiç bir hareket olmuyor bende

Hocam tuşlamaya dikkat edin tekrar yazın muhtemelen hatalı yazıyorsunuz

Sen var ya adamın dibisin allah razı olsun sağol
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bluetooth kulaklıklar için de varmı acaba

Cümlemizden,amin :)
Bluetooth içinde headset pole kutusunda bt seçeneği var aslında ama ben kullanmadığım için ayar değiştirmedim dilerseniz ekran görüntüsü alıp bluetooth kısmının pga değerini yükseltip deneyin sıkıntı olursa tekrar aynı ayara dönersiniz.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Merhabalar,

Kulaklık sesinin azlığından yakınırken şöyle bir çözüme ulaştık,kendim denedim bariz fark oldu müzik dinleyenler için özellikle tercih sebebidir.
Öncelikle belirtmek isterim ki sadece Pro modeli için geçerlidir MTK işlemcilerde Engineer mod üzerinden ayar yapıyoruz bu yüzden farklı bir model için denemeyiniz.
Bahsedilen ayarlar haricinde herhangi bir ayar değiştirmeyin,sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir.

1 - Geliştirici Seçeneklerini Açmak ( Ayarlar->Telefon Hakkında-> MIUI Sürüm yazan yere 5-6 kere dokunuyoruz aşağıda artık bir geliştiricisiniz ibaresi gelecektir,yazı gelince tamamdır)
2 - Arama ekranına gelip *#*#3646633#*#* yazıyoruz ve karşımıza Engineer Mode geliyor.
3- Menü geldiğinde sağa doğru 2 defa kaydırarak Hardware Testing kısmına geliyoruz.
4- Gelen kısımda sırasıyla Audio -> Volume -> Audio Playback menüsüne giriş yapıyoruz.
5- Şimdi burada ilk kutudaki seçenek default, 2.kutudaki seçenek System, 3.Kutudaki seçenek 3/4-pole headset olacak şekilde ayarlıyoruz.
6- Daha sonra Headset PGA değeri sizde default yani 124 olarak görünecektir.Maximum izin verilen değer 160'tır.Ben 160 olarak ayarladım siz kendinize göre değiştirebilirsiniz.
7- Değeri girdikten sonra başka bir sayı ve ayara dokunmadan aşağıdaki SET butonuna dokunuyoruz ve işlem tamam,keyifli dinlemeler.. :)

Videolu anlatım;

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Mesajınızın alıntı olduğu söyleniyor. Eğer öyle ise bunu belirtmeniz gerekiyor.

adibelli

Web Designer
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur A.
Cihazım
Mi9T PRO 128GB
Meslek
Web Designer
Konular
35
Mesajınızın alıntı olduğu söyleniyor. Eğer öyle ise bunu belirtmeniz gerekiyor.

Tamamen alıntı değil bilgileri tekrar düzenleyip bizzat yazdım ve ekran kaydı aldım.Bu dediğinize göre forumdaki tüm konular alıntı hocam.Böyle bir durum varsa konuyu silebilirsiniz yaşadığım problemi başkaları yaşamasın diye konu açmış bulunuyorum kendi yararımıza olsun diye konu açmıyoruz ki :)

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Tamamen alıntı değil bilgileri tekrar düzenleyip bizzat yazdım ve ekran kaydı aldım.Bu dediğinize göre forumdaki tüm konular alıntı hocam.Böyle bir durum varsa konuyu silebilirsiniz yaşadığım problemi başkaları yaşamasın diye konu açmış bulunuyorum kendi yararımıza olsun diye konu açmıyoruz ki :)
Konuyu silecek bir durum yok. Forumlarda elbetteki farklı kaynaklardan öğrenilen şeyler de paylaşılacak. Etik olan, bilginin alındığı kaynağın belirtilmesidir. Eğer farklı yerlerden derleyip toparladıysanız da şuralardan faydalanıp kendime göre düzenledim yazmanız size hiçbir şey kaybettirmez. Oralardan gördüklerinizi kendiniz uygulayıp ne yaptığınızı yazdıysanız da elbette alıntı yazmanız gerekmez. Sonuçta herhangi bir yerden kelimeleri kopyalamamış oluyorsunuz.

Benim konu hakkında fikrim yok, hatta okudum desem yalan olur. Sadece gelen bir ihbar üzerine size bu mesajı yazdım.

adibelli

Web Designer
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur A.
Cihazım
Mi9T PRO 128GB
Meslek
Web Designer
Konular
35
Konuyu silecek bir durum yok. Forumlarda elbetteki farklı kaynaklardan öğrenilen şeyler de paylaşılacak. Etik olan, bilginin alındığı kaynağın belirtilmesidir. Eğer farklı yerlerden derleyip toparladıysanız da şuralardan faydalanıp kendime göre düzenledim yazmanız size hiçbir şey kaybettirmez. Oralardan gördüklerinizi kendiniz uygulayıp ne yaptığınızı yazdıysanız da elbette alıntı yazmanız gerekmez. Sonuçta herhangi bir yerden kelimeleri kopyalamamış oluyorsunuz.

Benim konu hakkında fikrim yok, hatta okudum desem yalan olur. Sadece gelen bir ihbar üzerine size bu mesajı yazdım.

Yazının başına ekledim,uyarı için teşekkürler.

serdar.yakupoglu

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
note2
Konular
3

Drupe denen bir uygulama yüklüydü bende arama programı olarak onu kaldırdım sorun kalmadı belki birilerinin işine yarar bu bilgi

Bu arada ses muazzam yükseldi ve güzelleşti

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Eline sağlık hocam. Bende bu cihaza yeni geçtim. Kulaklık sesi aşırı düşük gelmişti.

Üst Alt