İnceleme Redmi Note 8 miui pro

aergun

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ergun
Cihazım
Redmi note 8
Konular
2
Ben de rom hakkında yorumlarınızı bekliyorum.Gördüğünüz herhangi bir problem var mı?
Özellikle çağrı ekranı global roma göre farklı mı?Bildirimlerin kilit ekranında görülmemesi gibi bir sorun var mı?
Cevaplarsanız memnun oluruz.Teşekkürler.
Sonunda MiuiPro yükleyebildim. Kendi sitesini araştırınca resmi yazılımdan geçerken yeni bir TWRP 3.3.1-2 yapmışlar bunu kullanmak gerekiyor. Daha sonra Format Data ve Advanced Wipe (Dalvik / ART Cache, Cache, System, Data) kısımlarını formatlamak gerektiğini öğrendim. Ancak Format data yaptığımda haliyle içine attığım rom dosyası da siliniyordu ve TWRP menüsünden çıkamıyordum (çıkarken cihaz yazılım silindi çıkmayın uyarısı veriyor). Kablo ile tekrar rom dosyasını da atamıyordum. Bunun için twrpden çıkmadan rom dosyasını SD karta atıp telefona taktım ve romu yükledim. Benim gibi uğraşanlar varsa diye yazıyorum :) Gerekli linkler aşağıda. MiuiPro hoşuma gitti merak edilen var ise yardımcı olurum.

MiuiPro 20.1.9 link :
TWRP 3.3.1-2 :
Yükleme Talimatları :

elebasi7102

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Gökhan
Cihazım
redmi note 8
Meslek
657
Konular
3
Merhabalar. Romda şuan gördüğüm bir sorun yok. Sadece şimdilik farkettiğim şarja takınca ekran kilitli iken en altta hızlı şarj ediliyor gibi bir bilgi veriyordu onu göremedim ama hızlı şarj oluyor onda sıkıntı yok :) En sevdiğim yönü çift tıkla ekran kilitlenip, tekrar çift tıkla ekran uyanıyor.Tabi sayamadığım birçok özelleştirme mevcut. Ve tabii Miui Uygulamaları. Ekran görüntülerini alttaki linkte paylaşıyorum.

Çağrı ekranı, kişiler, mesajlar miui uygulamaları. Bildirim sorunu yok kilit ekranında görülüyor.

rtabur

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
4 GB/64 GB
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Biyokimyager
Konular
11
Ram şişiyor bi süreden sonra yalnız

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

elebasi7102

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Gökhan
Cihazım
redmi note 8
Meslek
657
Konular
3
Tam olarak nereden bakıyorsunuz ram'e. Ben güvenlik kısmından hızlandır deyince 2.4 GB yazdı kullanılabilir.

rtabur

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
4 GB/64 GB
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Biyokimyager
Konular
11
Tam olarak nereden bakıyorsunuz ram'e. Ben güvenlik kısmından hızlandır deyince 2.4 GB yazdı kullanılabilir.

Widgettan bakıyorum

Onur198789

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Poco X4 PRO
Meslek
Özel güvenlik
Konular
1
Merhabalar. Romda şuan gördüğüm bir sorun yok. Sadece şimdilik farkettiğim şarja takınca ekran kilitli iken en altta hızlı şarj ediliyor gibi bir bilgi veriyordu onu göremedim ama hızlı şarj oluyor onda sıkıntı yok :) En sevdiğim yönü çift tıkla ekran kilitlenip, tekrar çift tıkla ekran uyanıyor.Tabi sayamadığım birçok özelleştirme mevcut. Ve tabii Miui Uygulamaları. Ekran görüntülerini alttaki linkte paylaşıyorum.

Çağrı ekranı, kişiler, mesajlar miui uygulamaları. Bildirim sorunu yok kilit ekranında görülüyor.

Çok teşekkürler hocam iyi akşamlar

aergun

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ergun
Cihazım
Redmi note 8
Konular
2
Çok teşekkürler.ilgilenip cevaplamışsınız.

elebasi7102

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Gökhan
Cihazım
redmi note 8
Meslek
657
Konular
3
Widgettan bakıyorum

Widgettlerde ram bilgisi veren bir widget yok. Sonradan ekleme bir widget ise ismi nedir. Yüklemek isteyene yardımcı olalım.

rtabur

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
4 GB/64 GB
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Biyokimyager
Konular
11
Widgettlerde ram bilgisi veren bir widget yok. Sonradan ekleme bir widget ise ismi nedir. Yüklemek isteyene yardımcı olalım.

Belleği temizle widgeti var orda yüzde olarak görünüyor

S10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

elebasi7102

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Gökhan
Cihazım
redmi note 8
Meslek
657
Konular
3
Hocam şimdi birkaç deneme yaptım. Widgeti masaüstüne ekledim. %42 görünüyordu. Üzerine tıkladım %55 e kadar temizledi. Daha fazla temizlemiyor. Tabi burada yüklü uygulamalarınız önemli. Mesela ben sosyal medya kullanmıyorum hiçbir sosyal medya uygulaması yüklü değil. Sadece WhatsApp ve telegram var. Onun için sizde daha farklı olabilir. Ancak bir oyuna girdim oyuna girerken Gameturbo devreye girdi. Biraz oynayıp çıktıktan sonra simge üzerinde %62 görünüyordu ve bekledikçe bu değer %55 lere geldi. Globalde denememiştim ama bana bu değerler normal gibi görünüyor.

Üst Alt