Yardım Redmi Note 7 Pil ve Wifi Sorunu ?

RedJack

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global kararlı 10.3.6
Telefon Modeli
Redmi Note 7
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Arkadaşlar öncelikle hoşgeldiniz.Yaklaşık 2 hafta önce Hepsiburada üzerinden Xiaomi Redmi Note 7 telefonunu aldım.Global sürüm.Fakat yaptığım MIUI 10 güncellemesi den sonra pil çok hızlı azalmaya başladı.Ve ardından wifi de kesintiler yaşadım.Düzenli olarak.Ve şuan hala devam ediyor.1 günü zar zor çıkarıyor.Garantiye göndermeden önce bir çözüm bulayım dedim.Cevaplarınızı bekliyorum.(bu arada çoğu kişi sıfırla demişti,sıfırladım fakat bir sonuç elde edemedim).Şimdiden teşekkürler.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Oyla:

RedJack

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
1
İyi geceler hocam,
Güncem romun, Rehber konudaki diğer arkadaşların yazdıkları yorumlarını ve deneyimlerini okuyabilir, isteğe bağlı olarak geçiş yapabilirsiniz.

Rom - Redmi Note 7 MIUI V10.3.10.0 PFGMIXM Global Rom Recovery - OTA - Fastboot İndirme Bağlantıları
Sağolun hocam.Ben bu güncellemeyi konuyu açtıktan hemen sonra yaptım.Wifi sorunu devam ediyor.Pilde de çok büyük bir fark göremedim.Aynı gibi.Başka önerileriniz var mı ?

Oyla:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Rica ederim hocam,
Wifi de ne gibi sorunlar yaşıyorsunuz? Sorun yaptığınız bir ayardan veya kullandığınız modem den kaynaklı olabilir mi?
Pil performansı için, kullanmadığınız uygulamaların arka plan da çalışmalarını ve bildirim izinlerini kapatabilirsiniz.
Ek resim de google play store un yüksek seviyede pil kullanımı görülüyor, Play Store un Otomatik güncemelerini kapatabilir, maneul olarak kendiniz yapabilirsiniz. Uzun mb lı uygulamalar veya çok uygulama indirdiyseniz bu yüzden de kullanım yüksek görünüyor olabilir.Sıfırlandıktan sonra gözlemleyin, biraz zamanla daha stabile dönecektir.
Ekran parlaklığını da otomatikde değil de belli bir seviyede tutmanız da şarj sürenize katkı sağlayacaktır.

Oyla:

RedJack

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
1
Rica ederim hocam,
Wifi de ne gibi sorunlar yaşıyorsunuz? Sorun yaptığınız bir ayardan veya kullandığınız modem den kaynaklı olabilir mi?
Pil performansı için, kullanmadığınız uygulamaların arka plan da çalışmalarını ve bildirim izinlerini kapatabilirsiniz.
Ek resim de google play store un yüksek seviyede pil kullanımı görülüyor, Play Store un Otomatik güncemelerini kapatabilir, maneul olarak kendiniz yapabilirsiniz. Uzun mb lı uygulamalar veya çok uygulama indirdiyseniz bu yüzden de kullanım yüksek görünüyor olabilir.Sıfırlandıktan sonra gözlemleyin, biraz zamanla daha stabile dönecektir.
Ekran parlaklığını da otomatikde değil de belli bir seviyede tutmanız da şarj sürenize katkı sağlayacaktır.
Wifi de kopma sorunu yaşıyorum.Mesela bir şey indiriyorum,atıyorum saniyede 2mb indiriyor,benim telefonum ara ara 50kb Lara kadar düşüyor ve 5 saniye kadar sürüyor.Farklı yerlerde denedim.Hatta mobil veride de aynı.Şu son güncellemeden sonra bir el pubg oynadım.10dk da %4 sarı gitti.Dediğiniz güç ayarlarını da yapacağım.Sıfırlandıktan sonra tekrar yazarım.

Oyla:

Ellen Ripley

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ellen
Cihazım
Redmi 5
Konular
0
Ben eski sürüm ROM kullanılmasını öneririm. MIUI ve Android sürümü yükseldikçe şarj çabuk bitiyor ve RAM kullanımı da artıyor.

Güncelleme iyi olabilir ama şarjın uzun gitmesi için eski sürüm kullanmak daha faydalı.

Telefonunuzdaki gereksiz sistem uygulamalarını da silin. Onlar da arka planda çalışıyor, şarj yiyor.

Custom ROM kurabilirsiniz ayrıca.

Oyla:

bwer

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Selim Emre
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
0
Mıuı 10.3.10 mu?

Oyla:

RedJack

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
1
Mıuı 10.3.10 mu?
Evet.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Evet.

Sizce bu normal mi dir.Pek yoğun kullanmadım bu arada.

Oyla:

RedJack

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
1
Sorunum hâlâ devam ediyor.Pil aynı şekilde hızla bitiyor.Wifi de kopmalar arttı.Yok mu bir çözüm yolu.Formatında bir etkisi olmadı.

Oyla:
Üst Alt