Yardım Redmi Note 8 Donma ve Şebeke Sorunu

Phenemon

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Merhaba arkadaşlar. Telefonumun mikrofonu arızalandı ve tamire verdim. Tamire vermeden önce telefonda ne bir donma ne bir ısınma oluyordu. Şimdi mikrofon çalışıyor ama bu seferde şebekenin 4 diş ve altı na düştüğü yerlerde telefon donma yapıyor ve ısınıyor. Arama yapıyorum konuşmamın ilk dakikasında hat kesiliyor sağ üst köşede sim kart resmi çıkıyor. 10sn sonra düzeliyor. Bir mikrofona 170tl para verdim. Telefoncuya geri götürdüm durumu anlattım biz sadece mikrofon değiştirdik başka bir yerine müdahale edilmedi dedi. Merak ettim ve telefonun içini açtım. anakartta üstteki mikrofonun olmadığını ve ( Görüntülü konuşmada ses karşıya gitmiyordu ) Alttaki şarj bordunun pyasadaki 20tl lik bordlarla aynı olduğunu gördüm. Telefoncunun demesi bu yurtdışı cihazlarda üst mikrofon olmayabiliyor. Bendeki sıfır cihazda da görüntülü konuşmada ses karşıya gitmiyor.
Kısacası bu değişen şarj ve mikrofon bordu şebeke de problem çıkarır telefonu dondurur mu ? Piyasada 20tl lik bordları %100 orjinal diye 170 tl ye satanlar da var bu arada. üsürn resmini istedim aynısı.

Ekli dosyalar

• redminote8.jpg
    redminote8.jpg
    124 KB · Görüntüleme: 71

Ustura Necmi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
köroğlu
Cihazım
Poco x3
Konular
1
Merhaba arkadaşlar. Telefonumun mikrofonu arızalandı ve tamire verdim. Tamire vermeden önce telefonda ne bir donma ne bir ısınma oluyordu. Şimdi mikrofon çalışıyor ama bu seferde şebekenin 4 diş ve altı na düştüğü yerlerde telefon donma yapıyor ve ısınıyor. Arama yapıyorum konuşmamın ilk dakikasında hat kesiliyor sağ üst köşede sim kart resmi çıkıyor. 10sn sonra düzeliyor. Bir mikrofona 170tl para verdim. Telefoncuya geri götürdüm durumu anlattım biz sadece mikrofon değiştirdik başka bir yerine müdahale edilmedi dedi. Merak ettim ve telefonun içini açtım. anakartta üstteki mikrofonun olmadığını ve ( Görüntülü konuşmada ses karşıya gitmiyordu ) Alttaki şarj bordunun pyasadaki 20tl lik bordlarla aynı olduğunu gördüm. Telefoncunun demesi bu yurtdışı cihazlarda üst mikrofon olmayabiliyor. Bendeki sıfır cihazda da görüntülü konuşmada ses karşıya gitmiyor.
Kısacası bu değişen şarj ve mikrofon bordu şebeke de problem çıkarır telefonu dondurur mu ? Piyasada 20tl lik bordları %100 orjinal diye 170 tl ye satanlar da var bu arada. üsürn resmini istedim aynısı.
Hocam yurt dışı cihaz olduğunu anlamış ve parçalarını değiştirmiş olabilir . Boarda zarar vermiş olabilir hatalı bir işlem yapmış olabilir . Kısa devre olduğu zaman yapar bunu dediklerini . Toz vs dikkatli bak . Isınma vs oluyor mu ona bak varsa kısa devre olması yüksek .

Oyla:

Phenemon

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Resmini attığım bord da çip var dikkat ederseniz. benimki çipsiz. eğer dediklerim bundan kaynaklı değilse tekrardan anakartı inceleyeyim. sizin dediğiniz gibimi diye.

Oyla:

Fire

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
38
Resmini attığım bord da çip var dikkat ederseniz. benimki çipsiz. eğer dediklerim bundan kaynaklı değilse tekrardan anakartı inceleyeyim. sizin dediğiniz gibimi diye.
Size orijinal parça takmamis keşke Xiaomi servisine biraz daha para verip orijinal yaptırmış olsanız

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Phenemon

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
aliexpress ten Orjinal parça sipariş ettim. Geldiğinde sonucu yazarım.

Oyla:

Mustafacil

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Resmi Note 8
Konular
2
aynı sorun bende de var hocam mikrofon bozulmuştu bordu değiştirdim sonrasında donma sorunları başladı çözülürse bilgi verir misiniz

Oyla:

Phenemon

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Arkadaşlar tek çözüm orjinal bord alıp takmak. Malesef Türkiye de yok aliexpress ten sipariş ede
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

bilirsiniz. Hiçbir problem kalmadı telefonda.

Oyla:

Serhatates

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serhat
Cihazım
Retmi not 7
Konular
3
Bende de aynı sorun var ve benimde mikrofonum değişti telefon ara sıra mobil verideyken kasıyor mobil veriye kapatınca yada wifi açınca kasma geçiyor

Oyla:

Phenemon

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Mikrofon değiştirmiyorlar malesef yan sanayi şarj bordu takıyorlar. O noktadan sonra sıkıntı başlıyor malesef

Oyla:

Oldugrs66

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
Note 8
Konular
0
Bende de aynı sorun var ve benimde mikrofonum değişti telefon ara sıra mobil verideyken kasıyor mobil veriye kapatınca yada wifi açınca kasma geçiyor
SORUNU COZEBİLDİNMİ KARDESM
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Mikrofon değiştirmiyorlar malesef yan sanayi şarj bordu takıyorlar. O noktadan sonra sıkıntı başlıyor malesef
Sorunu nasil çözebilirim

Oyla:
Üst Alt