Rom Redmi Note 8 Pro-Android 11 PixelExperience/Plus | OFFICIAL-14.05.21 #NonCfw#

ckara1989

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cem
Cihazım
xiaomi n4
Konular
3
Abiler greshian romdan gecicem zannedersem frimware işlemi yapmiyacagim ? Birde bu plus ve normal var arasindaki fark nedir ? Son olarak dosyayi download diyorum indiremiyorum bir türlü nasil indirecegim ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Birde diger Aosp Romlarda görmüştüm Void kernel bu romda calisirmi ?
Plus olanında bir kaç özelleştirme imkanı var. Statusbar' da ağ trafiği hızı gözüküyor. Sistemde gezinme hareketlerinde geri tuşunun yerini değiştirebiliyorsunuz , gelişmiş yeniden başlatma seçeneği var , statusbarda hangi simgelerin gösterileceğini ayarlayabiliyorsunuz , bildirim panelinde ayarlamalar yapabiliyorsunuz vs.
Bildiğim kadarıyla bu rom kernel desteklemiyor. MIUI kerneli kullanıyor.
Şu linkten 11 (plus) seçip 16.04.2021 tarihli dosyayı indirebilirsiniz:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Güncelleme :

Rom :
Rom Plus Edition :

Changelog
Source Changelog:

• May security patch
• Imported translations
• Under the hood improvements

Device Changelog:
• Enabled MTK neural networks HAL
• Building libtextclassifier from source
• Added missing MTK Neural Networks blobs
• Imported MTK APU blobs from begonia 11 RP1A.200720.011
• Updated apn configs from RP1A.200720.011

mibunny67

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
6
Merhaba iyi akşamlar herkese, benim cihazım IMEI kopyalı bir cihaz, bootloader kilidi açık; daha önce birkaç kez stock rom yükledim fakat hiç custom rom yüklemedim. Ayrıca Mi Flash harici herhangi bir yükleme yöntemi de kullanmadım? Konuda bahsettiğiniz yöntem ile yûkleme yapabilir miyim yoksa IMEI'si başka cihaza ait olan cihazlar için farklı bir yükleme yöntemi mi var?

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Merhaba iyi akşamlar herkese, benim cihazım IMEI kopyalı bir cihaz, bootloader kilidi açık; daha önce birkaç kez stock rom yükledim fakat hiç custom rom yüklemedim. Ayrıca Mi Flash harici herhangi bir yükleme yöntemi de kullanmadım? Konuda bahsettiğiniz yöntem ile yûkleme yapabilir miyim yoksa IMEI'si başka cihaza ait olan cihazlar için farklı bir yükleme yöntemi mi var?
Twrp yüklemek cihazınızin imei sini silmez.

Hatta twrp ile imei nizin yedeğini alabilirsiniz. Yeterki bootloader kilidini kapatmayın.

mibunny67

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
6
Twrp yüklemek cihazınızin imei sini silmez.

Hatta twrp ile imei nizin yedeğini alabilirsiniz. Yeterki bootloader kilidini kapatmayın.
Bootloader kilidi neden kapanır? Kapanmasını engellemek için ne yapmak gerekiyor? Teşekkürler...

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Bootloader kilidi neden kapanır? Kapanmasını engellemek için ne yapmak gerekiyor? Teşekkürler...
Bootloader kilidi mi flash ile yazılım atarken sağ altta bulunan clean and lock seçili olması durumunda kapanır. Kapanmaması için mi flash ile yazılım atarken çok dikkatli olunması gerekir bunun dışında kapanmaz.

mibunny67

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
6
Bootloader kilidi mi flash ile yazılım atarken sağ altta bulunan clean and lock seçili olması durumunda kapanır. Kapanmaması için mi flash ile yazılım atarken çok dikkatli olunması gerekir bunun dışında kapanmaz.
Peki teşekkürler. Peki twrp ile yüklenen rom lar hakkında ne düşünüyorsunuz yani sağlıklı olur mu Mi Flash ile sıfırdan atılan bir rom a göre

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Peki teşekkürler. Peki twrp ile yüklenen rom lar hakkında ne düşünüyorsunuz yani sağlıklı olur mu Mi Flash ile sıfırdan atılan bir rom a göre
Cihazı çok etkileyecek bir fark olmadığını düşünüyorum. Ama twrp nin asıl amacı custom yani düzenlenmiş romlari yüklemek. Yani bunu normal bi yükleme aracı olarak düşünmeyin. Custom rom yukleyecekseniz twrp kullanın.

mibunny67

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
6
Merhaba arkadaşlar herkese iyi geceler. Ben iki gün once Xiaomi Redmi Note 8 Pro cihazıma bu ROM'u kurdum. Genel olarak birkaç hatası mevcut fakat performans olarak stok ROM'dan kat kat daha iyi. Fakat bir sorun var: Bu kamera gerçekten berbat. Normalde bu telefonun kamerası bu kadar değildi fakat bu ROM'u yukleyince berbat bir hal aldı. Şu an ne yapabilirim bilmiyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim. Kameradan maksimum performansı almak istiyorum çünkü telefonla fotoğraf çekmeyi çok seviyorum.

ilNeminis

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilNeminis
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
25
Merhaba arkadaşlar herkese iyi geceler. Ben iki gün once Xiaomi Redmi Note 8 Pro cihazıma bu ROM'u kurdum. Genel olarak birkaç hatası mevcut fakat performans olarak stok ROM'dan kat kat daha iyi. Fakat bir sorun var: Bu kamera gerçekten berbat. Normalde bu telefonun kamerası bu kadar değildi fakat bu ROM'u yukleyince berbat bir hal aldı. Şu an ne yapabilirim bilmiyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim. Kameradan maksimum performansı almak istiyorum çünkü telefonla fotoğraf çekmeyi çok seviyorum.
Gcam, Anx kamera ya da open camera kullanabilirsiniz.

Üst Alt