Yardım redmi note 8 hayalet ekran sorunu

mrtalidyg

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi Note 8 pr
Konular
37
Merhabalar 2 aylık redmi note 8 cihazımda ghost screen oluşup oluşup kayboluyor genellikle oyun oynarken telefon ısınınca oluşuyor fazla ağır oyun oynamıyorum 15DK oynadıktan sonra oluşuyor... bazen oyun içindeki simgelerin izi kalıyor bazende navigasyon tuşlarının izi kalıyor oyundan çıkıp veya telefonu kapatıp biraz beklediğimde izler kayboluyor sonra yeniden oynadığımda geri oluşuyor artık telefonda oyun oynamaya korkar oldum bi çözümü varmı oluşmaması için? yada güncelleme ile geçebilecek birşey mi? lütfen cevap

xbatubgc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Öğrenci
Konular
12
Korkmayın kalıcı bi sorun teşkil etmez eğer amoled olsaydı amoled yanığında kalıcı kalıyordu ekranda ve ekran değişimi bi hayli pahalı olurdu :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Benim de eski cihazımda ghost screen oluşmuştu. Belki Tianma kendini geliştirmiştir, Redmi Note 8'de olmaz diye düşünüyordum, ama maalesef bunda da oldu. Çözümü aşağıdaki ekran görüntüsünde yer alan şemada deneme yöntemi ile çözdüm. Ortadaki daireyi kırmızı ile işaretlediğim yerlere taşıyıp, kullanmaya başlayın. Ghost olursa diğer işaretlediğim alana geçirip aynı işlemi uygulayın. Bende ghost olmuyor artık sıfıra indi.

(Bu arada asla ghost olmasın diyenlere kalıcı çözüm cihazı okuma modunda kullanmaları. Kesinlikle ghost oluşmuyor bu şekilde kullanırsanız.)

Renk Şeması - Varsayılan
Renkler / Otomatik (Önerilen)

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Tavsiye vermem gerekirse bence bu cihazlar oyun oynamak için çok da uygun cihazlar değil. Cihazın ısınmasıyla birlikte ghost sorunu oluşuyor olabilir, şarj ederken de uzun süre ekranda kalmamak ve cihazı bu esnada yoracak işlemlerden kaçınmak gerektiğini düşünüyorum.
O ayardan direk soğuğa alırsanızda aynı şekilde olmamasını etkileyebiliyor tavsiyeler için teşekkürler :)

Oyla:

Mr.Mitch

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haydar
Cihazım
Redmi note 8
Meslek
Köle
Konular
46
Benim ekran tianmaydi çok sık ghosting oluyordu servise gönderdim yine tianma taktılar ama ghost screen olmuyor panelin ömrü ile mi alakalı yoksa baska biseymi bilmiyorum

Tekrardan ghost screen sorunu ile boğuşuyorum

Oyla:

cepkutusu

Aktif Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
12
Note 6 Pro Cihazım var ondada aynı şekilde ghost screen var bakıyorum çoğu xaomi telefon ekranında aynı sorun mevcut xaomi hayal kırıklığı yarattı

Oyla:

Ayane

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Tuğba Erva
Cihazım
Meizu note 8
Konular
0
Meizu note 8 kullanıyorum alalı yaklaşık bi kaç ay oldu hiç bir sorun yoktu son 1-2 gündür yavaşlamaya başlamıştı takmadım sonraki gün sabah kalktığımda telefonda galeri çalışmıyordu hiç bir şekilde ve ekran görüntüsüde alamıyorum ekran görüntüsü kaydedilirken bi sorun oluştu falan diyor ve 2 gündür bu sorunu çözemedim yardımcı olabilirmisiniz lütfen telefonu sıfıladım yine işe yaramadı

Oyla:

murathak198555

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Murat Hak
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
0
Meizu note 8 kullanıyorum alalı yaklaşık bi kaç ay oldu hiç bir sorun yoktu son 1-2 gündür yavaşlamaya başlamıştı takmadım sonraki gün sabah kalktığımda telefonda galeri çalışmıyordu hiç bir şekilde ve ekran görüntüsüde alamıyorum ekran görüntüsü kaydedilirken bi sorun oluştu falan diyor ve 2 gündür bu sorunu çözemedim yardımcı olabilirmisiniz lütfen telefonu sıfıladım yine işe yaramadı
[Meizu] Note 8 ile [Xiaomi] Redmi Note 8 farklı üreticilerin telefonu sen çok yanlış gelmişsin.

Oyla:
Üst Alt