Sohbet Redmi Note 8 Ekran Süresi Ve Paylaşımları

teomanonal

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teoman
Cihazım
Poco x6
Meslek
Memur
Konular
12
Rom odaklı değiller ama tüm AOSP romlar iyi pil performansı verir. Android 9 tabanlı romlarda ise Ryzen kernelı kullanırsanız iyi pil performansı alırsınız. Miroom beta 20.3.26 stok hâliyle en iyi pil süresine sahip rom (MIUI tabanlılar arasında), bir de Ryzen yüklenince daha iyi olur. :)
MiRoom stock değil, custom rom. MiRoom 20.3.26'nın batarya ve stabilitesi iyidir bence de.
Arkadaşlar benim anlamadığım şu: neden aslı varken çakma romlara yönelirsiniz ki?
Ben samsung telefonda iken miui arayüzünü yüklemeye çalışırdım, burda millet miui'den kaçıyor, anlamış değilim.
Sevgilinize ihanet etmeyin lütfen, nitekim bu makinenin asilliği bence arayüzünde, varsın 1 saat az ekran süresi versin...

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
MiRoom stock değil, custom rom. MiRoom 20.3.26'nın batarya ve stabilitesi iyidir bence de.
Arkadaşlar benim anlamadığım şu: neden aslı varken çakma romlara yönelirsiniz ki?
Ben samsung telefonda iken miui arayüzünü yüklemeye çalışırdım, burda millet miui'den kaçıyor, anlamış değilim.
Sevgilinize ihanet etmeyin lütfen, nitekim bu makinenin asilliği bence arayüzünde, varsın 1 saat az ekran süresi versin...
Miroom stok rom demedim zaten, stok hâliyle dedim. Yani Miroom'u yüklendikten sonra hiç değişiklik yapmamış hâlini kastettim. :)

Yüklediğim yazılımın "çakma" olduğunu düşünmüyorum. Çünkü hepsinin arkasında bir emek var. MIUI'dan daha fazla memnun ediyor beni. Sırf MIUI diye seçecek hâlim yok. Hoşuma giden, beni memnun eden, aradığım şeyleri veren AOSP tabanlı romlar.

Herkesin sevdiği şey farklı hocam. Zevkler ve renkler, diye boşuna denilmiyor. MIUI güzel ama ben AOSP romlarla daha çok seviyorum görünüş olarak. Saf hâle yakın olması içimi daha çok rahat ettiriyor.

Ayrıca siz de "eski sevgilinize" ihanet etmişsiniz. Samsung arayüzü dururken gidip MIUI yüklemeye çalışmışsınız. :D

Asilliği bence ucuzluğunda. Telefon, kullanımımız için var. Parasını verip kullanım için aldığım şeye sevgili gözüyle bakamam. :D İhtiyacımı en iyi karşılayan romu kullanırım, gerisine takılmam. :)

teomanonal

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teoman
Cihazım
Poco x6
Meslek
Memur
Konular
12
Miroom stok rom demedim zaten, stok hâliyle dedim. Yani Miroom'u yüklendikten sonra hiç değişiklik yapmamış hâlini kastettim. :)

Yüklediğim yazılımın "çakma" olduğunu düşünmüyorum. Çünkü hepsinin arkasında bir emek var. MIUI'dan daha fazla memnun ediyor beni. Sırf MIUI diye seçecek hâlim yok. Hoşuma giden, beni memnun eden, aradığım şeyleri veren AOSP tabanlı romlar.

Herkesin sevdiği şey farklı hocam. Zevkler ve renkler, diye boşuna denilmiyor. MIUI güzel ama ben AOSP romlarla daha çok seviyorum görünüş olarak. Saf hâle yakın olması içimi daha çok rahat ettiriyor.

