Sohbet Redmi Note 8 En Memnun Kaldığınız Rom ya da Romlar

atakankp

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Atakan
Cihazım
Note 8
Konular
15
pil süresi için rom arayan varsa çok kafaya takmasın hangi roma geçerse geçsin custom kernel kullanıp işlemciyi underclock yapmasını tavsiye ederim smartpack kernel veya franco kernel manager ile böylelikle cihazın aşırı performansını kısıtlayıp rahat 8 saat ekran süresi alırsınız bir de custom kernel yüklediğinizde screen diye bir sekme gelecek smartpack'e ordan red 230 green 230 blue 235 screen contrast 132 yaparsanız bir de bakıyorsunuz ghost screen yok olmuş telefondan hayırlı olsun :D

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
177
Miui 12 versiyonları nasıl miroom'un acaba? Denediniz mi hocam?
Denemedim ama yakından takip ettim. Henüz stabilleşmeden Miroom projesi durduruldu hocam. Yani memnun etmez MIUI 12 versiyonları. En iyisi MIUI 11 hâlâ. :)

Bergee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
iP8 Plus&X3 NFC
Meslek
Art Designer
Konular
79
Mi room projesi durduruldu ben size MIUI 12 için mi Novo öneririm
Teşekkürler hocam :)

pil süresi için rom arayan varsa çok kafaya takmasın hangi roma geçerse geçsin custom kernel kullanıp işlemciyi underclock yapmasını tavsiye ederim smartpack kernel veya franco kernel manager ile böylelikle cihazın aşırı performansını kısıtlayıp rahat 8 saat ekran süresi alırsınız bir de custom kernel yüklediğinizde screen diye bir sekme gelecek smartpack'e ordan red 230 green 230 blue 235 screen contrast 132 yaparsanız bir de bakıyorsunuz ghost screen yok olmuş telefondan hayırlı olsun :D
Ya hocam stabilite önemli benim için daha çok annemin telefona atacağım zaten aosp kesinlikle olmaz alışamaz yani aosp arayüzüne bu sebepten ötürü sıkıntı bu sebeple miui arayüzüne sahip olacak akıcı bir o kadarda pil ömrü iyi olsa yeterli annem için stock rom deli dehşet kasıyor anlam veremediğim şekilde :( Herkeste böyle mi bilmiyorum ama cidden kasıyor yani annemde ne yazık ki :( Birde ghost screen var eğer derseniz ki onu yapınca %100 gidiyor ghost screen hemen yapayım ama %100 sonuç vermiyorsa ghost screen olayı için garantiye yollayacağım ondan sonra rom atacağım.

Denemedim ama yakından takip ettim. Henüz stabilleşmeden Miroom projesi durduruldu hocam. Yani memnun etmez MIUI 12 versiyonları. En iyisi MIUI 11 hâlâ. :)
Hmm o zaman hiç elleşmemek lazım ona :D Teşekkürler hocam :)

atakankp

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Atakan
Cihazım
Note 8
Konular
15
Bergee,

hocam ghost screene kesin çözüm bu ben konu da açtım ama pek ilgi görmedi inandırıcı gelmedi insanlara sizinde şu an tam emin olamadığınız gibi ama kesinlikle işe yarıyor benim telefonu başlatınca ayarlar gidiyor anında ghost screen geliyor ayarları yapınca 1-2 dakikada kayboluyor ordan eminim metodun işe yaradığına

bir anne için custom rom yükleyip kernel yükleyip ayar yapmayı gerekli görüyorsanız crdroid android 10 olanı tavsiye ederim içinde xiaomi parts sekmesinde bu ayarları root atmadan kernel yüklemeden direkt olarak yapabiliyorsunuz ve hiç bir bugu olmayan telefonu standart bir android cihaz gibi yapan rom hiç bir kullanım zorluğu yok miui aksine daha minimal daha basit ben 1 ay kullandım bootloop yapacak bir hataya düştüm geri miui döndüm yoksa en profosyonel yapılmış aosp rom deneyimiydi

mfa5

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Fatih
Cihazım
Mİ5s-RNote8
Meslek
Öğrenci
Konular
11
eu stabil 11.0.7 sürümündeyim memnunum gayet yorumlarda miroom 20.3.26 sürümünü herkes önermiş. kullandığım roma göre fazla bir özelleştirmesi var mdıır

melih97

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melih
Cihazım
Redmi note 8
Konular
84
Hocam miui arayüzünü seviyorsanız size tavsiyem içlerinde en hızlı,en pil dostu ve özellik bakımından iyi tek rom var o da mi room 20.3.26
Diğer miui romlardan (eu rom hariç ) ayıran özelliklerinden bir tanesi romun içine gömülü gelen mi music uygulamasının içinden YouTube girip arka planda müzik çalabiliyorsunuz hem de normal YouTube uygulamasından vanceddan daha iyi ses deneyimi veriyor.
Eğer miui hariç aosp tabanlı bir romda kullanabilirim diyorsanız size evolution x romunu öneririm.Özellik bolca var.Diğer miui arayüzüne sahip romlardan hızlı ayrıca pil dostu.Ama miui arayüzüne göre biraz sade kalıyor.Benim önerilerim bunlar hocam
Hocam iyi ama miui 11 de kulaklık sesi kısık çözüm nedir
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Şuan kullanmakta olduğum razer os stabil sürüm şiddetle tavsiye ederim

Bergee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
iP8 Plus&X3 NFC
Meslek
Art Designer
Konular
79
Hocam iyi ama miui 11 de kulaklık sesi kısık çözüm nedir
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Şuan kullanmakta olduğum razer os stabil sürüm şiddetle tavsiye ederim
Hangi versiyonunu peki hocam biraz araştırdım hoş bir rom annem kullanabilir rahatlıkla stabilite olsun yeter :D Evde zaten sürekli şuan stock romda ve kafayı yiyor instagram ara sıra kapanıyor kendi kendine falan

melih97

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melih
Cihazım
Redmi note 8
Konular
84
Hangi versiyonunu peki hocam biraz araştırdım hoş bir rom annem kullanabilir rahatlıkla stabilite olsun yeter :D Evde zaten sürekli şuan stock romda ve kafayı yiyor instagram ara sıra kapanıyor kendi kendine falan
Hocam stabil olan zaten bir tane var anne için uçak olacak telefon :)

Üst Alt