Rom Redmi Note 7 Oxygen OS Stable OnePlus 7 Port | Android 10 /22.11.2020

Hasqi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hasqi
Cihazım
Redmi note 7
Konular
18
teşekkürler, bu bildiriminiz hangi maintainer ve hangi versiyon üzerine ilk sayfadaki linkleden. Çünkü biliyorsunuz 3 değişik maintaner var. Ben şuanda Juniim 07.04.2020 deyim. Magisk microG Oneplus da gerek yok çünkü Rom yazılım formatı uygun değil. Diğer AOSPlerde de MicroG gapps lar için olur ki o da saç-baş yoldurur kuracam derken. Horizon light kapalı geliyor biliyorum ama ben pil açısından daha uygun olduğu iddia edilen predator 7.2 kernel attıktan sonra biraz daha rahatlama gözlemledim ki bu versiyon kernelde ghost screen önlemi fix var. açıklamasına bakınız. Ayrıca LKT 3.0 da magisk den kurulu pil seçili.
Yine oyun kasmaları için predator 7.2 kernel tavsiye ederim. Ancak predator 7.2 kernel in ayar app sini bulamadım mauel ayar için. Onu tam çözemedim. Kernel Aduitor ile de çekirdekleri kapatayım dedim izin vermedi ama modüllerde hız ayarı oluyor. Arama ses sorunu farketmedim, takipteyim. Oneplus stock launcherı beni sıkar ondan dolayı Nova kullanırdım ama onda da son versiyon ana ekran sorunu var, app ler gelmiyor. Onun yerine Poco Launcher attım taleplerimi karşılıyor şimdilik.
predator 7.2 kernel new camera yükleyip şayet yüklü kamera app çalışmazsa predator 7.2 kernel old camera olanı indirin.
Port GCam kullanıyorsanız. Old kamera da sorun yok. Ayrıca Juniim 07.04.2020 portta stock kernelle beklemede az ısınma vardı Predator kernel atınca resmen soğudu.
Dayanamadım aşağı bıraktım illa biri sorar eminim abi link diye. :) Başka tavsiyelere de hep açığız tabi.
[NEW][7.2][PIE][Q][HMP]Predator Stormbreaker Kernel-Fast & Battery-Friendly
İsinma yok kamera da yok microg insani cildirtir 2 kez romu temizlemek zorunda kaldim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yeniden baslatinca boot ekraninda kaliyor guc tusuna 6-7 sn basinca aciliyor, magisk modulleri kurarken bootlop olabiliyor, magiskten microg modulunu sakin kurmayin, horizon light kapatin ghost screen olur, birini ararken ses fulleniyor ve bazen kisilmiyor, oyunlarda biraz kasma olabiliyor(performans sorunu) bunlar haricinde guzel rom
+ Dirac da yok

Son düzenleme:

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
Bu romlarda port miui kamera kullanan varmı? Varsa link paylaşabilirsiniz? Yoksa en stabil ve miuiCam kadar en iyi görüntü alan kamera uygulaması ne tavsiye edilir

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
OxygenOS Stable 10.3.4 - OnePlus 6 for Lavender Android 10 By @Guzram
Updated: 7/06/2020

▪️Download
▪️Changelog

Below is changelog/issues/troubleshoot for all devices above.

Dirty flashing from 10.3.3 should be fine, but it's recommended to do a clean flash

Changelog :
- Update to 10.3.4
- Goodbye GardenerZone 1.0
- Rest is.. not so important ;)

Minor Known Issues :
- Mostly same as previous build

Some troubleshoot :
- Change both Wallpaper and Lockscreen wallpaper to fix Wakeup issues (thanks to Jesan K Saji)
- Use Another 3rd Gallery Application to view your microSD Photos/Videos (QuickPic 2.9.4 for Example).
- Increase your front speaker extra volume in the GardenerZone app -> Sound Control Zone
- Add GardenerZone's Sound Profile tile in the Statusbar QS edit to change ringer mode (may require to manually allow Donot Disturb Access) (Root is not required)

Performance Increase Tips :
- Disable RAM Boost ( i didnt merge the code to the kernel, so its useless )
- Your device should be feel better next 3-24hr after flashing/clean flashing the rom

Thanks to my beloved Ancient Family & TheDragons Member

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
OxygenOS - Port based on OP6 | Android 10. By @Guzram
Updated: 09/06/'20

ismailozses

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yok
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
25
diğer custom romlar 800 900 mb lerde bu niye 2 gb acaba, orjinal romdan portlandığı için mi?

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
diğer custom romlar 800 900 mb lerde bu niye 2 gb acaba, orjinal romdan portlandığı için mi?
Aslında bu bugün paylaşıldı ama geçen gün paylaştığım ile aynı gibi. Evet bu full gapps ile ile geliyor ondan birde dediğiniz gibi orjinalden port
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ben hala Juniim 07.04.2020 stabil port dayım. Onun güncellemesi gelmeden geçmeyi düşünmüyorum şimdilik çok az pc de oluyorum, mobilim hep.

msstss

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mesut
Cihazım
Mİ MAX
Konular
12
[QUOTE = "KaizenTR, yayın: 978266, üye: 144"]
OxygenOS - OP6'ya Göre Bağlantı Noktası | Android 10. @Guzram tarafından
Güncelleme: 09/06 / '20
[URL unfurl = "true"] [URL ]
[/QUOTE]

Buna FW gerekiyor galiba?

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
[QUOTE = "KaizenTR, yayın: 978266, üye: 144"]
OxygenOS - OP6'ya Göre Bağlantı Noktası | Android 10. @Guzram tarafından
Güncelleme: 09/06 / '20
[URL unfurl = "true"] [URL ]

Buna FW gerekiyor galiba?
[/QUOTE]
aslında gerek yok ama siz rom sonrası veya ilk data formattan sonra fw yükleyebilirsiniz
fw_lavender_miui_LAVENDER_20.1.21_8d0fa7adbc_10.0
Telegramdan aratın buraya link yasak

Eno1940

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Redmi s2
Konular
5
Merhaba benim cihazım farklı bende oxygenos port romu yükledim ama bir sorun var cihaz SD kartı görüyor yani dosya yöneticisinden içine girip bakabiiyorm ve kullana biliyorum ama müzik çalar galeri gibi uygulamalarda hafıza kartını görmüyor. Geliştiricilere nedenini sorduğumda oneplus cihazlarında SD kart olmadığı için 3.parti uygulamalar desteklemez dediler. Sizde de böyle bir sorun varmı yada bir düzeltmesi var mıdır?

Üst Alt