Rom Redmi Note 7 Oxygen OS Stable OnePlus 7 Port | Android 10 /22.11.2020

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
Twrp mi orange fox mu kullanıyor sunuz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Format data farklı bir sekmeden olduğu nu da bilmeyenler için tekrar hatırlatmak isterim. Diğer full wipe data ayrı işlem.
1. Resim OrrangeFox dan
2. Resim TWRP den
1.

2.

Son düzenleme:

kylt

*_*
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Lavender
Meslek
not yet
Konular
103
2 Gündür kulanıyorum.Hatamıdır bilmiyorum başkasının başına geldimi .İlk kurulumda yüz ile kilit açmayı kurmuş sıkıntı olmamıştı .Ama şimdi çalışmıyor silip tanıtmaya çalıştım falan ama .kurulum yapmıyor, bunundışında bir sıkıntı yok.
Guzram portu ise bendede calismitor

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
Bu gün bir hafta önceki versiyonunun (24.02.2020) güncellemesi geldi.
LavenderOOS
Port of OxygenOS from OnePlus6 to Redmi Note 7 (02.03.2020)
Brought to you by:

en son cihazda geçen haftaki vers. kullanıyordum baya iyi idi. Pil tüketimini bir durdurabilirsek 9 saat alanlar varmış

Changes/Fixes since lastest port:.
•New build with safetynet fixed. In these build I have used entire @TeamMEX vendor.
• Lastest stable build os OP6 10.3.1;
• Hotspot password;
• Voice notes of whatsapp now play correctly without use ViperFX Module, not tested but i think will fix bugs in voice call of another apps too(kanged audio blobs from @TeamMEX XPerience rom);
• Custom kernel supported now! (Yuki Kernel prebuilt). This ROM uses latest camera blobs, if you use a kernel with old camera blobs flash this to avoid camera issue.
List of things i have tested and working:
• Gcam(I am using @Parrot043 port but you can try any of recommended cameras in Photography group);
• Auto-brightness;
• Hotspot;
• BT Audio;
• Calling;
• DT2W you can enable/disable from original Oneplus

sanırım kerneli güncelledi ve safetynet fixledi

Son düzenleme:

xm4sk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
19
Sıktı artık deodex 11.0.5 üzerine mod kurmusum uzerıne batarya stilleri kurmusum stok takılıcaz artık :D

kylt

*_*
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Lavender
Meslek
not yet
Konular
103
Bu gün bir hafta önceki versiyonunun (24.02.2020) güncellemesi geldi.
LavenderOOS
Port of OxygenOS from OnePlus6 to Redmi Note 7 (02.03.2020)
Brought to you by:

en son cihazda geçen haftaki vers. kullanıyordum baya iyi idi. Pil tüketimini bir durdurabilirsek 9 saat alanlar varmış

Changes/Fixes since lastest port:.
•New build with safetynet fixed. In these build I have used entire @TeamMEX vendor.
• Lastest stable build os OP6 10.3.1;
• Hotspot password;
• Voice notes of whatsapp now play correctly without use ViperFX Module, not tested but i think will fix bugs in voice call of another apps too(kanged audio blobs from @TeamMEX XPerience rom);
• Custom kernel supported now! (Yuki Kernel prebuilt). This ROM uses latest camera blobs, if you use a kernel with old camera blobs flash this to avoid camera issue.
List of things i have tested and working:
• Gcam(I am using @Parrot043 port but you can try any of recommended cameras in Photography group);
• Auto-brightness;
• Hotspot;
• BT Audio;
• Calling;
• DT2W you can enable/disable from original Oneplus

sanırım kerneli güncelledi ve safetynet fixledi
Kaizen hocam hep guzram kullandim en jyjsi hangjsj? Var mi onerin

cohci52

Destek Ekibi
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Güvenlik
Konular
209
Aynı işlemleri yaptigimdan emin olabilirsiniz hocam bilmediğim şey şu neden sadece bu hataları ben alıyorum sonuçta telefon aynı ama dediğiniz gibi galiba oxygen Roma bir şans vermek lazm aosp tabanlı rom onu bir deneyim ben ekran görüntüsü atarsanız çok sevinirim hocam peki miui camera normal çalışıyor mu hocam oxygen de ?
Oxygende miui kamera yok hocam oxygen osun kendi kamera yazılımı var gayette başarılı ekran görüntüleri ise yolda :)
Biliyorum hocam miui camera olmadığını ben anx kameradan bahsediyorum hocam
Valla hocam ben anx kamera falan pek anlamıyorum. Nasıl bakacağını söylerseniz bakayım.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Güzel bir calisma galiba geçmek lazm su oxygen romu bi deniyim ya ben en iyisi peki hocam direk son tümü ile fw yi kursam tamam dir dimi hocam başka bir şey işlem yapmama gerek varmı yani ? İnşallah ses sorunu yoktur ya telefon la gorusme yapıyorum da ben baya. Bı yani pil performansı miui Roma göre nasıl hocam ya kusura bakmayın lütfen sizi de rahatsız ediyorm ama lütfen hakkınızı helal edin ya

