Rom Redmi Note 8/8T MSM Xtended v11.5 - OFFICIAL | 10 Q (20.11.14)

MertBeet

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
27
Hayır 11.5 hocam
Anladığım kadarıyla diğer romlarda böyle bir sorun olmuyor? Eğer başka romlarda da problem varsa , kılıf ve ekran koruyucuyu söküp bide öyle deneyin. Sadece bunda sorun oluyorsa sensor test uygulaması indirip proximity sensorunu bi kontrol edin bakalım orda durum ne olacak.
Eğer yakınlık sensörünü test uygulamasından kontrol ettiğiniz sırada düzgün bir şekilde çalışıyorsa başka bir telefon uygulaması indirin ayarlardan varsayılan yapın bide öyle deneyin.

Son düzenleme:

Batuski5431

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan G
Cihazım
Oneplus 9Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
14
Anladığım kadarıyla diğer romlarda böyle bir sorun olmuyor? Eğer başka romlarda da problem varsa , kılıf ve ekran koruyucuyu söküp bide öyle deneyin. Sadece bunda sorun oluyorsa sensor test uygulaması indirip proximity sensorunu bi kontrol edin bakalım orda durum ne olacak.
Eğer yakınlık sensörünü test uygulamasından kontrol ettiğiniz sırada düzgün bir şekilde çalışıyorsa başka bir telefon uygulaması indirin ayarlardan varsayılan yapın bide öyle deneyin.
Hocam eu beta ve bunda oldu onceden bl kilidi kapalı iken 11.0.10 sürümü kurulu idi sanırım doğru yazamamis olabilirim bl kilidi açıldı twrp yükleyip msd denedik bu sorun oluştu romdan sorun vardır dedik sonra eu Roma geçtik gene aynı sorun oluştu yani 2 gündür bir çözüm arıyorum program vs denedik Hardware ayar kısmına da giremiyoruz aosp romdan kaynaklı sanırım numarayı yazıp arayınca çalışmıyor tikandik kaldık persist varmış sanırım gerek kalmaz ise yapmamayım Google telefonda da aynı sorun mevcut kulaklıkta hiçbir sorun yok

MertBeet

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
27
Hocam eu beta ve bunda oldu onceden bl kilidi kapalı iken 11.0.10 sürümü kurulu idi sanırım doğru yazamamis olabilirim bl kilidi açıldı twrp yükleyip msd denedik bu sorun oluştu romdan sorun vardır dedik sonra eu Roma geçtik gene aynı sorun oluştu yani 2 gündür bir çözüm arıyorum program vs denedik Hardware ayar kısmına da giremiyoruz aosp romdan kaynaklı sanırım numarayı yazıp arayınca çalışmıyor tikandik kaldık persist varmış sanırım gerek kalmaz ise yapmamayım Google telefonda da aynı sorun mevcut kulaklıkta hiçbir sorun yok
Play storedan sensor test için uygulama indirebilirsiniz. Persist aklıma geldi fakat o ölü sensorler için önerilmiş bir yöntemdi. Sizin yakınlık sensörü takılı kalıyor yani çalışıyor o yüzden önermedim, belki de işe yarayabilir bir fikrim yok hocam

Batuski5431

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan G
Cihazım
Oneplus 9Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
14
Play storedan sensor test için uygulama indirebilirsiniz. Persist aklıma geldi fakat o ölü sensorler için önerilmiş bir yöntemdi. Sizin yakınlık sensörü takılı kalıyor yani çalışıyor o yüzden önermedim, belki de işe yarayabilir bir fikrim yok hocam
Hocam yakınlık sensörü (onarım) adlı aplikasyon ile denendi bir faydası olmadı yani
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yani umarım artık biri çıkıp der ki sorun şurada

MertBeet

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
27
Hocam yakınlık sensörü (onarım) adlı aplikasyon ile denendi bir faydası olmadı yani
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Xtended romu kurmadan önce çin firmware flashlıyor musunuz? Eğer fw flashlamadıysanız bir de öyle deneyin. Öncesinde şunu da deneyebilirsiniz(persist flashlamak yerine) Busybox kurun magiskten. Terminal uygulaması indirin
'su' yazıp root izni verin,daha sonra bu kodu yazıp onaylayıp cihazı yeniden başlatın.
chcon -R u: object_r: sensors_persist_file: s0 /mnt/vendor/persist/sensors
(Kod üzerinde ':' işareti sonrası boşlukları silin, boşluksuz yazdığımda emoji gözüküyor)

Batuski5431

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan G
Cihazım
Oneplus 9Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
14
Hocam konusunda göremedim Çin firmware olayı birde eu betada da yaptığı için sorun orada değildir diye düşünüyorum ve emoji koyduğunuz yerler /şu mudur hocam

MertBeet

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
27
Hocam konusunda göremedim Çin firmware olayı birde eu betada da yaptığı için sorun orada değildir diye düşünüyorum ve emoji koyduğunuz yerler /şu mudur hocam
Custom romlarda çin fw flashlamak çoğu zaman önerilir. Ama eu da gerek yok dediğiniz gibi.
Mesajı düzelttim ':' yanındaki boşlukları silin, boşluksuz yazdığımda emoji çıkıyor

Batuski5431

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan G
Cihazım
Oneplus 9Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
14
Custom romlarda çin fw flashlamak çoğu zaman önerilir. Ama eu da gerek yok dediğiniz gibi.
Mesajı düzelttim ':' yanındaki boşlukları silin, boşluksuz yazdığımda emoji çıkıyor
Hocam birde advanced vipe yapıyoruz ya onda tüm seçenekleri siliyoruz ondan olabilir mi acaba yani zaten sorun global romda yokdu bl kilidi açıldıktan sonra rom yükleyince oldu stocktan tekrar geçmem önerildi ki bunu da denedim olmadı çok aşırı garip bir sorun kulaklık varken hiçbir sorun yok :D

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Birincisi insanlar size yardımcı olmak zorunda mı ?
sorun çözülmediğinde
Arkadaşlar akıl verecek veya yardımcı olacak yok mu
bu tarz mesajlar mı kullanmanız gerekiyor ?
forumda bu romu fazla kullanan olmadığını fark etmiş olmanız gerekiyordu zaten
eu betada yaşadığınızı söylemişsiniz durum cihaza özel bir şey ki başka kimse yaşamıyor ancak hala cevap almakta ısrar ediyorsunuz özelden yazıyorsunuz
bilinmeyen bir çözüm için ısrar ediyorsunuz
bir sorunu birden farklı romda yaşamanın bariz cihazdan kaynaklandığını belirtmem mi gerekiyor ?
sensörlerle ilgili bir problem olduğunda persist flaşlanmasından başka önerdiğimiz bir şey yok....

Üst Alt