Rom Redmi Note 8 OxygenOS — PORT | 10 Q (14.08.2020)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
RN 11 Pro
Meslek
Eticaret Yönetimi
Konular
156
Doğrudur hocam. Akabinde ilk deneyimlemeleri paylaşayım. Yeni bir şey gördükçe editlerim.

-Animasyonlar çok kasma yapıyor haklısınız.
-Uygulamaları indirince ana ekrana eklemiyor, uygulamalar sekmesinde girip tek tek taşımam gerekiyor. Bunu beğenmedim.
-Kamera uygulamasında night shift katiyyen kullanılmıyor, resmi bozuk gösteriyor. Selfie ve diğer uygulamalar(whatsapp,instagram) içinden fotoğraf çekmesinde sıkıntı yok. Gcam Apk yükleyerek deneme yapacağım editlerim.
- Hatırlarsanız alt tarafta üçlü navigasyon tuşları vardı. Bunda ise yukarı-aşağı kaydırma ile işlem yapabiliyoruz. Alışılır, çok dert değil.
- Cihazımı orijinal batarya ile şarj etmeme rağmen fast charge modu göremiyorum. (Hızlı şarj oluyor tabi.)
- Malesef beni geri döndürecek olan en büyük detay ısınma. Isınması beni hiç mutlu etmedi.
-Arama ekranı bana ilginç geldi. Eski sürümde yukarı çekerek telefonu açıyor, aşağı çekerek reddediyordum. Bunda tam tersi.

Kullanılır mı, vallahi kullanılır. En sevdiğim özelliği simge paketlerinden tut da renklendirmeye kadar herhangi bir tema indirmeden kendim özelleştirebiliyorum. Geçişler ve kullanım güzel. Hafif hissettiriyor. Ama iyileştirme ister mi, mutlaka!

Rica ederim Animasyonlu duvar kağıtlarını kullanmayınız geçişlerde kasma yapıyor Normal duvar kağıdı kullanırsaniz kasma sorunu yaşamazssınız bu arada indirdiğiniz sürüm bu olması lazım doğrumu bildim
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

TaNGo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih Emre
Cihazım
Redmi Pro
Konular
10
Doğrudur hocam. Akabinde ilk deneyimlemeleri paylaşayım. Yeni bir şey gördükçe editlerim.

-Uygulamaları indirince ana ekrana eklemiyor, uygulamalar sekmesinde girip tek tek taşımam gerekiyor. Bunu beğenmedim.
-Kamera uygulamasında night shift katiyyen kullanılmıyor, resmi bozuk gösteriyor. Selfie ve diğer uygulamalar(whatsapp,instagram) içinden fotoğraf çekmesinde sıkıntı yok. Gcam Apk yükleyerek deneme yapacağım editlerim.
- Hatırlarsanız alt tarafta üçlü navigasyon tuşları vardı. Bunda ise yukarı-aşağı kaydırma ile işlem yapabiliyoruz. Alışılır, çok dert değil.
- Cihazımı orijinal batarya ile şarj etmeme rağmen fast charge modu göremiyorum. (Hızlı şarj oluyor tabi.)
- Malesef beni geri döndürecek olan en büyük detay ısınma. Isınması beni hiç mutlu etmedi.
-Arama ekranı bana ilginç geldi. Eski sürümde yukarı çekerek telefonu açıyor, aşağı çekerek reddediyordum. Bunda tam tersi.

Kullanılır mı, vallahi kullanılır. En sevdiğim özelliği simge paketlerinden tut da renklendirmeye kadar herhangi bir tema indirmeden kendim özelleştirebiliyorum. Geçişler ve kullanım güzel. Hafif hissettiriyor. Ama iyileştirme ister mi, mutlaka!
Yazdıklarınızın neredeyse tamamının çaresi var hocam

MI PAD 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Buse S. Ada

Emekli Yönetici
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
RN 11 Pro
Meslek
Eticaret Yönetimi
Konular
156
Ben yok demedim ki hocam :) Daha yeni kullanıcıyım, ilk deneyim olarak gönderdim. Kullandıkça editleyeceğim zaten..
Yazdıklarınızın neredeyse tamamının çaresi var hocam

MI PAD 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aliasaf

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilinmiyor
Cihazım
Bilinmiyor
Konular
125

Öncelikle sorunlarınız Hata düzeltme spoylerdan bakabilirsiniz Animasyonlar sadece Animasyonlu duvar kağıtlarında kasıyor uygulamalari ana ekrana ekleme konusunda da Ana ekran ayarlarindan ayarlayabilirsiniz kamera içinde hdr devre dışı bırakın konuya başka bir kamera ekliycem üçlü navigasyon tuşunu ayarlardan ayarlaya bilirsiniz evet hızlı sarj diye göstermiyor ama hızlı sarj oluyor romda ısınma sorunu yoktur eğer varsa playstoredan ampere uygulamasını indirip yorumlara eklerseniz yardımcı olurum

Buse S. Ada

Emekli Yönetici
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
RN 11 Pro
Meslek
Eticaret Yönetimi
Konular
156
Teşekkürler. Hepsini uyguluyor olacağım hocam.

