Sohbet Redmi Note 8 Ekran Süresi Ve Paylaşımları

Numan2094

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Numan
Cihazım
Poco x3 pro ;)
Konular
29
Daha 2 haftalık cihaz. Bi süre kullanıp bende rom işine girerim. Orta seviyede performans ve batarya olsa yeter. Aops deneyeceğim teşekkürler..
Hocam dediğim gibi orta seviye cihazların giriş seviyesinde ki bir cihaz.Günü iyi kurtarıyor ama miui arayüzü bu cihaz için biçilmiş kaftan değil 3-5 uygulama açın ve diğer uygulamadan öteki uygulamaya geçin kasmalar olmaya başlıyor.O yüzden en son evolution x diye bir rom var (aosp tabanlı rom) ona geçince tamam dedim.Ekran süresi kullanımı gerçekten çok iyi kesinlikle tavsiye ediyorum.Bu cihaz için tek çare aosp rom

Oğuz Aytar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuz
Cihazım
Redmi note 8
Konular
1
Hocam dediğim gibi orta seviye cihazların giriş seviyesinde ki bir cihaz.Günü iyi kurtarıyor ama miui arayüzü bu cihaz için biçilmiş kaftan değil 3-5 uygulama açın ve diğer uygulamadan öteki uygulamaya geçin kasmalar olmaya başlıyor.O yüzden en son evolution x diye bir rom var (aosp tabanlı rom) ona geçince tamam dedim.Ekran süresi kullanımı gerçekten çok iyi kesinlikle tavsiye ediyorum.Bu cihaz için tek çare aosp rom

Performanstan memnunum. Şuana kadar 1 kez bile donma kasma olmadı. Memnunum bi ekran süresi kafamı karıştırmıştı o kadar ekran süreleri nasıl alıyor bunlar bu telefonla diye şaşırmıştım. Onuda halledeceğim umarım.

SerdarCoruk

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
~
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
7
Şey sormak istiyorum. Bu ryzen gibi kernellerin stock kernelden farkı ne ki daha iyi şarj dayanıyor.
İşlemci çalışma hızını felan mı kısıyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Stock 11.0.9.0 global sürüme m yüklediniz kerneli? Stock roomda olumsuz bir durum oluyor mu kernelle. Sensörler felan düzgün çalışıyor mu?

Benim telefonda global 11.0.9.0 yüklü bekleme süresi 1.5 gün ekran süresi 7.5 saat oluyor hep. Wifi, edge ile kullanırım. Sizinkilere göre baya düşük kalıyor gibi.
Evet Stock 11.0.9.0G'e yükledim 1 haftadır kullanıyorum herhangi bir problem göremedim/yaşamadım. Benim ki yeni cihaz, sizin ki kaç aylık? bataryadan da kaynaklanıyor olabilir eski ise.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
Şey sormak istiyorum. Bu ryzen gibi kernellerin stock kernelden farkı ne ki daha iyi şarj dayanıyor.
İşlemci çalışma hızını felan mı kısıyor.

Stock 11.0.9.0 global sürüme m yüklediniz kerneli? Stock roomda olumsuz bir durum oluyor mu kernelle. Sensörler felan düzgün çalışıyor mu?

Benim telefonda global 11.0.9.0 yüklü bekleme süresi 1.5 gün ekran süresi 7.5 saat oluyor hep. Wifi, edge ile kullanırım. Sizinkilere göre baya düşük kalıyor gibi.
1.5 günde 7.5 saat ekran süresi güzel globalde. Daha iyisini isterseniz Hindistan global romu kurun global için.

Kernel daha iyi işlemci yönetimi sağlıyor, bazı ayarları optimize ediyor ve gereksiz bazı uygulamaları kapatıyor. Bundan dolayı daha iyi pil süresi verebiliyor ama her kernel aynı etkiyi yapmaz. Ryzen pil için ideal kernel ama Inception hız/akıcılık için ideal mesela.

Kernel yüklemeden en iyi pil performansı arıyorsanız da AOSP custom romlar öneririm. 1 günden fazla bir sürede 10 saat ekran süresi aldım mesela ion OS'ta. Revolution X romu da pil için öneriyorlar. Bir de bunlara Ryzen kernel yüklenince düşünemiyorum. :D

Son düzenleme:

Numan2094

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Numan
Cihazım
Poco x3 pro ;)
Konular
29
Performanstan memnunum. Şuana kadar 1 kez bile donma kasma olmadı. Memnunum bi ekran süresi kafamı karıştırmıştı o kadar ekran süreleri nasıl alıyor bunlar bu telefonla diye şaşırmıştım. Onuda halledeceğim umarım.
Eğer fazla oyun oynamaz genellikle sosyal medya kullanırsanız bu süreleri alırsınız

vtechno

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kutay
Cihazım
Redmi Note8
Konular
6
AOSP Rom cok seviyorum cok kullanmak istiyorum ama bir türlü camera kayıtlarını sd karta yaptiramiyorum. Bilen duyan ben kullaniyorum diyen varmi ?

Vallahi ödül vericem. Aosp romda sd karta foto video kaydetmenin yöntemi ?

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aliasaf

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilinmiyor
Cihazım
Bilinmiyor
Konular
125
AOSP Rom cok seviyorum cok kullanmak istiyorum ama bir türlü camera kayıtlarını sd karta yaptiramiyorum. Bilen duyan ben kullaniyorum diyen varmi ?

Kayıt yerini değiştiremiyormusunuz hocam

vtechno

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kutay
Cihazım
Redmi Note8
Konular
6
Denedigim aosp romlarda hic olmadı. Yada bana kayit yeri degismeyen romlar denk geldi.

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
149
Çoktandır miroom kullanmamıştım 2-3 ay oldu dün geçtim ve miroom kalitesini tekrar yaşattı bana :) güncelleme gelmemesi önemli değil miui 11 ile yola devam stabil miui 12 çıksın bakarız pili iyi olacaksa geçeriz yoksa lazım değil :) zaten o diyen bir fark yok

Numan2094

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Numan
Cihazım
Poco x3 pro ;)
Konular
29

Bende evolution x romu yüklü sd karta kaydet seçeneği var buyrun hocam
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üst Alt