Rom Redmi Note 8 Pro-Android 11 PixelExperience/Plus | OFFICIAL-14.05.21 #NonCfw#

Serifcelik

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serif
Cihazım
Note 8 pro
Konular
15
NonCfw olayı nedir. Açıklama Bulamadım hiçbir yerde

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
NonCfw olayı nedir. Açıklama Bulamadım hiçbir yerde

Bir çok konuda anlattım aslında. Gözden kaçırdınız sanırım. Cihazımız daha önce brick olmaması için custom firmware kullanıyordu yani kısa adıyla cfw .. Cihazda yer alan bir açığın keşfiyle beraber buna gerek kalmadı ve artık düz firmware ile romları kurabiliyoruz. Bunun için diğer eski romlarla karışmaması amacıyla bu romlara #noncfw diye adlandırma yapıldı. Kısacası snapdragon işlemcili cihazlar da rom yükleme nasılsa, bizim cihazda aynı duruma geldi.

Son düzenleme:

hayalet16

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
MUHİTTİN
Cihazım
Mi 9t
Konular
6
Arkadaşlar affınıza sığınan bir amatör kullanıcı olarak soruyorum: Bu romun normal romdan farkı nedir ve velevki kurdum bu rom geliştirildiği takdirde güncellemeleri hangi kanal yoluyla alabilirim. Halihazırda telefonum rootlu ve magisk yüklü ama bilgim bundan ibaret.

Serifcelik

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serif
Cihazım
Note 8 pro
Konular
15
Bir çok konuda anlattım aslında. Gözden kaçırdınız sanırım. Cihazımız daha önce brick olmaması için custom firmware kullanıyordu yani kısa adıyla cfw .. Cihazda yer alan bir açığın keşfiyle beraber buna gerek kalmadı ve artık düz firmware ile romları kurabiliyoruz. Bunun için diğer eski romlarla karışmaması amacıyla bu romlara #noncfw diye adlandırma yapıldı. Kısacası snapdragon işlemcili cihazlar da rom yükleme nasılsa, bizim cihazda aynı duruma geldi.
onu anladım hocam. sadece kurulumla alakalı faydası var ekstra bir faydası var mı hocam.
asıl diğer sıkıntım hocam yardımcı olursan. pc den usb ile bağlantı yapıyorum aygıt ynt ve sağ altta ki tray de görünüyor herşey normal ama bilgisayarım da internal storage i göremiyorum.
sadece teli twrp recovery ye aldığım zaman bilgisayarımda internal storage görünüyor neden olabilir driver felan kurdum hep.
NORMAL OLMASI GEREK HERŞEYİ YAPIYORUM BİLDİİRMDEN DOSYA PAYLAŞIMINI SEÇİYORUM. TWRP DE MOUND DA MTP NORMAL.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
onu anladım hocam. sadece kurulumla alakalı faydası var ekstra bir faydası var mı hocam.
asıl diğer sıkıntım hocam yardımcı olursan. pc den usb ile bağlantı yapıyorum aygıt ynt ve sağ altta ki tray de görünüyor herşey normal ama bilgisayarım da internal storage i göremiyorum.
sadece teli twrp recovery ye aldığım zaman bilgisayarımda internal storage görünüyor neden olabilir driver felan kurdum hep.
NORMAL OLMASI GEREK HERŞEYİ YAPIYORUM BİLDİİRMDEN DOSYA PAYLAŞIMINI SEÇİYORUM. TWRP DE MOUND DA MTP NORMAL.

Hocam, firmware den ne gibi bir fayda bekliyorsunuz ? CFW Ve NONCFW arası farkı istediniz, söyledim.

