Rehber Redmi Note 8 Pro - Custom Rom Kurmak - Miui- Aosp // Aosp-Miui Geçişler 25.06.2021

tekin.kadir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Note8 pro
Konular
0
Hocam kullanım klavuzunu yırt at yerine bu konuyu çıktı al kutuya koy. Emeğinize sağlık.
Şimdi korkak kullanıcı olarak Root için kurdum uygulamayı açınca 21.4 güncelle diyor tıklayamıyorum. Bir mahsuru var mıdır ?
Ayrıca Xposed kurmaya çalışıyorum ama galiba kurulmuyor forumdaki sayfaya baktım çözüm olmadı

Ekli dosyalar

• IMG_20210125_221500.jpg
    IMG_20210125_221500.jpg
    58,4 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
Hocam kullanım klavuzunu yırt at yerine bu konuyu çıktı al kutuya koy. Emeğinize sağlık.
Şimdi korkak kullanıcı olarak Root için kurdum uygulamayı açınca 21.4 güncelle diyor tıklayamıyorum. Bir mahsuru var mıdır ?
Ayrıca Xposed kurmaya çalışıyorum ama galiba kurulmuyor forumdaki sayfaya baktım çözüm olmadı

Mesajı gözden kaçırmışım. Rootu güncellemeye gerek yok hocam. Bazı romlar magisk seçiyor. Güncellemek riskli

AspecTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
*
Cihazım
*
Konular
37
Mesajı gözden kaçırmışım. Rootu güncellemeye gerek yok hocam. Bazı romlar magisk seçiyor. Güncellemek riskli
V21.4 genel olarak sıkıntısız bir versiyon gibi görünüyor,ben kendim A9'da,bir arkadaşta A10'da test etmişti.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Rehberin çıkması için telefonumuzda yer ve bir kaç gün önce duyurulan yetkili hesap olmadan rom yükleme dosyalarının roma entegre edilmesi gerekecek. Cfw yi kullanma sebebimiz brick engelleme içindi. Rehber ise standart format data+ rom+gapps

Geliştiriciler durumu çözerse, cihazımız yeniden hayat bulmuş olacak :)
Yetkili hesap olmadan rom yükleme dosyası diye bir şey yok,daha doğrusu cihaz için yok.O tamamen payload kullanan bir Python programı.Yani,geliştiriciler şuanda dilediği preloader'ı kullanabilir.Tabii artık kilit kapalı durumda custom rom olayı gelmesi nedeniyle preloader için daha fazla çalışacaklar,ve özellikle model ayrımı sıkıntı yaratacak.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
V21.4 genel olarak sıkıntısız bir versiyon gibi görünüyor,ben kendim A9'da,bir arkadaşta A10'da test etmişti.

Yetkili hesap olmadan rom yükleme dosyası diye bir şey yok,daha doğrusu cihaz için yok.O tamamen payload kullanan bir Python programı.Yani,geliştiriciler şuanda dilediği preloader'ı kullanabilir.Tabii artık kilit kapalı durumda custom rom olayı gelmesi nedeniyle preloader için daha fazla çalışacaklar,ve özellikle model ayrımı sıkıntı yaratacak.

Yani? Kendi konunuzda yer alan mesajlara magisk onerin problem değil. Ama benim anlatimlarimda lütfen saygı gösterin. Magisk sürümü sebebiyle bir çok kez bootloop a düştüm. Kimseyi riske sokmayın

Ek olarak yetkili hesap olmadan rom yükleme var. Ve dahada fazlasi Preloader de bir dosya ve eklenmesi sayesinde şuan pe rom cfw olmadan yuklenebiliyor. Bu Açık ve net. Bu kadar. Her konumda kendinizi kanıtlama gibi mesajlar atmak yerine lütfen başka bir konu açın, istediğinizi o konuda yazın. Konularımi yanlış bilgilerle doldurmayın.

AspecTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
*
Cihazım
*
Konular
37
Yani? Kendi konunuzda yer alan mesajlara magisk onerin problem değil. Ama benim anlatimlarimda lütfen saygı gösterin. Magisk sürümü sebebiyle bir çok kez bootloop a düştüm. Kimseyi riske sokmayın

Ek olarak yetkili hesap olmadan rom yükleme var. Ve dahada fazlasi Preloader de bir dosya ve eklenmesi sayesinde şuan pe rom cfw olmadan yuklenebiliyor. Bu Açık ve net. Bu kadar. Her konumda kendinizi kanıtlama gibi mesajlar atmak yerine lütfen başka bir konu açın, istediğinizi o konuda yazın. Konularımi yanlış bilgilerle doldurmayın. Son uyarım.
Riske soktuğum falan yok.Magisk önerdiğimi gördünüz mü,güncellemeyin demişsiniz ben de genel olarak sıkıntısız çalıştığını ve A9,A10 da test edildiğini yazdım,başka bir şey görüyorsanız o sizin probleminiz.Yetkili hesap olmadan rom yükleme olduğunu ben de biliyorum,çıktığı gün görüp ertesi gün mantığını çözdüm oturup.Bu yöntemin cihazla alakalı olmadığını(daha doğrusu oradaki bir dosya ile alakalı olmadığını),bir payload yöntem içeren Python uygulaması sayesinde olduğunu yazdım.Yanlış bilgilerle doldurduğum falan yok,siz yanlış anlamakta ve anlamamakta ısrar ediyorsunuz o kadar.Yoksa ben gidip araştırdım,bilip bilmeden konuşmam.Kendimi kanıtlama gibi bir niyetim yok,olsaydı gider forumda olan tüm herkese bilgi vermeye çalışırdım.Yazılan mesajları görüp,doğrularını söyledim.Bu konu açıldığı zaman da sizin iyiliğinizi düşünerek ve "hocam" diyerekten bir kaç öneride bulunmuştum,sert çıkışmıştınız.Unutmadım.Belli ki bir gareziniz var.Forumda sizin konunuzda yardım isteyen biri sadece sizden yardım istemiş olmuyor,gören birinden yardım istemiş oluyor.Eğer ki olay böyle olsaydı,Muhammed ve Kerim hocamın benim konularıma yazdıklarına sert çıkışırdım emin olun.Ama ben böyle bir şey yapmadım,çünkü burası bir yardımlaşma platformu,yardım isteyen yazıyor,sorusu olan yazıyor,çözüm bilen yazıyor.Ve bunlara karşılık da birileri yazıyor.Yönetici olmanız demek,istediğinize dokundurup kendiniz dokunulmaz olduğunuz anlamına gelmiyor.Eğer ki bu sert çıkışlarınız bu nedenlerden biri yüzünden ise söyleyeyim dedim.Ve ben maalesef sizi yönetici olduğunuz için engelleyemiyorum,ama bu kadar sinir oluyorsanız beni engelleyebilirsiniz.

Yetkili hesap olmadan rom yükleme dosyası diye bir şey yok,daha doğrusu cihaz için yok.O tamamen payload kullanan bir Python programı.
Ironsides ,bu cümleyi tekrar okumanızı öneriyorum.Dosyası diye bir şey yok,cihaz için yok.Bir de her konunuza yazdığımı hatırlamıyorum,bir tek bu konu var diye biliyorum.Ama eğer diğer konularınızda mesajım varsa bunları silebilirsiniz.Bir de olabilir,V21 A11 için tasarlanmış bir sürümdü ilk etaplarda,beta kısımlarında ve V21.0 da sadece A11 de çalışıyordu.O yüzden sıkıntı çıkmış olabilir

