Diğer Redmi Note 8 pro berbat optimizasyon

KayraBey

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kayra
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Meslek
Bil.Tek.
Konular
7
Bu problemlerin hiç birini yaşamadım. Youtube'ta 1080p/60fps video açıyorum cam gibi...

Batuski5431

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan G
Cihazım
Oneplus 9Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
14
Bu problemlerin hiç birini yaşamadım. Youtube'ta 1080p/60fps video açıyorum cam gibi...
Ki siz hocam bl kilidi açmayıp özel birşey yapmayan bir insansınız o şekilde bile sorunsuz zaten

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Ki siz hocam bl kilidi açmayıp özel birşey yapmayan bir insansınız o şekilde bile sorunsuz zaten

Haklısınız. Bu cihaz, Note9pro ve 10pro ile performans ile stok rom karşılaştırmalarında hala bir tık önde. İş yerinde 3 cihaz mevcut, bir fiil karşılaştırıyorum, inanın Note10pro cihazına bile geçmeyi düşünmedim, düşünmem. Değmez. Performans sorunları yaşayan arkadaşlar varsa ve de özellikle konu sahibinin Note8 ile karşılaştırıp buraya böyle şeyler yazması çok mantıksız. Elimiz de yer alan cihaz Snapdragon sd835-840 arası güç üreten ve bunu üretirken stabilite anlamında bize zevk verebilen bir cihaz. Böyle fp ürünü bir cihaz bidaha zor gelir.

Batuski5431

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan G
Cihazım
Oneplus 9Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
14
Haklısınız. Bu cihaz, Note9pro ve 10pro ile performans ile stok rom karşılaştırmalarında hala bir tık önde. İş yerinde 3 cihaz mevcut, bir fiil karşılaştırıyorum, inanın Note10pro cihazına bile geçmeyi düşünmedim, düşünmem. Değmez. Performans sorunları yaşayan arkadaşlar varsa ve de özellikle konu sahibinin Note8 ile karşılaştırıp buraya böyle şeyler yazması çok mantıksız. Elimiz de yer alan cihaz Snapdragon sd835-840 arası güç üreten ve bunu üretirken stabilite anlamında bize zevk verebilen bir cihaz. Böyle fp ürünü bir cihaz bidaha zor gelir.
Keşke herkes yaradanın bahşettiği zihini çalıştırabilse hocam

joker19

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Abdullah
Cihazım
Xiaomi Mi5 P
Konular
1
Bende Redmi Note 8 ve Redmi Note 8 pro var Redmi Note 8 pro'nun oyun performansı daha iyi olması gerekirken normal redmi note 8 den dahada çok kasıyor ve dahada çabuk ısınıyor oyunlarda buda demek oluyoki optimizasyonu berbat...
ayrıca video bile izlenmiyo 1080P videolar bile 480P ve 720P gibi gözüküyor videolar aşırı keskinleştirme yapılmış gibi duruyor aynı
çok video izleyen biriyim ben bu telefon video izlemek gibi bukadar basit şeyi berbat edebiliyosa redmi note 8 daha iyi pro versiyonunun daha iyi olması gerekirken... mediatekin bukadar berbat olucağını beklemiyodum keşke snapdragon kullanılsaydı bu sorunları düzeltmicekseler büyük ihtimal biton kişi bu hataları sorunları bildirmiştir Xiaomi herzamanki gibi görmezden geliyor kaçtane güncelleme geldi hiçbirinde ne video sorununu nede oyunlardaki optimizasyon sorununu düzelttiler.
Kernel atmayı denediniz mi ?

Chako

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Çağlar
Cihazım
Note 8 pro
Konular
9
Kullanıcıların bir çoğu yukarıda saydığınız sebep veya sebeplerden dolayı iPhone tercih ediyorlar. İPhone tercih edecek parası olan ancak ios sevmeyen kişilerse Android işletim sistemli telefonların en üst segmentini satın alıyorlar. (Zamanında paraya kıyılarak satın alınmış Samsung Galaxy Note 4 telefon hala taş gibi çalışıyor ve yazılımı hala başarılı). Redmi Note 8 Proyu şuan bende kullanıyorum. Söylediklerinizden sadece ısınma problemi beni rahatsız ediyor. Oyun performansı olarak bu cihaz aslında orta segment telefonlarda eşsiz. Henüz yeni yeni Mediatekin performans işlemcileri kullanılmaya başlandı. Pubg gibi bir oyunu hiç bir ekstra ayar yapmadan UHD ayarlarda açabiliyor. Redmi Note 8 açamıyor yanlış hatırlamıyorsam. Vidoe konusunda yorum yapamayacağım çünkü beni çok ilgilendiren bir konu değil. Ancak şunu diyebilirim. Bu konuda telefonu kullanırken herhangi bir rahatsızlık duymuyorum.
Note 4 bende hala var 7-8 yıl oldu sanırım. Mükemmel bir custom Rom ile canavar gibi çalışıyor . Ekran ve video kalitesi tartışılmaz :)

Alt kısım genel konuya cevabım :)
Note 8 ve note 8 pro tartışmasına gelirsek IPS ekranda 2160p dahi izlesen leş . Bu konuyu tartışmak bile yersiz :) note 8 pro kullanıyorum cihazı aldığım ilk gunler video izlerken üzülerek izliyordum resmen . Sonradan gözlerim alıştı . Oyun performansında note 8 ve pro arasindaki farkı anlamamak için kör olmak lazım :) internet hiziniz iyiyse note 8 proda pubg'yi keyif alarak oynarsınız . Aslında kısa bir özet gerekirse note 8 pro oyun için iyi - batarya iyi -kamera ve ekran leş . Ama şu da var fiyatıda ancak bunları verebilir zaten .

erenk16

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
5
Note 4 bende hala var 7-8 yıl oldu sanırım. Mükemmel bir custom Rom ile canavar gibi çalışıyor . Ekran ve video kalitesi tartışılmaz :)

Alt kısım genel konuya cevabım :)
Note 8 ve note 8 pro tartışmasına gelirsek IPS ekranda 2160p dahi izlesen leş . Bu konuyu tartışmak bile yersiz :) note 8 pro kullanıyorum cihazı aldığım ilk gunler video izlerken üzülerek izliyordum resmen . Sonradan gözlerim alıştı . Oyun performansında note 8 ve pro arasindaki farkı anlamamak için kör olmak lazım :) internet hiziniz iyiyse note 8 proda pubg'yi keyif alarak oynarsınız . Aslında kısa bir özet gerekirse note 8 pro oyun için iyi - batarya iyi -kamera ve ekran leş . Ama şu da var fiyatıda ancak bunları verebilir zaten .
Hocam ips neden leş ki? Bugün monitörler de hala ips üretiliyor.

erenk16

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
5
Monitör ile Cihazdaki Ekran Kalitesi Aynı değil ki Hocam
Doğrudur. Ben de amoledden geçtim buna. Tek üzüntüm kontrast oldu. İnsan zamanla alışıyor. Ama bir note 10 pro'yu eline alınca hakikaten sonsuz kontrast çarpıyor adamı, daha kaliteli dedirtiyor.

Üst Alt