Rom Redmi Note 7 Xiaomi Eu (Android 10) Miui 12 Beta 21.2.3/Kararlı 12.0.3.0 Rom

Lirikal Militan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Recep
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
0
Note 7 icin kernel arayisina girdim bu cihaz icin en populer olani predator stormbreaker kernel anladigim kadarıyla. Miui 12 de predator kernel kullanmak istiyorum. Bu konudaki ve xda forumunda yazilanlari okudum fakat hala tam anlamis değilim.
Xiaomi.eu miui12ile en uyumlu ve duzgun çalışan hangisi.
Eas ve hmp versiyonlari var. İki versiyon arasındaki farklari okudum fakat hangisini kullanmalıyım.
Performans ve batarya önceliğim var tabi ki. Bekleme modunda standart kullanimda vs daha az pil tuketmesi benim icin daha iyi olur. Oyun oynayan bir insan değilim. Gundelik kullanimimi etkilemeden ekstra katabilecekleri varsa denemek istiyorum.
Xda da kurulum asamlarinda sadece twrp den flashlayip kurmaktan bahsediyor, baska bir seye gerek var mi. Cihazımi rootlu kullanmiyorum magisk vs kurmuyorum gerekmeyecekse iyi olur.
Tekrar stock kernele dönmek icin ne yapmak gerekiyor.
Kafamda deli sorular Idea~~

eminreis80

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Mi 10t Pro
Meslek
makine mühendisi
Konular
14
Note 7 icin kernel arayisina girdim bu cihaz icin en populer olani predator stormbreaker kernel anladigim kadarıyla. Miui 12 de predator kernel kullanmak istiyorum. Bu konudaki ve xda forumunda yazilanlari okudum fakat hala tam anlamis değilim.
Xiaomi.eu miui12ile en uyumlu ve duzgun çalışan hangisi.
Eas ve hmp versiyonlari var. İki versiyon arasındaki farklari okudum fakat hangisini kullanmalıyım.
Performans ve batarya önceliğim var tabi ki. Bekleme modunda standart kullanimda vs daha az pil tuketmesi benim icin daha iyi olur. Oyun oynayan bir insan değilim. Gundelik kullanimimi etkilemeden ekstra katabilecekleri varsa denemek istiyorum.
Xda da kurulum asamlarinda sadece twrp den flashlayip kurmaktan bahsediyor, baska bir seye gerek var mi. Cihazımi rootlu kullanmiyorum magisk vs kurmuyorum gerekmeyecekse iyi olur.
Tekrar stock kernele dönmek icin ne yapmak gerekiyor.
Kafamda deli sorular Idea~~
öncelikle root ve magisk e gerek yok hocam
twrp den önce kerneli sonra wifi+kamera için olan zip dosyasını flaslamaniz yeterli
ta ki eas ve hmp modülü yüklemeyecekseniz
ben eu son sürüm stabilde kullanıyorum ancak aşırı derecede bir fark yok
kamera nin pro modunda uzun pozlamayı bozuyor hocam
onun dışında eksi bir tarafını da görmedim

Lirikal Militan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Recep
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
0
twrp den önce kerneli sonra wifi+kamera için olan zip dosyasını flaslamaniz yeterli

Hocam bilgi icin sağolun. Xda forumunda biraz yorumlara goz attim da herkes pil ve performans konusunda cok övmüş. Tabi ki herkes aosp rom vs kullanıyor. Miui 12 de nasil olur bilemedim bi de eas ve hmp muhabbeti girince isin icine kafalar karisti epey.
Önceliğim bekleme süresi arttıkça pil süresi azalıyor bunu değiştirir mi diye düşündüm.

bugra-1597

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Buğra Şafak
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
0
Hocam size zahmet olmaz ise linkeri alabilir miyim ? Birde son sürüm beta kullanıyorum, çok fark eder mi ?

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

eminreis80

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Mi 10t Pro
Meslek
makine mühendisi
Konular
14
Hocam bilgi icin sağolun. Xda forumunda biraz yorumlara goz attim da herkes pil ve performans konusunda cok övmüş. Tabi ki herkes aosp rom vs kullanıyor. Miui 12 de nasil olur bilemedim bi de eas ve hmp muhabbeti girince isin icine kafalar karisti epey.
Önceliğim bekleme süresi arttıkça pil süresi azalıyor bunu değiştirir mi diye düşündüm.
Hocam pil konusunda harika diyemem ancak eskisinden daha iyi kıvamda
oyun oynarken performansı test edeyim dedim ancak daha çok batarya testi gibi oldu :)
önceye göre oyunlarda daha az şarj yiyor
sanırım en bariz fark burada
aosp romda farkını nasıl ortaya koyar bilemiyorum forumda kullanan ve memnun kalam arkadaşlar mevcut ancak miui alışkanlığı işte görsellikten taviz veremedim :D
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam size zahmet olmaz ise linkeri alabilir miyim ? Birde son sürüm beta kullanıyorum, çok fark eder mi ?