Diğer sorunuz için ise, kabloyu taktığınızda ekrana gelen uyarı ekranı dosyaları aktar seçeneği aktif olursa hem dahili hem harici belleğin görünmesi lazım. Görünmemesi için sebep yok gibi bişey. Attığınız ekranın ilkinde 1-yedek klasöründen bir üst menüye çıkın. Yani direk note8pro nun ana dizininde olmalısınız. Bu sayede dahili ve harici belleği görebilirsiniz. Bunu zaten denediyseniz ve halan görünmüyor ise driver sorunu olabilir. Aksi durumda, hali hazırda usb flash bellek baglantısı neyse cep telefonu dahili hafızası da öyledir.

Serifcelik

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serif
Cihazım
Note 8 pro
Konular
15
Hocam, firmware den ne gibi bir fayda bekliyorsunuz ? CFW Ve NONCFW arası farkı istediniz, söyledim.

Diğer sorunuz için ise, kabloyu taktığınızda ekrana gelen uyarı ekranı dosyaları aktar seçeneği aktif olursa hem dahili hem harici belleğin görünmesi lazım. Görünmemesi için sebep yok gibi bişey. Attığınız ekranın ilkinde 1-yedek klasöründen bir üst menüye çıkın. Yani direk note8pro nun ana dizininde olmalısınız. Bu sayede dahili ve harici belleği görebilirsiniz. Bunu zaten denediyseniz ve halan görünmüyor ise driver sorunu olabilir. Aksi durumda, hali hazırda usb flash bellek baglantısı neyse cep telefonu dahili hafızası da öyledir.
Bilgisayarımda görünmüyor yedek klasörü hdd deki klasör telefon değil. Antivirüs ü kaldırdım güvenlik duvarında kaldırdım yinede olmuyor. Wondershare programında yada twrp de iken erişebiliyorum sadece.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Bilgisayarımda görünmüyor yedek klasörü hdd deki klasör telefon değil. Antivirüs ü kaldırdım güvenlik duvarında kaldırdım yinede olmuyor. Wondershare programında yada twrp de iken erişebiliyorum sadece.

Hocam o zaman sorun driver, kaldırın tamamıyla, daha sonra bilgisayarı baştan başlatın, ardından cihaza ait driverleri bir daha kurun.

Serifcelik

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serif
Cihazım
Note 8 pro
Konular
15
Hocam o zaman sorun driver, kaldırın tamamıyla, daha sonra bilgisayarı baştan başlatın, ardından cihaza ait driverleri bir daha kurun.

Hocam bir üst klasöre çıkın demişsin güldürdün beni sağolasın. bütün herşeyi yaptım. O yüzden yazıyorum size. Cfw yada twrp nin bir ayarından dolayı sanırım. Çünkü temiz kurulumdan sonra görüyor ne oluyorsa sonra oluyor. Bir türlü çözemedim. Bu arada pc deki usb ler çalışıyor :)

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Hocam bir üst klasöre çıkın demişsin güldürdün beni sağolasın. bütün herşeyi yaptım. O yüzden yazıyorum size. Cfw yada twrp nin bir ayarından dolayı sanırım. Çünkü temiz kurulumdan sonra görüyor ne oluyorsa sonra oluyor. Bir türlü çözemedim. Bu arada pc deki usb ler çalışıyor :)

Gönderdiğiniz resimlere dikkat ederseniz note 8 pro nun alt klasöründe gibisiniz. Neresi güldürdü anlamadım ? Cfw yada twrp nin ayarı ile alakası yok. Temiz kurulum sonrası görüyorsa, cihazınıza ait kullandığınız roma ilişkin bilgisayarınız farklı bir driver kullanıyor. Örnek : Kimi romlarda cihazımı le eco modeli kimi rom da alcatel olarak görüyor. Kullanılan dosyalara göre bilgisayar en uygunu seçmeye çalışıyor. O sebeple en başta dediğim gibi tüm driverleri kaldırın ve note8pro driver kurun.

M.Sami

Xiaomi Mİ 11 - 12/256 Special Edition
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Mİ 11
Meslek
IT
Konular
7
MTK her zaman sorun oldu olmaya devam edecek. maalesef. Allahdan MTK telefon sayısı azalmaya başladı.

Üst Alt