Son düzenleme:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
Riske soktuğum falan yok.Magisk önerdiğimi gördünüz mü,güncellemeyin demişsiniz ben de genel olarak sıkıntısız çalıştığını ve A9,A10 da test edildiğini yazdım,başka bir şey görüyorsanız o sizin probleminiz.Yetkili hesap olmadan rom yükleme olduğunu ben de biliyorum,çıktığı gün görüp ertesi gün mantığını çözdüm oturup.Bu yöntemin cihazla alakalı olmadığını(daha doğrusu oradaki bir dosya ile alakalı olmadığını),bir payload yöntem içeren Python uygulaması sayesinde olduğunu yazdım.Yanlış bilgilerle doldurduğum falan yok,siz yanlış anlamakta ve anlamamakta ısrar ediyorsunuz o kadar.Yoksa ben gidip araştırdım,bilip bilmeden konuşmam.Kendimi kanıtlama gibi bir niyetim yok,olsaydı gider forumda olan tüm herkese bilgi vermeye çalışırdım.Yazılan mesajları görüp,doğrularını söyledim.Bu konu açıldığı zaman da sizin iyiliğinizi düşünerek ve "hocam" diyerekten bir kaç öneride bulunmuştum,sert çıkışmıştınız.Unutmadım.Belli ki bir gareziniz var.Forumda sizin konunuzda yardım isteyen biri sadece sizden yardım istemiş olmuyor,gören birinden yardım istemiş oluyor.Eğer ki olay böyle olsaydı,Muhammed ve Kerim hocamın benim konularıma yazdıklarına sert çıkışırdım emin olun.Ama ben böyle bir şey yapmadım,çünkü burası bir yardımlaşma platformu,yardım isteyen yazıyor,sorusu olan yazıyor,çözüm bilen yazıyor.Ve bunlara karşılık da birileri yazıyor.Yönetici olmanız demek,istediğinize dokundurup kendiniz dokunulmaz olduğunuz anlamına gelmiyor.Eğer ki bu sert çıkışlarınız bu nedenlerden biri yüzünden ise söyleyeyim dedim.Ve ben maalesef sizi yönetici olduğunuz için engelleyemiyorum,ama bu kadar sinir oluyorsanız beni engelleyebilirsiniz.

Her açtığım konuya fikir belirtmenize yada araştırdım bak bu böyle demenize gerek yok. Açın konunuzu anlatın. Neden yöneticilik vasfına siginayim. Konuyu açan yönetici değil sıradan bir kullanıcı olarak sahsimdir. Siz arastirn daha iyi olan konuyu kendiniz anlatın. İlk açtığımda yorum attınız 10 maddenin hepside yanlıştı. Uyardım yapmayın dedim. Tamam dediniz. Ne güzel değil mi. Şimdide aynısını yapıyorsunuz ve yine yok öle değil böyle. Böyle değil şöyle. Yahu madem en dogrusunuzu siz öğrendiniz açın konunuzu, oraya istediğinizi yazın. Siz ogrenebilirsiniz bir baskasida ogrenebilir. Benim açtığım konudaki bana yöneltilen sorulara karışmayın, çünkü ben kulaktabn duyma bilgilerle konu anlatmam. Hepsi tek tek denerim ve kimseyi riske atmam. Benim konularım boyle saf kalsın istiyorum. . Daha ne diyim ki size. Muhammed hoca veya bir başkası ile olan sohbetimiz beni alakadar etmez. Lutfen kendinize hakim olun. Açın konunuzu, tek tek anlatın.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
ANDROİD 11

Android 10 Miui Romundan Android 11 Çin Miui Romuna geçiş
Ve
Android 11 Çin Miui Romundan Android 10 Custom Miui Romuna TWRP ile geçiş

Yazıları eklenmiştir.

roethlisberger

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
7
bu note 8 prolarda global kararli 12.0.6 romdan endonezya ya da hint romunun 12.0.3 surumlerine OTA baglantilarini indirip yuklesek sürüm dusurme islemi olacagi icin problem cikar mi? telefonun bl kilidi acik.

Üst Alt