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
bu kernel linki hocam

bu da wifi ve kamera fix linki

hocam xda daki konusuna da bir göz atmanızı tavsiye ederim
eu betanın durumu şuan nasıl bilmiyorum hocam ancak pişman edeceğini de düşünmüyorum

Son düzenleme:

oturak

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erhan
Cihazım
note 12 pro+ 5G
Meslek
tekniker
Konular
6
oyun oynarken performansı test edeyim dedim ancak daha çok batarya testi gibi oldu :)
aosp romda farkını nasıl ortaya koyar bilemiyorum forumda kullanan ve memnun kalam arkadaşlar mevcut ancak miui alışkanlığı işte görsellikten taviz veremedim :D

bu kernel linki hocam

eu betanın durumu şuan nasıl bilmiyorum hocam ancak pişman edeceğini de düşünmüyorum

x3.8 ile 8.8 arasında pek bi fark var mı? Şu an 8.8 kullanıyorum kernel olarak stabillik artmış şarj konusu bi tık iyileşmiş %50 şarj varken 5.30 saat ekran süresi ve bunun yanında 1 saat indirme yaptım ve oyun oynadım (nfs no limits) 14 saat bekleme aldım.

Lirikal Militan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Recep
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
0

bu kernel linki hocam

Stock android arayuzunu zerre sevmiyorum bu yuzden miui ye devam. Xiaomi.eu miui 12 stabilden betaya gecis yatim 20.9.3 surumune yorumlar epey iyiydi. Suan memnunum fazlasıyla. Xda kernel yorumlari baya ilgimi çekmişti miui de nasil olur bilemedim. Cok ucuk bi fark beklemiyorum tabi ki, en azindan bi iyileştirme yeterlidir zaten fazlasini aramak saçma olur.

Mic-Tramp

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halit
Cihazım
Redmi note7
Meslek
Öğrenci
Konular
26

bu kernel linki hocam

Hocam sanki bi kamera fixini kurunca onkamera ile resim cekerken biraZ daha beyaz böyle değişik çıkıyor farkettiniz mi

oturak

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erhan
Cihazım
note 12 pro+ 5G
Meslek
tekniker
Konular
6
Oyunlarda az şarj yiyo kernel ancak instagram ve YouTubede oyun oynar gibi şarj tüketmeye başladı 1 gündür kullanıyorum ilk şarj doldurmam bi iki gün daha kullanıp test edicem ortalama 100-0 şarj arası 9 saat şarj tüketimi var dediğim gibi YouTube müzik ve instagram ikisini çok kullanırım müzik dinlerken mesajlaşırım bu sefer şarjın gerektiğinden daha hızlı gittiğini fark ettim bu şekilde 6 7 saat civarı alırım roma güncelleme geldiğinde orjinal kernel yüklenir sanırım o zamana kadar deneme fırsatım oluyo ancak dediğim gibi bazı uygulamalar gerektiğinden çok fazla şarj yemeye başlıyo ağır program olarak görüyo olabilir telefon

eminreis80

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Mi 10t Pro
Meslek
makine mühendisi
Konular
14
x3.8 ile 8.8 arasında pek bi fark var mı? Şu an 8.8 kullanıyorum kernel olarak stabillik artmış şarj konusu bi tık iyileşmiş %50 şarj varken 5.30 saat ekran süresi ve bunun yanında 1 saat indirme yaptım ve oyun oynadım (nfs no limits) 14 saat bekleme aldım.
hocam sadece 3.7 ile 3.8 i denedim
diğer sürümleri denemedim o yüzden bilgim yok

Hocam sanki bi kamera fixini kurunca onkamera ile resim cekerken biraZ daha beyaz böyle değişik çıkıyor farkettiniz mi
kamera fix ini kurmazsak maalesef hem wifi hem kamera işlevsiz kalıyor hocam
be dediğiniz gibi kamerada ufak sıkıntılar mevcut
ben de uzun pozlamada sıkıntı yaşadım mesela

Üst Alt