Sohbet Redmi Note 8 Ekran Süresi Ve Paylaşımları

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Merhaba değerli MiuiTürkiye forum kullanıcıları. Bilen kişilerden bir yardım talebim olacak. Xiaomi Redmi Note 8 (64 GB) telefonumda pil kullanım istatistiklerinde Ekran öğesi yüzde 68 civarı pil tüketimi yapıyor. Telefonu dün hard reset ile sıfırladım. Telefonda MIUI Global 11.0.3.0 Kararlı (PCOMIXM) sürüm olan fabrika çıkışlı işletim sistemi mevcut. Telefonumu satın aldığım 2019 Ocak tarihinden beri sistem yazılımını hiç güncellemedim.Böyle bir sorun neyden kaynaklanıyor olabilir? Telefonu dün akşam sıfırladım, pil kullanım istatistikleri daha yeni olduğu için midir? Yoksa beklesem bile daha sonra yine aynı mı kalır? Acil yardım bekliyorum lütfen. Bootloader kilidi kapalıdır. Telefonun garanti kapsamından çıkmaması için Bootloader kilidi açma, Rom flash, TWRP benzeri tavsiyelerde bulunmamanızı rica ederim.
Ekran görüntülerinde bir sorun görünmüyor, son derece normal gibi. Ekran süresine tıkladığınızda ne kadar kullandığınız yazılı?

Pri-SoNeR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
7
Ekran görüntülerinde bir sorun görünmüyor, son derece normal gibi. Ekran süresine tıkladığınızda ne kadar kullandığınız yazılı?
1 s 39d 26s
Not: Bu süre de bana yanlış geldi. Ben telefonu dün akşam şarj etmiştim. Şarj sonrasında telefonu açtım ve sabaha kadar açıktı. Bugün de telefon ile internete girdim.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
1 s 39d 26s
Not: Bu süre de bana yanlış geldi. Ben telefonu dün akşam şarj etmiştim. Şarj sonrasında telefonu açtım ve sabaha kadar açıktı. Bugün de telefon ile internete girdim.
Telefonunuzu 1saat 36 dakika aktif olarak kullanmışsınız ve nerdeyse 1 günlük bekleme süresi de dahil %14 şarj kaybı olmuş. 1,5 saatlik ekran kullanımı, %14'lük toplam kullanımının 3'te biri yani toplam bataryaya oranı sadece %10. Bu şekilde devam ederse 10 saatten fazla ekran süresi ve bir kaç günden fazla da bekleme süresi alırsınız ki bunlar harika değerler. Her yerde söyleyip de nazara gelmeyin :)

Pri-SoNeR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
7
Telefonunuzu 1saat 36 dakika aktif olarak kullanmışsınız ve nerdeyse 1 günlük bekleme süresi de dahil %14 şarj kaybı olmuş. 1,5 saatlik ekran kullanımı, %14'lük toplam kullanımının 3'te biri yani toplam bataryaya oranı sadece %10. Bu şekilde devam ederse 10 saatten fazla ekran süresi ve bir kaç günden fazla da bekleme süresi alırsınız ki bunlar harika değerler. Her yerde söyleyip de nazara gelmeyin :)
Teşekkürler. Umarım dediğiniz gibi olur. Ben birkaç hafta böyle kullanayım. Eğer yine sorun olursa buradan size tekrar ulaşırım. Hayırlı akşamlar, iyi forumlar

DarkHydra

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Duran
Cihazım
Redmi note 8
Konular
6
Merhaba, Eu 12 stabildeyim ekran surem resimdedir. Yalniz anlamadigim birsey var ben telefonu dün oglen saat 14:00 da full olarak sarjdan cektim ama telefon suan yeni 1 gun oldu gosteriyor halbuki bekleme suremde ekran suremde daha fazla eminim.

Kullandigim modlar:
Ainur narsil+Dolby atmos
Universal gmz doze

Kernel
213 moonbase
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Eu stabile bu kullandığın kernel iyimi

kaptangüler

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ENES
Cihazım
REDMİ NOTE 8
Konular
12
Eu stabile bu kullandığın kernel iyimi
evet memnunum ve şuanda kullanıyorum.. 214 versiyonu çıktı ama hatalar var bir sonraki güncellenmesine onuda yükleyeceğim..
Stock kernele göre bence cihaz daha seri ve daha iyi batarya performansı veriyor..Resimlerdekinden daha fazla süre ladım fakat mıuı 12 istatisiği resetliyor..
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Forumdaki kernel blümünde moonbase kerneli mevcut değil sebebini bilmiyorum o yüzden ilgileniyorsanız telegram grubu var takip etmeninzi öneririm javashin moonbase yazın çıkar

DarkHydra

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Duran
Cihazım
Redmi note 8
Konular
6
evet memnunum ve şuanda kullanıyorum.. 214 versiyonu çıktı ama hatalar var bir sonraki güncellenmesine onuda yükleyeceğim..
Stock kernele göre bence cihaz daha seri ve daha iyi batarya performansı veriyor..Resimlerdekinden daha fazla süre ladım fakat mıuı 12 istatisiği resetliyor..
Reis ben nasıl kurabilirim eu stabil yardımcı olurmusjn bana

kaptangüler

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ENES
Cihazım
REDMİ NOTE 8
Konular
12
bu telefonlar için kernel bölümüne gir kernel kurulum talimatlarına göre takip et ben öyle yaptım..Yedeklerini al talimattaki gibi birşey olursa flaşlarsın..

Üst Alt