Sohbet Redmi Note 8 Ekran Süresi Ve Paylaşımları

tahacld

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taha
Cihazım
RN8
Konular
2
Bir ay içinde stabil sürüm gelir. Stabil sürüm çıkana kadar daha da iyi duruma gelir pil. Stabil çıktığında yüklemeyi düşünüyorum ben.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Miui 9,10,11 hepsinde betaları yükledim o yüzden aşama aşama özellikleri aldığım için sanki güncelleme çok şey değiştirmemiş gibi oluyordu. Bu sefer Miui 12 betaları hiç yğjlemedim. Direkt stabil yükleyip keyfini sürcem :) Betalardan sıkıldım ve eskisi gibi zamanım yok.

teomanonal

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teoman
Cihazım
Poco x6
Meslek
Memur
Konular
12
Masik 16.1 sürümünü beğendim. AOSP'den geçtiğim için biraz yavaş geliyor bana. wasntme~~ EU 11.0.7.0 stabil sürümüyle aynı pil performansı alıyorum. MIUI 12 o kadar da kötü olmayacak galiba pil performansında her güncelleme ile ekran süresinin düşme olayını diyorum).
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Aynen katılıyorum sana hocam,
Ne yalan söyleyeyim, Hint 11.0.5.0 ı bile aratmayacak gibi duruyor şu an için Masik 16.1.
Umarım daha iyi olur ilerleyen zamanda...

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
miui12ye gecmememin tek sebebi şarj dayanmaması korkusu. eğer bu durumdaysa yükleyeyim ben de. masik yüklemeyin şunu yükleyin dediğiniz bir miui12 romu var mıdır
Kurduğum tek MIUI 12 rom hocam Masik. Diğer romları bilmiyorum. :D Ancak az kaldı, kararlı sürümü bekleyebilirsiniz. :)

Bir ay içinde stabil sürüm gelir. Stabil sürüm çıkana kadar daha da iyi duruma gelir pil. Stabil çıktığında yüklemeyi düşünüyorum ben.

Miui 9,10,11 hepsinde betaları yükledim o yüzden aşama aşama özellikleri aldığım için sanki güncelleme çok şey değiştirmemiş gibi oluyordu. Bu sefer Miui 12 betaları hiç yğjlemedim. Direkt stabil yükleyip keyfini sürcem :) Betalardan sıkıldım ve eskisi gibi zamanım yok.
Ben de kararlı sürümü bekliyordum. Ancak AOSP romlar canımı sıkınca delilik yapayım dedim. EU kararlıyı da indirmiştim yedek olarak ama hoşuma gitti sonra Masik. :D

Aynen katılıyorum sana hocam,
Ne yalan söyleyeyim, Hint 11.0.5.0 ı bile aratmayacak gibi duruyor şu an için Masik 16.1.
Umarım daha iyi olur ilerleyen zamanda...
Miroom'un yerini doldurabilecek potansiyeli var hocam. Bakalım kararlı sürümle neler olacak. :)

MTevet

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Melih
Cihazım
Resmi note 8
Konular
2
Son sürüm. 11.0.7.0 ancak şu an 10 saat falan alıyorum en fazla ekran süresi. AOSP'ye geçmeye güzel rom arıyorum. :D
Sayende güzel bi rom buldum bende yüzde 30 da 14 saat ekran 2 buçuk gün şarj aralığı verdi

zeyd1453

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
zeyd
Cihazım
redmi note 8
Konular
2
arkadaşlar ben bu ekran süresi olayını anlayamadım tam biri beni aydınlatabilir mi? ekranı süresi az olunca mı iyi oluyor? benim mesela ekran sürem 1s 53 dk. telefonumda kararlı miu global 11 mevcut. bl falan açık değil. telefonu alalım 5 ay falan oluyor. ama bataryası sanki biraz hızlı bitmeye başladı gibi geliyor bana. yani rahat 1.5 günü çıkarıyorum çok fazla uğraşmadığım için ama rahatsız eden bir şey var. bu nereden kaynaklanıyor acaba? başka custom rom da atmak istemiyorum çok anlamadığım için. miu 12de acaba batarya sorununa çözüm bulunur mu?

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
arkadaşlar ben bu ekran süresi olayını anlayamadım tam biri beni aydınlatabilir mi? ekranı süresi az olunca mı iyi oluyor? benim mesela ekran sürem 1s 53 dk. telefonumda kararlı miu global 11 mevcut. bl falan açık değil. telefonu alalım 5 ay falan oluyor. ama bataryası sanki biraz hızlı bitmeye başladı gibi geliyor bana. yani rahat 1.5 günü çıkarıyorum çok fazla uğraşmadığım için ama rahatsız eden bir şey var. bu nereden kaynaklanıyor acaba? başka custom rom da atmak istemiyorum çok anlamadığım için. miu 12de acaba batarya sorununa çözüm bulunur mu?
Ekran süresi, cihazın ekranı açık şekilde kullandığınız süredir. Cihazı kullandığın zamandır. Ne kadar çoksa o kadar iyidir doğal olarak.

Doğru ölçmek için telefonu %100 şarj edip %20 veya %5'e kadar arada hiç şarj etmeden kullanmanız lazım. Sonra %20 veya %5'e inince pil kısmından ekran süresine bakmanız lazım. Note 8 gibi bir cihaz için her 1 saate %10 şarj gitmesi güzel bir süredir ki bu da %100'den %0'a 10 saat ekran süresi demek (tamamen wifi üzerinden internet kullanımı yapıldığında ve oyun oynanmadığında).

Kullandığınız uygulamalara ve kullanım şeklinize göre pil tüketimi değişkenlik gösterir. Bu nedenle kullandığınız uygulamaları da göz önünde bulundurmanız gerek.

MIUI 12 ile pil düzelmez, yüksek ihtimalle çok az da olsa azalacaktır. Beklentiniz olmasın bu konuda derim.

teomanonal

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teoman
Cihazım
Poco x6
Meslek
Memur
Konular
12
Ekran süresi, cihazın ekranı açık şekilde kullandığınız süredir. Cihazı kullandığın zamandır. Ne kadar çoksa o kadar iyidir doğal olarak.

Doğru ölçmek için telefonu %100 şarj edip %20 veya %5'e kadar arada hiç şarj etmeden kullanmanız lazım. Sonra %20 veya %5'e inince pil kısmından ekran süresine bakmanız lazım. Note 8 gibi bir cihaz için her 1 saate %10 şarj gitmesi güzel bir süredir ki bu da %100'den %0'a 10 saat ekran süresi demek (tamamen wifi üzerinden internet kullanımı yapıldığında ve oyun oynanmadığında).

Kullandığınız uygulamalara ve kullanım şeklinize göre pil tüketimi değişkenlik gösterir. Bu nedenle kullandığınız uygulamaları da göz önünde bulundurmanız gerek.

MIUI 12 ile pil düzelmez, yüksek ihtimalle çok az da olsa azalacaktır. Beklentiniz olmasın bu konuda derim.
Quick Silver batarya değerlendirmesini verecektin hocam? Deneyimini alabilir miyiz?

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
Quick Silver batarya değerlendirmesini verecektin hocam? Deneyimini alabilir miyiz?
Henüz daha %45 şarjım var hocam, %20'ye inmesini bekliyorum. :D

Üst Alt