Haber Redmi Note 8 Pro - Brick Sorunu Hakkında(Çözüm), Geliştirici ve Kullanıcı Atağı..

FlyingKat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Galaxy S23Ultra
Meslek
I fly brudda
Konular
38
hardbrick olan telefonumu vodafone iade olarak kabul etti cayma hakkından. kısacası alıp brick ettiyseniz sizde bir deneyin şansınızı :)

bysah

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cesur
Cihazım
Note 8 pro
Konular
7

FlyingKat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Galaxy S23Ultra
Meslek
I fly brudda
Konular
38
Seninki kesin çözüm olmuş
aynen, cihazı geçen ay 16 sında almıştım 1 hafta sonra brick ettim. 14 gün cayma hakkı içinde iade ettim 27sinde, elemanların hatasına kayıt açmamışlardı 27 sinden 9 una kadar yaklaşık 2 hafta bekledim, merakımdan aradığımda kayıdın açılmadığını öğrendim. 542 den işlem/inceleme başlattım. ses kayıtlarına felan baktılar büyük ihtimalle. 542 deki çalışan bu 2 haftalık mağduriyetiniz her şekilde karşılanır dendi. 9unda kayıt açıldı bugün sonuçlandı. normal şartlarda iade kabul olunmayabilirdi bilmiyorum artık. iade nedenine şöyle yazdım.

" cihazda bulunan kronik bir sorun dünya genelinde cihazın hardbrick olmasıyla sonuçlanıyor. Xiaomi India da çoğu kişinin telefonu ücretsiz tamir edilmiştir. Yazılım güncellemesi yaparken hardbrick oldu ve açılmadı"

bunu gerekçe olarak gösterdim. miui stock romlar arasına geçiş yapıyordum. bootloader açıktı fakat root/twrp yoktu. miui romu kurduktan sonra restart recovery attım ondan sonra açılmadı. içini açıp baktılarsada her şey stock miui ileydi.sizde belki denersiniz şansınızı :)

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
aynen, cihazı geçen ay 16 sında almıştım 1 hafta sonra brick ettim. 14 gün cayma hakkı içinde iade ettim 27sinde, elemanların hatasına kayıt açmamışlardı 27 sinden 9 una kadar yaklaşık 2 hafta bekledim, merakımdan aradığımda kayıdın açılmadığını öğrendim. 542 den işlem/inceleme başlattım. ses kayıtlarına felan baktılar büyük ihtimalle. 542 deki çalışan bu 2 haftalık mağduriyetiniz her şekilde karşılanır dendi. 9unda kayıt açıldı bugün sonuçlandı. normal şartlarda iade kabul olunmayabilirdi bilmiyorum artık. iade nedenine şöyle yazdım.

" cihazda bulunan kronik bir sorun dünya genelinde cihazın hardbrick olmasıyla sonuçlanıyor. Xiaomi India da çoğu kişinin telefonu ücretsiz tamir edilmiştir. Yazılım güncellemesi yaparken hardbrick oldu ve açılmadı"

bunu gerekçe olarak gösterdim. miui stock romlar arasına geçiş yapıyordum. bootloader açıktı fakat root/twrp yoktu. miui romu kurduktan sonra restart recovery attım ondan sonra açılmadı. içini açıp baktılarsada her şey stock miui ileydi.sizde belki denersiniz şansınızı :)
Vodafone, olayın detayını bilmediği için iade kabul etmiş muhtemelen... Şansın yaver gitmiş gibi. :)

serkan_esk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Sagit
Konular
9
Cihazi alip bootloader açıp rom atarken hardbrick ettikleri cihazı iade edip nasıl bir kul hakkına giriyorlar hiç düşündüler mi

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

FlyingKat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Galaxy S23Ultra
Meslek
I fly brudda
Konular
38
Vodafone, olayın detayını bilmediği için iade kabul etmiş muhtemelen... Şansın yaver gitmiş gibi. :)
olabilir :) en azından kurtuldum ona şükrediyorum. gelecek ay belki mi9t alırım k30 için felan beklemeyeceğim mi9t nin görünüşü çok hoşuma gidiyor ekranı overclocklama olanağı vb şeyler. bir süre bekleyeceğim duruma göre yeni cihaz alacağım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Cihazi alip bootloader açıp rom atarken hardbrick ettikleri cihazı iade edip nasıl bir kul hakkına giriyorlar hiç düşündüler mi

alakası yok. bir snapdragon cihaz hardbrick olduğunda nasıl kullanıcı tarafından düzeltilebiliyorsa mtk da aynısı olmalı. yoksa adaletsizlik ve yanlış pazarlamaya girer. xiaomi india geliştiricilere 3. parti yazılım gelişsin diye cihaz verdi ve yardımda bulunmadı. xiaomi ve oneplus gibi markalar hem 3. parti açısından hem garanti açısından daha çok biliniyor. bugüne kadar snapdragon işlemcili cihazlarda hiç bir limitasyon bulunmazken mtk işlemcili cihazı pazarlayıp buna limitasyon koymak asıl suçtur. xiaomi türkiye sitesinden garanti bölümüne bakarsanız bootloader ile ilgili bir açıklama yok. zaten bootloader açma aracı xiaomi nin kendi aracı( diğer ekstra özellikli olanlardan bahsetmiyorum.) şöyle bir durum daha var, türkiye de her ne kadar bootloader açma garanti dışı bırakır denilsede türkiye dışında bütün ülkelerde bootloader açmak garanti dışı bırakmıyor( hindistanda durum böyle, bir kaç rus kişi de aynısından bahsetti.) buradaki servisler ne derse desin. xiaomi nin izlediği politika bu yönde. ayrıca hard brick stock miui rom değiştirirken meydana geliyor. 3. parti yazılım değil yani :) eğerki cihaz custom rom yüklenirken hardbrick olursa dediğinizde haklı olabilirsiniz fakat buradaki durum custom rom olmayan 2 farklı stok miui yazılım değiştirilirken meydana geldi. bir dahaki sefere olayın ayrıntısını bilmeden yorum yapmayınız lütfen. bilmeden konuşmak en kötü şeylerden biridir :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

serkan_esk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Sagit
Konular
9
Olayın ayrıntısını bilmedigimi düşünerek günahımı da almış oldun. Tamam ben ikna oldum, ALLAH da ikna olduysa senin için bir sorun yok demektir

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10

Buraya girersek işin içinden çıkamayız... Misalen, pasaport kaydı için har(a)ç almak ne kadar kul hakkına girmez, yurt dışına çıkış için har(a)ç almak ne kadar vicdani...

Sorular türlü çeşitli...

Üst Alt