Yardım Redmi note 7 pro Farklı bir sim kart takınca şebeke yok

Nizyy

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Alper
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
1
Hepinize merhabalar.Kullandığım Xiaomi Redmi Note 7 Pro telefonuma kendi kullandığım sim kartı çıkarıp başka bir sim kart takınca sim kartı algılıyor,pin kodunu giriyorum fakat şebeke bir türlü gelmiyor.Kendi sim kartımı takınca böyle bir sorun olmuyor şebeke çekiyor.Sorunu yaşadığım sim kart yerine başka bir sim kart takınca yine aynı sorunu yaşıyorum.Mi hesabını sildim,mi sim kart aktivasyon filan diye xiaomi nin sim kart etkinleştirme servisi varmış sanırım onu devre dışı bırakıp denedim yine olmadı.Telefonumu sıfırladım yine olmadı.Bu sorunu nasıl kökten çözebilirim? IMEI ile bir alakası var mıdır acaba bilmiyorum lütfen yardımcı olun.

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Cihazda daha önce imei işlemi yapıldaysa yada klon imei sorunu yaşandıysa btk cihazda ki imei nin sadece belirlenen cihaz ve numara ile kullanılmasına izin veriyor.

Nizyy

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Alper
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
1
Cihazda daha önce imei işlemi yapıldaysa yada klon imei sorunu yaşandıysa btk cihazda ki imei nin sadece belirlenen cihaz ve numara ile kullanılmasına izin veriyor.
evet birkaç hafta önce klon imei ile alakalı bir sms gelmişti ama hala kullanabildiğim içim o sms i dikkate almamıştım.o halde yeni bir imei atarsam sorun çözülecektir değil mi? ayrıca bir sorum daha var ben bu telefonu aldığımda 2 sim içinde imei vardı fakat birden sim 1 imei silindi. peki ben şimdi sim 1 e imei atabiliyor muyum? bazı yerlerde sadece sim 2 ye imei atılabildiği yazıyor ama henüz tam olarak emin değilim çünkü bu telefonu aldığım telefoncu iki sim için de imei atmıştı.

Üst Alt