Rom Redmi Note 8 Pro Global Kararlı V12.0.2.0.QGGMIXM İndirme Bağlantısı

note8prosahibi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
50
Kulağı dayayınca ekranı kapatan sensör artık çalışmıyor nedendir bilmiyorum acaba güncelleme ilemi alakalı diye sizlerede danışmak istedim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yakınlık sensörü.
Arama yerine *#*#6484#*#* bunu yazın ve sağ üstte 3 nokta var orada " Additional Tools " kısmı var oradan " Proximity Sensor " kısmına giriniz. Eliniz sensörde değilken " Calibrate " tuşuna basın sonra elinizi koyun 0 oluyorsa ve elinizi çektikten sonra 5 olursa olmuştur. Bu yöntemi yaptınız mı acaba

Son düzenleme:

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Hard reset yaparsam sorun yaşamam demi . Çünkü bilmediğim acemi olduğumdan baya korkuyorum imei Repair işlemi yapılmıştı o yüzden kararsız kaldım imei Repair yapılmış olması cihazı etkiler mi
Etkilemez yapabilirsiniz

a.ihsn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali
Konular
1
Endonezya romu kullanıyorum. Miui 12'ye ota ile güncelledim. Fakat cihaz uygulama geçişlerinde eskisine göre çok yavaşladı. Sizdede böyle bir yavaşlama varmı?

Tekrar Miui 11' e geri döndüm gerçekten cihaz hızlanıp eski haline döndü.

note8prosahibi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
50
Endonezya romu kullanıyorum. Miui 12'ye ota ile güncelledim. Fakat cihaz uygulama geçişlerinde eskisine göre çok yavaşladı. Sizdede böyle bir yavaşlama varmı?

Tekrar Miui 11' e geri döndüm gerçekten cihaz hızlanıp eski haline döndü.
Yok hocam bende de endonezya var MIUI 11 e göre tek sıkıntısı şarj o da eskiden 2 gün rahat çıkardı şimdi 1,5 gün tek sıkıntı bendeki bu diğer arkadaşları bilemiyorum. Deodex kullanabilirsiniz siz hocam gayet akıcı ve stabil bir romdur kendim de kullandım tavsiye ederim.

jackal183

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
muhammed
Cihazım
redmi note8 pro
Konular
0
merhaba,
bu güncelleme telefona geldi ve ben de yükledim otomatik olarak. yeni güncelleme ile kayan pencereler, süper wallpaper gibi özellikler geldi. ancak benim telefonda kasma, donma sorunu yaşamaya başladım. mesela bir uygulama açıkken home tuşuna basarak ana ekrana geldikten sonra, 3-4 saniye telefon kiliitleniyor, hiç bir şey yapılamıyor. ya da uygulamalar açıkken kare tuşu ile uygulamalar arasında geçiş yapmak istiyorum, yine aynı şekilde ağır bir kasma ve donma sorunu yaşıyorum. öncelikle bu sorunun çözümü için bir öneriniz var mı? ikinci olarak da bu güncellemeyi kaldırıp bundan bir önceki sürüme nasıl dönebilirim, yardımcı olur musunuz?

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
merhaba,
bu güncelleme telefona geldi ve ben de yükledim otomatik olarak. yeni güncelleme ile kayan pencereler, süper wallpaper gibi özellikler geldi. ancak benim telefonda kasma, donma sorunu yaşamaya başladım. mesela bir uygulama açıkken home tuşuna basarak ana ekrana geldikten sonra, 3-4 saniye telefon kiliitleniyor, hiç bir şey yapılamıyor. ya da uygulamalar açıkken kare tuşu ile uygulamalar arasında geçiş yapmak istiyorum, yine aynı şekilde ağır bir kasma ve donma sorunu yaşıyorum. öncelikle bu sorunun çözümü için bir öneriniz var mı? ikinci olarak da bu güncellemeyi kaldırıp bundan bir önceki sürüme nasıl dönebilirim, yardımcı olur musunuz?
1- Eğer sıfırlama yapmadı iseniz yapmanız gerekiyor telefonun toparlanması için. Farklı yöntemler telefonunuzu rahatlatsa bile format kadar etkili olmaz

2- Bootloader kilidinizi açmanız gerekiyor. Diğer türlü sürüm düşürme yapamazsınız. Bu işlem garantiyi bozar

jackal183

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
muhammed
Cihazım
redmi note8 pro
Konular
0
1- Eğer sıfırlama yapmadı iseniz yapmanız gerekiyor telefonun toparlanması için. Farklı yöntemler telefonunuzu rahatlatsa bile format kadar etkili olmaz

2- Bootloader kilidinizi açmanız gerekiyor. Diğer türlü sürüm düşürme yapamazsınız. Bu işlem garantiyi bozar
sıfırlama derken telefonu fabrika ayarlarına geri döndermek mi bahsettiğiniz? bu durumda telefon aldığım günkü yazılım sürümüne mi dönecek? öte yandan telefon da bu yavaşlama durumunu fark etti ve sürekli "merkeze rapor bildirmek istiyor musunuz" anlamında bir uyarı veriyor. ben de "bildir" diyorum. işin bu kısmından bir sonuç çıkar mı?

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
sıfırlama derken telefonu fabrika ayarlarına geri döndermek mi bahsettiğiniz? bu durumda telefon aldığım günkü yazılım sürümüne mi dönecek? öte yandan telefon da bu yavaşlama durumunu fark etti ve sürekli "merkeze rapor bildirmek istiyor musunuz" anlamında bir uyarı veriyor. ben de "bildir" diyorum. işin bu kısmından bir sonuç çıkar mı?
En son hangi sürüme yükseltti iseniz sifirladiginizda o sürümde kalır

Bir sonuç geleceğini sanmıyorum

jackal183

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
muhammed
Cihazım
redmi note8 pro
Konular
0
En son hangi sürüme yükseltti iseniz sifirladiginizda o sürümde kalır

Bir sonuç geleceğini sanmıyorum
Benim sorunum zaten bu sürümle. Ben bu sürümden nasıl kurturabilirim garantiyi bozmadan ya da bu donma kasılma problemini nasıl çözebilirim

srmrmr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdurrahman
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
3
Benim sorunum zaten bu sürümle. Ben bu sürümden nasıl kurturabilirim garantiyi bozmadan ya da bu donma kasılma problemini nasıl çözebilirim
Bu sürümden kurtulmanın yöntemi yok.
bootloader açıp başka rom yüklemek ayrı bir mevzu, garanti bozmak size kalmış.

Bu romun daha stabil olması için full wipe dediğimiz yöntemle telefonu sıfırlayın.( Tel kapatın, ses açma ve güç tuşuna basın ikinci titremede elinizi çekin, açılan menüden wipe işlemi yapın, yeniden başlatın.)
Sıfırlama öncesinde muhakkak yedek alın herşey silinecek.
Ek olarak bu wipe işleminden sonra aldığınız günkü yazılıma dönmeyecek telefon şu an hali hazırda yüklü olan sürümü sıfırlamış olacaksınız.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt