MIUI 12 Redmi Note 8 Hindistan Kararlı V12.0.2.0.QCOINXM İndirme Bağlantısı

• Konbuyu başlatan StreX
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 92
  • Görüntüleme 10K

cxpool

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ismail
Cihazım
Redmi 4x
Konular
2
selamın aleyküm hocam. redmi note 8 cihazımı yeni aldım yurtdışı imei kayıtlı ve bootloader kilidi açık. Şu an içinde miui global 11.0.12 kararlı sürümü var ve android 9 yüklü. ben google uygulamalarından kurtulmak için bu romu kurmak istiyorum fakat öncesinde twrp mi kurmam lazım ? twrp kurdum diyelim sonrasında bu romu twrp üzerinden yükleyebilir miyim ? (imei silinmesi gibi bir durumla karşılaşır mıyım ?
Teşekkürler hocam.

parahatc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Barış
Cihazım
Redmi 8
Konular
2
selamın aleyküm hocam. redmi note 8 cihazımı yeni aldım yurtdışı imei kayıtlı ve bootloader kilidi açık. Şu an içinde miui global 11.0.12 kararlı sürümü var ve android 9 yüklü. ben google uygulamalarından kurtulmak için bu romu kurmak istiyorum fakat öncesinde twrp mi kurmam lazım ? twrp kurdum diyelim sonrasında bu romu twrp üzerinden yükleyebilir miyim ? (imei silinmesi gibi bir durumla karşılaşır mıyım ?
Teşekkürler hocam.
1. Sadece Google uygulamalarından kurtulmak için twrp yüklemene gerek yok. Bu adresten dosyaları indirtikten sonra belirtilen işlemleri yaparsan uygulamalarını kaldırırsın. TWRP üzerinden rom yükleyebilirsin, forumlara bakarsan ayrıntılı şekilde anlatılan konular mevcut. Yeni rom kurduğunda orjinal imei ne ise o olur diye biliyorum.

impossible42

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Cnc Operatörü
Konular
13
imei atılmış cihazlarda sorun oluyor mu bu roma geçmekte?

parahatc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Barış
Cihazım
Redmi 8
Konular
2
Qualcomm Snapdragon 665 işlemci olmasından dolayı, imei'ler işlemciye gömülü olarak geldiğiden imei kaybolmaz. Fakat yine de her türlü soruna karşı TWRP üzerinden imeiyedeği alınması doğru olur.Eğer de yanlış işlem yaparsan telefona zarar verebilirsiniz, bu yüzden dikkatli olmanız gerekiyor. Ayrıca sorumluluk size ait olacağından iki kere düşünün

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
impossible42, Hiç bir sorun olmaz.

parahatc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Barış
Cihazım
Redmi 8
Konular
2

Eğer de yedeklmek isterseniz, TWRP üzerinden Back up menüsine ulaşın oradan EFS yazan yere tıklayıp swipe to backup deyip sağa kaydırın. İşlem bittiğinde yedeklenen dosyayı dahili depodan TWRP klasörü içinden bulabilirsin ve başka yere kopyalayın. Ana menüden wipe tıklayıp, advanced wipe yazan yere tıklayın. Burada Dalvik/Art cache ve Cache kutucukların tikleyip swipe to wipe diye sağa kaydırın. önbelleği temizledikten sonra tekrar ana ekrana geri dönüş yapıp, Install menüsüne tıklayın, daha önce indirdiğiniz romu flashleyin, sonrasında tekrar install menüsüne gelip magisk dosyasını flashleyin. Sonrasına reboot system diye sistemi yeniden başlatın, bu başlatma faslı biraz uzun olabilir, beklemeniz gerekli. Not: sorumluluk size aittir.

impossible42

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Cnc Operatörü
Konular
13
Dün yükledim romu mi flash ile sorun çıkmadı global roma göre daha hafif geldi bana cevaplarınız için teşekkürler.

Üst Alt