Yardım Redmi note 8 imei repari sonrasi 3g cekmiyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cesurtr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
25
Hocam kullanılan imei değişmesini gerek yok. İşlemin yapıldığı qcn dosyası önemli olan. Orjinal qnc olursa hiçbir sorun yaşamazsınız.
Orijinal qcn dosyasını kullandım redmi note 8 için paylaşılan içindeki bluetooth ve mac adreslerine kendi adresimi yazdim sorun oluyormuş diye bende bluetooth ve wifi sorunu çıkmadı bu işlemi yaptığım için ama 3g H+ cekmiyor 3g öncelikli yapınca sebeke gidip geliyoe 2 saniyeligine ve 2gye geciyor test sayfasindan sadece wcdma yaptigimda sebeke komple gidiyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

aynı sorun bendede devam ediyor..4 defa imei değişildi..bazen aniden 4.5 g ye geçiyor bazen hep E de kalıyor..canı isterse geçiyor ...ama bir türlü çözüme ulaşamadık

4.5 g şebeke çekmesine rağmen ne 3G nede 4G şebekesi çekiyor..direk 2G de kalıyor
Ben de 4.5gnin gittiği olmadı ama 3gye alinca 2gye geciyor

bheart05

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
murat
Cihazım
mi 9 se
Konular
6
Hocam kullanılan imei değişmesini gerek yok. İşlemin yapıldığı qcn dosyası önemli olan. Orjinal qnc olursa hiçbir sorun yaşamazsınız.
QNC dosyası olarak imei değişti ztn..box a bağlanmadı..adb shellden qcn olarak değişti..

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
Aynı sorun bende de var ımeı'lerın yerleri değiştirmiştim sorun çözülmüştü.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Hatalı işlem yapılmış cihazınıza. Sağlıklı şekilde çalışması için tekrar işlem yapılması gereklidir. Benim yaptığım cihazlarda böyle sorunlar oluşmamaktadır.

cesurtr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
25
Hatalı işlem yapılmış cihazınıza. Sağlıklı şekilde çalışması için tekrar işlem yapılması gereklidir. Benim yaptığım cihazlarda böyle sorunlar oluşmamaktadır.
Hocam ben box ve dongle olmadan yaptım ve hiçbir hata olmadı yaparken zaten sadece 3g sorunu var masraf yapmamak adına bu yola başvurdum yanlış anlamayın lütfen. Dün formatlayıp xiaomi.eu romu kurdum ve ayarlardan sadece wcdma secince şöyle bir uyarı veriyor uzaktan yardım saglayabiliyor musunuz?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Aynı sorun bende de var ımeı'lerın yerleri değiştirmiştim sorun çözülmüştü.
Redmi note 8de sadece bir imei yazilabiliyor sim2ye yerini değiştirmekten kastınız başka bir imei girmek mi acaba? Bu arada imeisini aldığım cihaz da çift hatlı ve ikinci imeisini almıştım 2.slota yazdırdigim için

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
Hocam ben box ve dongle olmadan yaptım ve hiçbir hata olmadı yaparken zaten sadece 3g sorunu var masraf yapmamak adına bu yola başvurdum yanlış anlamayın lütfen. Dün formatlayıp xiaomi.eu romu kurdum ve ayarlardan sadece wcdma secince şöyle bir uyarı veriyor uzaktan yardım saglayabiliyor musunuz?

Redmi note 8de sadece bir imei yazilabiliyor sim2ye yerini değiştirmekten kastınız başka bir imei girmek mi acaba? Bu arada imeisini aldığım cihaz da çift hatlı ve ikinci imeisini almıştım 2.slota yazdırdigim için
Tek imei atılıyorsa bilmiyorum hocam ama ben imeilerin yerini değiştirerek sorunu çözmüştüm QCN'yi değiştirin isterseniz. O uyarı normal.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62

Malesef uzaktan desteğim yok. Evet masraf yapmamak istiyorsunuz fakat her işin bir ustası vr hocam :)

cesurtr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
25
Malesef uzaktan desteğim yok. Evet masraf yapmamak istiyorsunuz fakat her işin bir ustası vr hocam :)
Haklısınız hocam :)

Forumda orjinal qcn dosyası mevcut mudur

Mafya118

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hamza
Cihazım
Mi 6
Konular
4
Arkadaşlar merhaba redmi note 8 cihazıma imei repair işlemi yaptıktan sonra cihazda 3g H+ çalışmamaya başladı 3g öncelikli secince 2gye atıyor sebekeyi 4.5gde sorun yok ama 3g çalışmıyor ve ben 3gyi kullaniyorum genelde bu konuda bir fikri olan var mıdır?

bendede not8 var global cihaz repairden sonra 2 3 saat kullanıldıktan sonra cihaz interneti e ye düşüyor 3g 4.5g gelmiyor değişik 3 tane qcn denedim ama sorun hep aynı yardımcı olabilecek varmı

thewhitewolf89

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Suleyman
Cihazım
moto g
Konular
4
Aynı sorunu bende yaşıyorum arkadaşlar. Türktelekomda çekim biraz zayıf diye vodafona geçtim. Şuan vodafone da E den başka çekmiyor, ne 3g ne 4.5g ikiside çekmiyor. Turktelekomda önceden sorun yaşamamıştım. Varmı çözümünü bulan. Eu rom kursak düzelirmi acaba.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt