Yardım Redmi Note 8 Donma ve Şebeke Sorunu

Phenemon

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Merhaba arkadaşlar. Telefonumun mikrofonu arızalandı ve tamire verdim. Tamire vermeden önce telefonda ne bir donma ne bir ısınma oluyordu. Şimdi mikrofon çalışıyor ama bu seferde şebekenin 4 diş ve altı na düştüğü yerlerde telefon donma yapıyor ve ısınıyor. Arama yapıyorum konuşmamın ilk dakikasında hat kesiliyor sağ üst köşede sim kart resmi çıkıyor. 10sn sonra düzeliyor. Bir mikrofona 170tl para verdim. Telefoncuya geri götürdüm durumu anlattım biz sadece mikrofon değiştirdik başka bir yerine müdahale edilmedi dedi. Merak ettim ve telefonun içini açtım. anakartta üstteki mikrofonun olmadığını ve ( Görüntülü konuşmada ses karşıya gitmiyordu ) Alttaki şarj bordunun pyasadaki 20tl lik bordlarla aynı olduğunu gördüm. Telefoncunun demesi bu yurtdışı cihazlarda üst mikrofon olmayabiliyor. Bendeki sıfır cihazda da görüntülü konuşmada ses karşıya gitmiyor.
Kısacası bu değişen şarj ve mikrofon bordu şebeke de problem çıkarır telefonu dondurur mu ? Piyasada 20tl lik bordları %100 orjinal diye 170 tl ye satanlar da var bu arada. üsürn resmini istedim aynısı.

Ekli dosyalar

• redminote8.jpg
    redminote8.jpg
    124 KB · Görüntüleme: 71

Phenemon

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
SORUNU COZEBİLDİNMİ KARDESM
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sorunu nasil çözebilirim
Sorunun çözümünü yazdım. Türkiyede orjinal şarj bordu yok. aliexpress ten orjinal ic ( Yukarıda resmi var ) alarak montajını yapın. Neredeyse 1 yıl oldu ben alalı. hiçbir problem yaşamadım hala telefonu kullanıyorum :)

Oyla:

Mustafaklc59

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note 8
Konular
0
Usta selamun aleyküm bendede mikrofon degistirildikden sonra mobil veri açıkken 4 dişin altına düşerse donmaya kasmaya başladı acaba senin aldığın kartın linki var mı yardımcı olur musun

Oyla:
Üst Alt