Çözüldü Redmi Note 8 Batarya Çabuk Bitme Sorunu Çözümü...

Alhyprn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Null
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Meslek
Konular
10
Sizde sorun olmamış olabilir ama optimizyasyon ayarı herkeste aynı etkiyi yapmıyor. Ayarı kapattıktan sonra cihazını sıfırlamak zorunda kalan birkaç kişiyle karşılaştım. Sizde sorun olmadı diye başkalarına önerebileceğiniz bir ayar değil bu.
Bende şimdi denedim abi cihazın durduk yere kasılmaları düzeldi. Geç tepkileri düzeldi.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Bende şimdi denedim abi cihazın durduk yere kasılmaları düzeldi. Geç tepkileri düzeldi.
Ben uyarımı yapayım hocam. Birkaç kişide sorun çıkmamasına aldanıp yapınca cihazını kullanamayan kişileri gördüğüm için dedim sadece. Umarım sizde sorun çıkartmaz. :)

koraykoc1985

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
KORAY
Cihazım
Redmi S2
Konular
0
Sizde sorun olmamış olabilir ama optimizyasyon ayarı herkeste aynı etkiyi yapmıyor. Ayarı kapattıktan sonra cihazını sıfırlamak zorunda kalan birkaç kişiyle karşılaştım. Sizde sorun olmadı diye başkalarına önerebileceğiniz bir ayar değil bu.
Benim 5. Miui cihazım bu. Hepsinde kapattım. Hicbirinde sorun yaşamadım. Çok şanslıyım demekki

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
130
Miui Optimizasyonunu kapatmak cihaza zarar vermez hatta bazı konularda çok daha işlevsel çalışmasını sağlayabilir, örneğin pil performansı..
Arayüz geçişleri çok daha rahat ve yumuşak olabilir ancak tam tersi de söz konusu, bizzat tecrübe etmiş bir kullanıcı olarak uyarmak istedim.. bunları riske alıp denemenizde fayda var.. musdi27 hocamın da dediği gibi format gerekebilir ki, ben miui Optimizasyonunu kapatıp açtıktan sonra yeniden rom atmak zorunda kaldığımı hatırlıyorum çünkü o kasmalar deli etmişti beni.. Bende oldu diye sizde de olacak diye bir şey yok, paylaşmak istedim sadece.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Benim 5. Miui cihazım bu. Hepsinde kapattım. Hicbirinde sorun yaşamadım. Çok şanslıyım demekki
İnşallah hiçbir zaman sorun yaşamazsınız hocam. Zira ben bir defa ayarı kapatınca uygulamalar kendi kendini kapatmaya başlamıştı kullanırken. :)

Üst Alt