Ayrıca siz de "eski sevgilinize" ihanet etmişsiniz. Samsung arayüzü dururken gidip MIUI yüklemeye çalışmışsınız. :D

Asilliği bence ucuzluğunda. Telefon, kullanımımız için var. Parasını verip kullanım için aldığım şeye sevgili gözüyle bakamam. :D İhtiyacımı en iyi karşılayan romu kullanırım, gerisine takılmam. :)
Tercih meselesi bunlar hocam.
Benim anlamadığım şeylerden birisi de şu: Miui arayüzde anlık kasılmalar olduğunu söyleyen arkadaşlar, kullandıkları bazı romlardaki kamera, bluetooth v.b. sorunlarını gözardı ederek inatla "ÇAKMA" romları kullanıyorlar, bu bana ilginç geliyor.
Dedim ya, tamamen tercih meselesi. Kim nerde mutlu ise orda kalsın bence de.
Ancak şahsi fikrim, miui arayüzü bu makinenin olmazsa olmazı. İyi forumlar...

vtechno

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kutay
Cihazım
Redmi Note8
Konular
6
Nasıl bir sorun tarif eder misiniz? Ben de anormal bir şey yok gibi
Baska bir yerde video çeker anlatmistim. Dediğim durum bu.

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
Tercih meselesi bunlar hocam.
Benim anlamadığım şeylerden birisi de şu: Miui arayüzde anlık kasılmalar olduğunu söyleyen arkadaşlar, kullandıkları bazı romlardaki kamera, bluetooth v.b. sorunlarını gözardı ederek inatla "ÇAKMA" romları kullanıyorlar, bu bana ilginç geliyor.
Dedim ya, tamamen tercih meselesi. Kim nerde mutlu ise orda kalsın bence de.
Ancak şahsi fikrim, miui arayüzü bu makinenin olmazsa olmazı. İyi forumlar...
Tercih meselesi diyip AOSP rom kullananlara hâlâ çakma rom kullanmakla itham ediyorsunuz hocam. :D MSM Extended kullandım, Pixel Experience kullandım, şu an da ion OS kullanıyorum. Sadece Pixel Experience da Bluetooth sorunu vardı, onun da fix dosyası vardı. :)
Biraz MIUIseversiniz hocam. Sevmeyeni veya tercih etmeyeni alttan alttan dövmeniz de çok hoş değil. :)
Hiçbir rom da çakma değil bu arada.
İyi forumlar. handshake~~

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353

teomanonal

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teoman
Cihazım
Poco x6
Meslek
Memur
Konular
12
Tercih meselesi diyip AOSP rom kullananlara hâlâ çakma rom kullanmakla itham ediyorsunuz hocam. :D MSM Extended kullandım, Pixel Experience kullandım, şu an da ion OS kullanıyorum. Sadece Pixel Experience da Bluetooth sorunu vardı, onun da fix dosyası vardı. :)
Biraz MIUIseversiniz hocam. Sevmeyeni veya tercih etmeyeni alttan alttan dövmeniz de çok hoş değil. :)
Hiçbir rom da çakma değil bu arada.
İyi forumlar. handshake~~
Estağfurullah, haddimiz değil o dedikleriniz ancak benim için o romlar çakma angel~~
Sizi romunuzla başbaşa bırakıyorum, elinizden almam korkmayın yn~~

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
Estağfurullah, haddimiz değil o dedikleriniz ancak benim için o romlar çakma angel~~
Sizi romunuzla başbaşa bırakıyorum, elinizden almam korkmayın yn~~
Estağfurullah hocam, romlar elden alınmaz, paylaşır. :D
"Sizin için" çakma ise Samsung'a yüklerken de çakma rom yüklemişsiniz. :D
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim, aynısını size dilerim. :)

tahacld

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taha
Cihazım
RN8
Konular
2
Baska bir yerde video çeker anlatmistim. Dediğim durum bu.

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Anladım hocam. Bu sorun kernel yüklemeden önce de vardı. Hep böyle yani.
Benim de dikkatimi çekmişti. Daha çok masadaki bir şeyi çekerken yani telefonu yere paralel tutup bir şey çekerken oryantasyon tam ayarlıyamıyor ama telefon duvara karşı paralel veya çapraz iken çekim yaptığımda hiç sorun yok. Malesef böyle saçma şeyi var.
Ben de ders notu felan fotoğrafı çektiğimde Hep sorun yaşıyordum bununla artık alıştım.

Üst Alt