Öncelikle sorunlarınız Hata düzeltme spoylerdan bakabilirsiniz Animasyonlar sadece Animasyonlu duvar kağıtlarında kasıyor uygulamalari ana ekrana ekleme konusunda da Ana ekran ayarlarindan ayarlayabilirsiniz kamera içinde hdr devre dışı bırakın konuya başka bir kamera ekliycem üçlü navigasyon tuşunu ayarlardan ayarlaya bilirsiniz evet hızlı sarj diye göstermiyor ama hızlı sarj oluyor romda ısınma sorunu yoktur eğer varsa playstoredan ampere uygulamasını indirip yorumlara eklerseniz yardımcı olurum

aliasaf

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilinmiyor
Cihazım
Bilinmiyor
Konular
125

OnePlus7T Cihazında Port edilmiş
OxygenOS Rice Mod GinkGo 2.2 (Android 10)
BlueTooth Sabit (En Büyük Güncelleme)
Çağrı Kaydı Sabit
Çentik Düzeltildi
Artık SD Kart Silme yok
Tedarikçi Güncellendi
Rice Mod Güncelleme 12.2
McLaren Teması Eklendi
- Yüz Tanıma Kilidi
- Bildirim ışığı
- Animasyonlu Duvar kağıtlarında gecikme var
1.Cihazı Recovery Moda Alın
2.Wipe girerek System,Vendor,Dalvik,Önbellek ve İnternal Storage silin.(Romu Sdcarda attığınızdan emin olun yoksa Romda silinir)
3.İnstall Bölümüne girerek OxygenOS zipini seçerek flaşlayın.
4.Wipe bölümüne tekrar girerek Format data yapın.(Dahili Hafızanız silinecektir.)
5.Sistemi yeniden başlatın.
6.Keyfini Çıkartın:)
Rom:
Twrp:
Magisk:
1.)Mobil veri simgesi çalışmıyor?
-Cihazın kurulumunu tamamlayın

2.)Gcamda fotoğraflarım Mor çizgi şeklinde çıkıyor?
-Hdr devre dışı bırakın

3.)Klavyenin altında büyük bir boşluk var?
-Uygulamalardan Rice tweaks uygulamasını açın root yetkisi verin daha sonra aşağı doğru inip buttons seçeneğine dokunun daha sonra Allow navigation seçeneğini açın

Daha sonra Navigation bar height seçeneğine tıklayın ve sıfıra kadar getirip apply tıklayın

Sorun çözülmüştür.

4.)Uygulama çok fazla pil tüketiyor diye bildirim alıyorum?
-bazı uygulamalar fazla pil tükettiği zaman sistem sizi uyarır hangi uygulamada sizi uyarıyorsa veya şu uygulamayı ben çok kullanıyorum şarjım çok gidiyor diyorsanız
Uygulamanın üzerine basılı tutun ve uygulama bilgilerine tıklayın yada ayarlardan uygulamalar kısmından uygulamaya tıklayarakta
ulaşabilirsiniz.Daha sonra açtığımız uygulamada gelişmişe tıklayarak daha sonra pil optimizasyonu seçeneğine tıklayarak istediğiniz pil modunu seçebilirsiniz.pil süresi için optimize et derseniz pil süreniz artar.

5.)Bazen Animasyonlar takılıyor?
-Ayarlara girip geliştirici seçeneklerine tıklayıp donanım katmanları devre dışı bırak seçeneğini etkinleştirin ve hala takılma veya gecikme varsa Animasyonlu duvar kağıtlarını kullanmayın.Normal Duvar kağıdı kullanın gecikme ve takılma sorunu tamamen çözülmüş olucaktır.

Sorun çözülmüştür.
OnePlusCamera:
NOT: Şahsım ve miuiturkiye.net yöneticileri sorumluluk asla kabul etmemektedir ! Cihazınızın başına gelebilecek hasardan asla sorumluluk kabul edilmemektedir.
Konuya One Plus Camera eklenmiştir
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Teşekkürler. Hepsini uyguluyor olacağım hocam.
Rica ederim Ayarları biraz kurcaladınızda istediğiniz düzeni oluşturabilirsiniz

Akyol47

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi note 8
Konular
11
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Arkadaşlar burdan romun içeriğine görsel olarak ayrıntılı bakabilirsiniz .
Bende yükledim çok beğendim ancak daha geliştirilmesi lazım. Bazı uygulamalar hata verebiliyor.

