Ana Başlık Redmi Note 8 Pro - Ana Konu ve İnceleme

serdocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
RN 12 Pro
Meslek
Reklam Op. Uzmanı
Konular
34
Merhabalar, şimdi ben yurtdışı cihaz alacağım kaçak olarak. şimdi birkaç yere baktım hep hindistan veya çin cihaz var. Yurt dışı kaçak olan telefonların hiç global olanı yok mu? Band 20 sorunu yaşamak istemiyorum açıkçası. Bir tanesinde de global diye satmaya çalıştı. Hindistan cihazını global rom atılmış sanırım. Band 20 vs sordum bir şey demedi. Global rom atılınca band 20 açılıyor mu öyle bir durum varmı?
Hocam cihazın donanım kısmında yer almayan birşey (Band 20) rom atılınca açılmaz maalesef. Türkcell hat ile kullanacaksanız veya merkezi bir yerde yaşıyorsanız herhangi bir sorun olmaz çin veya hindistan sürümü olması. Ama global sürüm bulabilirseniz çok daha sağlıklı olur. Bu aralar maalesef çakma kutu ile hep hindistan ve çin sürümleri satılıyor. İçinden çıkan şarj aleti bile hızlı şarj desteklemiyor bilginiz olsun.

TiRaNTx

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ekrem
Cihazım
redmi pro
Konular
5
Analdım teşekkür ederim, hattım Türk telekom. Önceki telefonumda da vardı sorun aynı sıkıntıları çekmek istemem açıkçası.
Ama garip olan şey, sonuçta telefon aynı telefon neden globalde band 20 varken çin ve hindistanda yok..

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
Merhabalar, şimdi ben yurtdışı cihaz alacağım kaçak olarak. şimdi birkaç yere baktım hep hindistan veya çin cihaz var. Yurt dışı kaçak olan telefonların hiç global olanı yok mu? Band 20 sorunu yaşamak istemiyorum açıkçası. Bir tanesinde de global diye satmaya çalıştı. Hindistan cihazını global rom atılmış sanırım. Band 20 vs sordum bir şey demedi. Global rom atılınca band 20 açılıyor mu öyle bir durum varmı?
Açılmaz hocam, çin cihazlarında band 20 yoktur. Global cihaz almanızı öneririm.

TiRaNTx

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ekrem
Cihazım
redmi pro
Konular
5
Açılmaz hocam, çin cihazlarında band 20 yoktur. Global cihaz almanızı öneririm.
Hep (M1906G7I : Hindistan Model) hint cihaz var bende anlamadım birkaç yerde de band 20 sorunu yok vs demişler işin içinden çıkamıyorum.

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
Hep (M1906G7I : Hindistan Model) hint cihaz var bende anlamadım birkaç yerde de band 20 sorunu yok vs demişler işin içinden çıkamıyorum.
Baktım ama net bir bilgi bulamadım hindistan modelinde band 20 varmı diye.

Segedri

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Egemen
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Mühendis
Konular
0
Arkadaşlar selam, 3 gündür note8pro kullanıyorum ve şöyle bir sorum var. Kilit açmak için herhangi bir şey ayarlamadım, fakat ekran kapalıyken parmağım parmak izi sensörüne dokunduğunda kilit ekranı açılıyor. Bunu nasıl kapatabilirim?

hamunpatra

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Konular
9
Telefonda wifi problemi var. Bluetooth açıkken wifi çok yavaş çalışıyor ve sürekli kopuyor. Bu telefonu almak isteyenler çok iyi düşünmeli. Youtube den 144p video bile seyrederken insan işkence çekiyor.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

eranyum

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erkan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
2
Çin Versiyon
  • Kırmızı kutuludur.​
  • Model Kodu M1906G7TI Hint model, M1906G7E ise Çin modeldir.​
  • "Redmi" yazısı kapağın arkasında dikey şekilde yazar.
  • Aliexpres gibi alışveriş sitelerinde Global Sürüm tanımında, Global Rom yazabilir.
  • 4g-LTE ağının karakteristik özelliklerinin tanımında band7 ve band20 şebeke bantları bulunmamaktadır.

hocam telefon alma arifesindeyim ve bu durumu araştırıyordum. hint versiyonda Band 20 ve NFC kesinlikle olmadığını öğrenmiş bulunmaktayım. ama özellikle hint versiyon için band 20/NFC yok deniyor. bu konuda yorum yapan arkadaşlar çin versiyonundan bahsetmemişler.. Bu konuya bir açıklık getirebilir misiniz? Çin versiyonunda (M1906G7E) Band 20 ve NFC var mıdır? Ya da hint versiyon ile çin versiyon aslında aynı cihazdır denebilir mi?

Üst Alt