Yardım redmi note 8 hayalet ekran sorunu

mrtalidyg

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi Note 8 pr
Konular
37
Merhabalar 2 aylık redmi note 8 cihazımda ghost screen oluşup oluşup kayboluyor genellikle oyun oynarken telefon ısınınca oluşuyor fazla ağır oyun oynamıyorum 15DK oynadıktan sonra oluşuyor... bazen oyun içindeki simgelerin izi kalıyor bazende navigasyon tuşlarının izi kalıyor oyundan çıkıp veya telefonu kapatıp biraz beklediğimde izler kayboluyor sonra yeniden oynadığımda geri oluşuyor artık telefonda oyun oynamaya korkar oldum bi çözümü varmı oluşmaması için? yada güncelleme ile geçebilecek birşey mi? lütfen cevap

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
196
Oyla:

Mervan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mervan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
8
Hocam niye telefonu açtırmıyorsunuz.
Birinci sebep : Orijinal ekran takmadıklarına yönelik açılmış yığınla başlık. Ayrıca takılan ekranda da tekrar aynı problemin nüksedebileceği ihtimali. Hem telefon açılacak hem de aynı problem karşıma çıkabilecek. Riske girmem kendi adıma.
İkinci Sebep : Akıllı telefonlar çok kompakt ürünler. Bir bilgisayar gibi değil ki aç - düzelt - kapat yapasın. Orijinal ekran kullanılsa dahi bir yerde bir eksiklik yapılacağı kanaatindeyim. (İşini dört dörtlük yapan yerler, istisnalar illaki vardır.)

Zaten günümüz dünyasında taş çatlasın ben bu malı 4 sene kullanabileceğim. Gözüme çok fazla batmadığı müddetçe telefonumun orijinal kalmasından yanayım.

Oyla:

Mr.Mitch

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haydar
Cihazım
Redmi note 8
Meslek
Köle
Konular
46
Servisin yine aynı tianma panel takması mümkün. Ghost screen yaratmayan panel takıp takmayacakları belli değilki.

Benim ekran tianmaydi çok sık ghosting oluyordu servise gönderdim yine tianma taktılar ama ghost screen olmuyor panelin ömrü ile mi alakalı yoksa baska biseymi bilmiyorum

Oyla:

Mic-Tramp

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halit
Cihazım
Redmi note7
Meslek
Öğrenci
Konular
26
RD not7 Whatshap sabit bır saat açık kalınca bende de oluşuyor bu olay yenı yani. ama wp harici göremedım enterasan.
Genpa ile konustum dışardan darbe sıvı teması yoksa garantı kapmasında değerlendiririz diyor fakat yedek telefonum yok

Oyla:

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
196
Benim ekran tianmaydi çok sık ghosting oluyordu servise gönderdim yine tianma taktılar ama ghost screen olmuyor panelin ömrü ile mi alakalı yoksa baska biseymi bilmiyorum
Belkide belli bir serisinde vardır. Fabrikada üretimde belki farkedilmiş ve yeni sorunsuz seri ile değiştirilerek üretime devam edilmiş olabilir.

Oyla:

Mr.Mitch

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haydar
Cihazım
Redmi note 8
Meslek
Köle
Konular
46
Belkide belli bir serisinde vardır. Fabrikada üretimde belki farkedilmiş ve yeni sorunsuz seri ile değiştirilerek üretime devam edilmiş olabilir.

Umarım öyledir çünkü bir cok kisi şikayet ediyor bu ekrandan xiaomi de kullanmaya inatla devam ediyor yapmasi gereken bu markadan bidaha ekran temin etmemekti....

Oyla:

omurserap

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Omur
Cihazım
Mi6
Konular
56
hocam bendede var ,gözum alıstı herzaman olmuyor tabi

Oyla:

mrtalidyg

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi Note 8 pr
Konular
37
Tianma sabıkalı. Xiaomi de sürekli yardım ve yataklık yapıyor şu panele. Madem bu kadar problem yaşayan kullanıcı var o zaman bu paneli kullanma telefonlarında ya.

Hep söylüyorum Xiaomi telefonumu sevdim diye. Ama telefon değiştirecek olursam, sırf bu tarz problemler yüzünden Xiaomi tercih etmemeye çalışacağım.

Ayrıca probleminizin tek çözümü panel değişimi. Diğer bütün çözümler sorunun maalesef sadece üstünü örter. Ben kendi telefonumun açılmasını istemediğim için tamire göndermedim. Gittiği yere kadar.
Bende nedense sadece oyun oynadığımda oluşuyor ama başka bi ekranda mesela instagramda, youtubeda, googleda uzun süre takılsam bile oluşmuyor oyun oynadığımda oluşunca bi süre sonra iz kayboluyor kaybolduğu sürece sorun yok telefonumu hiçbiryere göndermek istemiyorum ama eğer ghost screen kalıcı olursa değişim talep edicem ekran değişimine zorlarlarsa tianma panel takmamalarini rica edicem ona rağmen tianma takarlarsa tekrar değişim isticem kabul etmezlerse tüketici hakem heyetine başvurucam değişim için

Oyla:

Mervan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mervan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
8
Bende nedense sadece oyun oynadığımda oluşuyor ama başka bi ekranda mesela instagramda, youtubeda, googleda uzun süre takılsam bile oluşmuyor oyun oynadığımda oluşunca bi süre sonra iz kayboluyor kaybolduğu sürece sorun yok telefonumu hiçbiryere göndermek istemiyorum ama eğer ghost screen kalıcı olursa değişim talep edicem ekran değişimine zorlarlarsa tianma panel takmamalarini rica edicem ona rağmen tianma takarlarsa tekrar değişim isticem kabul etmezlerse tüketici hakem heyetine başvurucam değişim için
Benim problemim başladığı zaman da böyleydi. Sonra neredeyse her tarafa yayıldı. Şuan Instagram, WhatsApp, Chrome farketmeksizin iz kalıyor. Daha doğrusu şöyle söyleyeyim. Oyun veyahut uygulama olması fark etmiyor. Ghost bir kere çıktı mı devamını getiriyor.

Şöyle bir durum da var. Amoled ekran olsaydı kalıcı olabilirdi. Amoled yanığı denilen bir problem var o ekranlarda çünkü. Baktığım kadarıyla sizin tel IPS. Büyük ihtimal kalıcı olmayacak şekilde böyle devam eder.

Umarım kalıcı olmaz. Olursa da umarım istediğinizi hakem heyetinden elde edebilirsiniz.

Oyla:

efekcr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Efe
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
3
Benim de eski cihazımda ghost screen oluşmuştu. Belki Tianma kendini geliştirmiştir, Redmi Note 8'de olmaz diye düşünüyordum, ama maalesef bunda da oldu. Çözümü aşağıdaki ekran görüntüsünde yer alan şemada deneme yöntemi ile çözdüm. Ortadaki daireyi kırmızı ile işaretlediğim yerlere taşıyıp, kullanmaya başlayın. Ghost olursa diğer işaretlediğim alana geçirip aynı işlemi uygulayın. Bende ghost olmuyor artık sıfıra indi.

(Bu arada asla ghost olmasın diyenlere kalıcı çözüm cihazı okuma modunda kullanmaları. Kesinlikle ghost oluşmuyor bu şekilde kullanırsanız.)

Renk Şeması - Varsayılan
Renkler / Otomatik (Önerilen)

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Tavsiye vermem gerekirse bence bu cihazlar oyun oynamak için çok da uygun cihazlar değil. Cihazın ısınmasıyla birlikte ghost sorunu oluşuyor olabilir, şarj ederken de uzun süre ekranda kalmamak ve cihazı bu esnada yoracak işlemlerden kaçınmak gerektiğini düşünüyorum.

Oyla:
Üst Alt