Buse S. Ada

Emekli Yönetici
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
RN 11 Pro
Meslek
Eticaret Yönetimi
Konular
156
Teşekkürler hocam.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Arkadaşlar burdan romun içeriğine görsel olarak ayrıntılı bakabilirsiniz .
Bende yükledim çok beğendim ancak daha geliştirilmesi lazım. Bazı uygulamalar hata verebiliyor.

aliasaf

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilinmiyor
Cihazım
Bilinmiyor
Konular
125
OxygenOS Beta sürümü paylaşıldı konuya eklenecektir.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

OnePlus7T Cihazında Port edilmiş
OxygenOS Rice Mod GinkGo 2.2 (Android 10)
Stabil:
BlueTooth Sabit (En Büyük Güncelleme)
Çağrı Kaydı Sabit
Çentik Düzeltildi
Artık SD Kart Silme yok
Tedarikçi Güncellendi
Rice Mod Güncelleme 12.2
McLaren Teması Eklendi
Beta:
Durum Çubuğu Simgeleri Değişti
Sesli Altyazı
Nisan Güvenlik Yaması
Horizon Işık Eklendi
Aod Çalışması
Sabit Led
Bluetooth Sabit
DT2W Etkin
Stabil:
- Yüz Tanıma Kilidi
- Bildirim ışığı
- Animasyonlu Duvar kağıtlarında gecikme var
Beta:
- Yüz Tanıma kilidi
- Dokunma duyusu ile ilgili
- Stok Kamera fc 3. taraf kamera yüklemek
1.Cihazı Recovery Moda Alın
2.Wipe girerek System,Vendor,Dalvik,Önbellek ve İnternal Storage silin.(Romu Sdcarda attığınızdan emin olun yoksa Romda silinir)
3.İnstall Bölümüne girerek OxygenOS zipini seçerek flaşlayın.
4.Wipe bölümüne tekrar girerek Format data yapın.(Dahili Hafızanız silinecektir.)
5.Sistemi yeniden başlatın.
6.Keyfini Çıkartın:)
Stabil Rom:
Beta Rom:
Twrp:
Magisk:
1.)Mobil veri simgesi çalışmıyor?
-Cihazın kurulumunu tamamlayın

2.)Gcamda fotoğraflarım Mor çizgi şeklinde çıkıyor?
-Hdr devre dışı bırakın

3.)Klavyenin altında büyük bir boşluk var?
-Uygulamalardan Rice tweaks uygulamasını açın root yetkisi verin daha sonra aşağı doğru inip buttons seçeneğine dokunun daha sonra Allow navigation seçeneğini açın

Daha sonra Navigation bar height seçeneğine tıklayın ve sıfıra kadar getirip apply tıklayın

Sorun çözülmüştür.

4.)Uygulama çok fazla pil tüketiyor diye bildirim alıyorum?
-bazı uygulamalar fazla pil tükettiği zaman sistem sizi uyarır hangi uygulamada sizi uyarıyorsa veya şu uygulamayı ben çok kullanıyorum şarjım çok gidiyor diyorsanız
Uygulamanın üzerine basılı tutun ve uygulama bilgilerine tıklayın yada ayarlardan uygulamalar kısmından uygulamaya tıklayarakta
ulaşabilirsiniz.Daha sonra açtığımız uygulamada gelişmişe tıklayarak daha sonra pil optimizasyonu seçeneğine tıklayarak istediğiniz pil modunu seçebilirsiniz.pil süresi için optimize et derseniz pil süreniz artar.

5.)Bazen Animasyonlar takılıyor?
-Ayarlara girip geliştirici seçeneklerine tıklayıp donanım katmanları devre dışı bırak seçeneğini etkinleştirin ve hala takılma veya gecikme varsa Animasyonlu duvar kağıtlarını kullanmayın.Normal Duvar kağıdı kullanın gecikme ve takılma sorunu tamamen çözülmüş olucaktır.

Sorun çözülmüştür.
OnePlusCamera:
NOT: Şahsım ve miuiturkiye.net yöneticileri sorumluluk asla kabul etmemektedir ! Cihazınızın başına gelebilecek hasardan asla sorumluluk kabul edilmemektedir.
Konu Güncellenmiştir Beta Sürüm konuya eklenmiştir.Keyifli kullanmalar

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt