Çözüldü redmi note 8 pro Android 11 root atma twrp magisk yükleme

bihsantaha

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İhsan Taha
Cihazım
Redmi s2
Konular
5
Güç+ ses kısma tuşuna bastıktan sonra gelen yükleme ekranı

fastboot moduna girdikten sonra ne yapacağım hocam acemiyim kusura bakmayın
Fastboota girdikten sonra bilgisayara bağlayacaksiniz hocam oradan ne atacaksaniz atabilirsiniz. Tabi atacağınız şey uyumlu olmalı
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Fastboota girdikten sonra bilgisayara bağlayacaksiniz hocam oradan ne atacaksaniz atabilirsiniz. Tabi atacağınız şey uyumlu olmalı
Bende fastbootta çok tecrübem yok hocam sadece twrp yüklemek için girmiştim

ömer çorak

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
redmi note 8pro
Meslek
öğrenci
Konular
7
hocam rom atmak zorunlu mu ben sadece root yetkisi istiyorum

ömer çorak

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
redmi note 8pro
Meslek
öğrenci
Konular
7
anladım hocam emeğiniz için teşekkür ederim.

trsalgado

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
s4
Konular
19
acemi iseniz, xiaomi mitool v2 sizin işinizi çok kolaylaştırır, riskde düşük olur.

kutsay

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kutsay
Cihazım
Mi9t
Konular
9
Root işlemi için öncelikle bootloader kilidini kaldırmalısınız. Bu kilidi açık hale getirip custom programları yükleyebilir hale geldikten sonra root erişimi sağlayacak olan magisk uygulamasını telefona yüklemeniz gerekiyor. Bunu yüklemek için twrp ya da orangefox gibi bir yükleyici uygulama kullanabilirsiniz. Tüm bu süreçte telefonunuzun sıfırlanması gerekecektir. Hali hazırda sıfırlamışken beğendiğiniz bir custom romu da kurabilirsiniz size kalmış.

ömer çorak

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
redmi note 8pro
Meslek
öğrenci
Konular
7
Hocam beceremedim daha sonra tekrar deneyeceğim hepinize teşekkür ediyorum yardımlarımız için uzun bir araştırma yapacağım olmazsa telefoncuya yaptırırım

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Hocam beceremedim daha sonra tekrar deneyeceğim hepinize teşekkür ediyorum yardımlarımız için uzun bir araştırma yapacağım olmazsa telefoncuya yaptırırım
Hocam detaylıca anlatan olmamış bunun sebebi ise cihazınızın brick (kullanılmaz hale gelmesi) olmaya çok müsait bir cihaz olması. Yapacağınız ufak yanlış işlemde cihazınız çokebilir, kimse bu sorumlulugu almak istememis anlaşılan. Yoksa forumda root atmayı bilmeyen fazla kişi yoktur.

Cihazınız brick olduğunda ise kurtarmak için yeterli seviyede bilgi donanıma ihtiyacınız var, eğer ben bu riske giriyorum tüm sorumluluk bana ait diyorsanız size detaylı bir şekilde yardımcı olurum root atma konusunda o sorun değil. Ancak benim elimde başka cihaz olduğu için brick olma durumunda size edebileceğim yardım çok kısıtlı. Bu sorumlulugu alırım derseniz bire bir yardımcı olayım, ama benim boyumu aşar hiç o riske girmeyeyim derseniz iyi bir telefoncuya götürün cihazınızı root yapılmasını istiyorum diyin, zaten her telefoncu IMEI atmasını biliyor artık aşağı yukarı; IMEI atmak için root atmakta gerekli olduğu için dolaylı olarak hepsi root atmayı da bilir

ömer çorak

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
redmi note 8pro
Meslek
öğrenci
Konular
7
Hocam detaylıca anlatan olmamış bunun sebebi ise cihazınızın brick (kullanılmaz hale gelmesi) olmaya çok müsait bir cihaz olması. Yapacağınız ufak yanlış işlemde cihazınız çokebilir, kimse bu sorumlulugu almak istememis anlaşılan. Yoksa forumda root atmayı bilmeyen fazla kişi yoktur.

Cihazınız brick olduğunda ise kurtarmak için yeterli seviyede bilgi donanıma ihtiyacınız var, eğer ben bu riske giriyorum tüm sorumluluk bana ait diyorsanız size detaylı bir şekilde yardımcı olurum root atma konusunda o sorun değil. Ancak benim elimde başka cihaz olduğu için brick olma durumunda size edebileceğim yardım çok kısıtlı. Bu sorumlulugu alırım derseniz bire bir yardımcı olayım, ama benim boyumu aşar hiç o riske girmeyeyim derseniz iyi bir telefoncuya götürün cihazınızı root yapılmasını istiyorum diyin, zaten her telefoncu IMEI atmasını biliyor artık aşağı yukarı; IMEI atmak için root atmakta gerekli olduğu için dolaylı olarak hepsi root atmayı da bilir
benim imei var cihazımda bir de bootloader kilidini açmak lazımmış galiba 3 gün sonra yapamazsam tekrar buraya yazarım cihazım brick olursada canı sağ olsun derim her türlü sorumluluk benim üstüme yeter ki bir yol gösteren olsun

Üst Alt