Diğer Redmi Note 8 pro berbat optimizasyon

mrtalidyg

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi Note 8 pr
Konular
37
Bende Redmi Note 8 ve Redmi Note 8 pro var Redmi Note 8 pro'nun oyun performansı daha iyi olması gerekirken normal redmi note 8 den dahada çok kasıyor ve dahada çabuk ısınıyor oyunlarda buda demek oluyoki optimizasyonu berbat...
ayrıca video bile izlenmiyo 1080P videolar bile 480P ve 720P gibi gözüküyor videolar aşırı keskinleştirme yapılmış gibi duruyor aynı
çok video izleyen biriyim ben bu telefon video izlemek gibi bukadar basit şeyi berbat edebiliyosa redmi note 8 daha iyi pro versiyonunun daha iyi olması gerekirken... mediatekin bukadar berbat olucağını beklemiyodum keşke snapdragon kullanılsaydı bu sorunları düzeltmicekseler büyük ihtimal biton kişi bu hataları sorunları bildirmiştir Xiaomi herzamanki gibi görmezden geliyor kaçtane güncelleme geldi hiçbirinde ne video sorununu nede oyunlardaki optimizasyon sorununu düzelttiler.

Son düzenleme:

Progeneral

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Şamil
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
11
Oyun konusunda cihaz çoğu üst segment cihazla aynı performansı veriyor , video izlerken vesaire durumları da giriş ve orta segment cihazlarda hep aynıdır. Optimizasyonla alakası yok. Bu arada söylediğiniz konuların hiç biri mediatekle alakalı değil. Daha iyi bir panel istiyorsanız ve yıllarca oyun oynama niyetiniz varsa 6-7k fiyatı gözden çıkarmalısınız.

mrtalidyg

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi Note 8 pr
Konular
37
Oyun konusunda cihaz çoğu üst segment cihazla aynı performansı veriyor , video izlerken vesaire durumları da giriş ve orta segment cihazlarda hep aynıdır. Optimizasyonla alakası yok. Bu arada söylediğiniz konuların hiç biri mediatekle alakalı değil. Daha iyi bir panel istiyorsanız ve yıllarca oyun oynama niyetiniz varsa 6-7k fiyatı gözden çıkarmalısınız.
Oyun konusunda hiçte öyle değil maalesef redmi note 8 den daha iyi olması gerekirken resmen onunla yarışıyor oyun performansı normal redmi note 8'ede sahip olsaydınız ikisini karşılaştırıp dediklerimi denerdiniz ve görürdünüz ayrıca ben paneli kötü filan demedim panelden bahsetmedim bile panelleri aynı hatta
Ve video kalitesinin telefonun segmentiyle alakası bile yok FHD+ ekrana sahip 1080P açabilen her telefonda benzer ve neredeyse aynı göstermesi gerekiyor video kalitesinin
size şimdi hem redmi note 8den hemde redmi note 8pro dan aynı videoyu 720P olarak ekran görüntüsünü aldım burayada bırakıyorum böylece ne demek istediğimi anlamış olursunuz.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Gördüğünüz gibi redmi note 8 pro sanki eski telefonlarla video çekilmiş gibi dururyor gereksiz derecede keskinlik eklenmiş ve bunun sebebi mediatekin kullandığı video kodlayıcısı başka bi açıklaması yok. Bu konuda onlarca başlık açıldı yabancı forumlarda hatta Xiaomi düzeltileceğini söylemiş ama düzeltmediler...

Dirgen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi 5s
Konular
6
Kullanıcıların bir çoğu yukarıda saydığınız sebep veya sebeplerden dolayı iPhone tercih ediyorlar. İPhone tercih edecek parası olan ancak ios sevmeyen kişilerse Android işletim sistemli telefonların en üst segmentini satın alıyorlar. (Zamanında paraya kıyılarak satın alınmış Samsung Galaxy Note 4 telefon hala taş gibi çalışıyor ve yazılımı hala başarılı). Redmi Note 8 Proyu şuan bende kullanıyorum. Söylediklerinizden sadece ısınma problemi beni rahatsız ediyor. Oyun performansı olarak bu cihaz aslında orta segment telefonlarda eşsiz. Henüz yeni yeni Mediatekin performans işlemcileri kullanılmaya başlandı. Pubg gibi bir oyunu hiç bir ekstra ayar yapmadan UHD ayarlarda açabiliyor. Redmi Note 8 açamıyor yanlış hatırlamıyorsam. Vidoe konusunda yorum yapamayacağım çünkü beni çok ilgilendiren bir konu değil. Ancak şunu diyebilirim. Bu konuda telefonu kullanırken herhangi bir rahatsızlık duymuyorum.

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Kullanıcıların bir çoğu yukarıda saydığınız sebep veya sebeplerden dolayı iPhone tercih ediyorlar. İPhone tercih edecek parası olan ancak ios sevmeyen kişilerse Android işletim sistemli telefonların en üst segmentini satın alıyorlar. (Zamanında paraya kıyılarak satın alınmış Samsung Galaxy Note 4 telefon hala taş gibi çalışıyor ve yazılımı hala başarılı). Redmi Note 8 Proyu şuan bende kullanıyorum. Söylediklerinizden sadece ısınma problemi beni rahatsız ediyor. Oyun performansı olarak bu cihaz aslında orta segment telefonlarda eşsiz. Henüz yeni yeni Mediatekin performans işlemcileri kullanılmaya başlandı. Pubg gibi bir oyunu hiç bir ekstra ayar yapmadan UHD ayarlarda açabiliyor. Redmi Note 8 açamıyor yanlış hatırlamıyorsam. Vidoe konusunda yorum yapamayacağım çünkü beni çok ilgilendiren bir konu değil. Ancak şunu diyebilirim. Bu konuda telefonu kullanırken herhangi bir rahatsızlık duymuyorum.
Aynen hocam pubg kasmadan oynatan her cihaz candır
Çünkü pubg kasmadan açmayı başaran bir cihaz gerçekten kullamaya değecek cihazlar oluyor

HanVincenzo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
S7 Edge
Konular
41
Video konusunda haklisiniz ekran boyutuna göre ppi degeri dusuk + optimizasyonu başarısız..Tarayıcıda 1080pde izledigim videolar iyi ama youtube de kötü

kitaarist

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ptntlhckr
Cihazım
Note 8 pro
Konular
18
Video konusunda haklisiniz ekran boyutuna göre ppi degeri dusuk + optimizasyonu başarısız..Tarayıcıda 1080pde izledigim videolar iyi ama youtube de kötü
Youtubeda hdr aktif ediyor gibi bence ondan öyle, onun dışında ben çok fazla film dizi izlerim, videonun kalitesi ile ilgilidir o ben ekranda herhangi bir çözünürlükle ilgili olumsuzluk görmedim.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Bahsettiğiniz oyun hangisi?
Note 8 Pro ekranı oldukça kalitelidir.
1080p video 480p gibi görünmez eğer öyle bir sorun yaşıyorsanız bu sizin izlemek için kullandığınız yöntemden kaynaklıdır.

Ekran görüntüsü ile kıyaslama yapmak nedir ya siz olayı çok yanlış anlamışsınız. giggle~~

silindi20943

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
55
Note 8 de var evde 8 proda . Note 8 her konuda 8 prodan hantal. İkisinide aktif kullandım. Neden böyle düşündünüz anlamadım.

emre012

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
5
Pardon ama oyun konusunda söylenenler nasıl mediatek ile alakalı olmuyor ? Orta ayarlarda 15 dakika evil lands oynayınca işlemciyi söküp üzerinde yumurta kırasım geliyor. 15 dakikanın altını çizmek isterim, isteyen deneyebilir. Ellerim sırılsıklam oluyor terlemekten.
Bu telefonu yaz aylarına girmeden almıştım, hala aynı hala aynı.. Aynı oyunu aynı ayarlarda huawei p mart 2019 da oynuyordum ve 2 saati geçmesine rağmen bu telefonun 15 dakika da ulaştığı sıcaklığa ulaşmadı asla. (50 derece)

Sırf p smart 2019 da kasmalar oluyor diye bu cihaza geçmiştim ama korkuyorum bir gün elimde alev alacak diye.
Geri bildirim gönderdim ve ekran görüntüsünden oynama süresine kadar herşeyi belirttim ve gelen cevap içler acısı.. Uzun uzun yazamayacağım ancak kısaca gelen cevabın özeti şöyleydi;

"Çok sıcak bir bölgede yaşıyorsanız uzun süre oyun oynamaktan kaçının." Yani oyun canavarı olarak nitelendirilen bir cihaz için destek ekibi bunu söylüyorsa (15 dakikaya rağmen) Redmi Note 8 Pro gerçekten pişmanlık demektir. Diğer özellikleri zerre kadar umrumda değil, kameraydı videoydu falan bunları her türlü idare edebilirim ancak benim en önemli kriterim oyunu akıcı bir şekilde oynamaktı ve bunun için de bu cihazı tercih etmiştim. Ama her an risk altında oyun oynamaktansa hiç bulaşmamak daha iyiymiş. Bunu da böyle deneyimlemiş oldum maalesef. Yakın zaman sonra ilk fırsatta değiştireceğim.

Üst Alt