Yardım redmi note 8 brick oldu

canercann

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
can
Cihazım
mi
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
global 11.0.12
Telefon Modeli
note 8
Bootloader Kilidi
Kapalı
cihaz çin cihazıymış farkında olmadan global yükledim bootloop oluyor diğer türlü de rom yüklenmiyor nasıl halledebilirim?

Moderatör tarafında düzenlendi:

aslan568

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
tekniker
Konular
33
Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
cihaz çin cihazıymış farkında olmadan global yükledim bootloop oluyor diğer türlü de rom yüklenmiyor nasıl halledebilirim?

Note 8 cihazınız çin veya global sürüm farketmez, bootloader kilidi kapalıyken stok romlar arası geçiş yapabilirsiniz.

İşlemi nasıl yapıyorsunuz anlatırmısınız ? İmei durumunuz nedir ?

Oyla:

Canercannn

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Bahah
Cihazım
Hsha
Konular
0
Note 8 cihazınız çin veya global sürüm farketmez, bootloader kilidi kapalıyken stok romlar arası geçiş yapabilirsiniz.

İşlemi nasıl yapıyorsunuz anlatırmısınız ? İmei durumunuz nedir ?
İmei vardı bir sabah uyandım güncellenmiş galiba bootloop olmuştu işlemi şöyle yapıyorum mi tool ile brick seçip ilerliyorum global yüklüyorum başarıyla yükleniyor ama animasyon ekranında tekrar recoverye atıyor defalarca denedim miflash ile başta bikere denedim oda aynı şekilde oraya attı bootloaderide kilitledi o uygulama süreç bu şekilde

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
İmei vardı bir sabah uyandım güncellenmiş galiba bootloop olmuştu işlemi şöyle yapıyorum mi tool ile brick seçip ilerliyorum global yüklüyorum başarıyla yükleniyor ama animasyon ekranında tekrar recoverye atıyor defalarca denedim miflash ile başta bikere denedim oda aynı şekilde oraya attı bootloaderide kilitledi o uygulama süreç bu şekilde

Mi flash için şu sürümü kullanmanızı öneririm ;

Mi Flash
Mi Flash Kullanımı

Bunları kullanırsanız direkt yükler. Yükleme esnasında bootloader kilidi kapansın işareti seçili olmasın. Zaten anlatımı yukarıdaki konularda var Flash all seçeneği aktif olsun. Güncelleme geldiğinde cihaz gelecek parça güncellemeleri yüklemeyebilir. Restart yapın tekrar güncelleyin.

Not: Cihaz açıldığında mutlaka bootloader kilidini açın. Ve açık kalsın. Sizin için daha güvenilir.

Oyla:

canercann

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
can
Cihazım
mi
Konular
2
Hocam şimdi şunu mu anladım bootloader kilidi kapalı olan cihazımda stock rom yükleyebilir miyim bu programla

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Hocam şimdi şunu mu anladım bootloader kilidi kapalı olan cihazımda stock rom yükleyebilir miyim bu programla

Hocam, biraz hızlı mı gittim :D V2 ile Çin romunu yükleyerek cihazınızı açın. ( Dediğiniz gibi düşünerek sadece çin romnunda açıldığını varsayıyorum ) Bootloader kilidini açın ve ardından yukarıda verdiğim yöntemle global romu yükleyin. Demek istediğim yukarıda ki yöntemle yaparsanız kilit kapanmaz ve rom yüklemeniz başarılır olur.

Daha önce kullandığım Redmi Note 8 çin cihazıydı ve sorunsuz global rom kullanıyordum

Oyla:

canercann

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
can
Cihazım
mi
Konular
2
Anladım hocam ama şöyle bir sorun var V2 de çin yazılımı yüklenmiyor global yüklenebiliyor tuhaf bir hata veriyor hata da şu şekilde
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

AspecTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
*
Cihazım
*
Konular
37
Anladım hocam ama şöyle bir sorun var V2 de çin yazılımı yüklenmiyor global yüklenebiliyor tuhaf bir hata veriyor hata da şu şekilde
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
XiaomiADB indirin,klasörün içine romu atın ve o klasörde powershell veya komut satırı açın sonra da aşağıdaki komudu yazın.
Kod:
xiaomiadb sideload_miui dosyaismi.zip

Oyla:

canercann

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
can
Cihazım
mi