Anx camera aosp tabanlı romlara miui camera yüklemek 250 MB bı boyutu var ve pixel de solma vardı ondan asop Roma geçmiyor dum zaten tek problem o yani
hocam pil performansı orta 6 saat sosyal medya biraz oyun ile alıyorum ama ben wifi ile alıyorum mobil veri kullanınca da değişir bu etkenler. Hocam ben Guzram port denedim bunu daha yeni yükledim o yüzden bir şey diyemeyeceğim ayrıca sizin için pil çok önemli bir etken ise Aosip Derpfest te 9 saat alıyordum. Tamamen saf android ama çok akıcı siz bilirsiniz. Helal olsun hocam ne demek
Eyw hocam sagoln Bunu bir deniyim ben en iyisi pil performansı beni tatmin etmese o zmn geçerim derpfest e peki derpfest ile bu rom arasında ki deyisklikler nelerdir hocam çok bir şey deyisyor mu artı eksileri varmı oxygen Roma göre ? Camera vs ses vs oyun performansı vsvs
Mobile legends oyuncusuyum belki oyunu biliyorsundur hocam tam ekran hareketleri beni çıldırttı ekranın altına dokunduğum an çubuk ve bildirim yeri açılıyor bu da beni oyundan düşürüyor. Onun dışında aosip derpfest kulaklık modunda ses özelleştirmeleri vs olarak daha iyi. Kamera olarak gcam indirebilirsiniz ikisinede. İkisinden birini seçsem Derpfest derim. :)
Edit: Oxygen ve Derpfestte yüz tanıma yok..
Hocam bir de ben en ince ayrıntıya bile takılıyorum. Yani her türlü etken romu bende yükseltip indirir.
Şöyle düşünürüm hep nedenini bende bilmiyorum. Herhangi bir mekanda telefonu masaya koyduğumda vs güzel durması gibi etkenleri düşünüyorum saçma ama takılıyorum mesela birisi arıyor diyelim beni Arama ekranı güzel olmalı üst paneldeki simgeler çirkin olmamalı vs benim bu bütün isteklerimi yani görselliği karşılayan tek arayüz miui oluyor. Yani ne kadar akıcı olursa olsun miui hazzını alamıyorum hiç bir romdan tercih meselesi tabii. Miui arayüzüne telefonu gören herkes bayılıyor iPhone 7 kullanan abim benim Note 7 cihazıma hayran kalıyor :D
Yüz tanıma önemli deyl ya kullanıyorum da onun için çok şart değil yani evet mobile legends biliyorum bir ara feci oynardım ama biraktm oynamayı neyse demekki derpfest e geçiyoruz o zmn
Aynen ses dediğiniz için kulaklık vs olarak düşündüm ben eğer miuidaki kulaklık ses yükselticisini falan kullanıyorsanız derpfest derim çünkü oxygende yok bende saf miui beta denemek istiyorum neyse.
Normal ayarlarda kullanıyorum ben ses ayarları ni yükseltici kullanmıyorum ben neyse deneyip gorecez saf miui beta denemek istiyorum dediniz dogru mu duydum ben neyse sizi çok tutum ben her şey için çok teşekkür ediyorum ben sagoln gerçekten iyi günler kalın sağlıcakla Allah'a emanet ☺✋✋

Alican2121

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alican
Cihazım
Redmi note 7
Meslek
Elektrik bobinaj
Konular
1
Yorumlarin hepsini okudum da son güncelleme nasıl kullanan varmı çoğu kişi 10.02.2020 demiş hangisini indireyim ben ?

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
Yorumlarin hepsini okudum da son güncelleme nasıl kullanan varmı çoğu kişi 10.02.2020 demiş hangisini indireyim ben ?
Evet ben bu romdayım by Juniiim portu

Sadece hava durumu aktif olmadı başka app ile çözdüm. Üst Hopörlör ses az geliyorsa geri sayfalarda verdiğim SS deki Root - Vendör - Etc - mixer_paths kod düzenleyici ile aç - handset - RX1 Digital Volume bunu ister 90 veya 95 yap reboot

Ben bunun üzerine son yuki kernel İ+ fw 10.3.6.0 + magisk flashladım

Alican2121

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alican
Cihazım
Redmi note 7
Meslek
Elektrik bobinaj
Konular
1
Evet ben bu romdayım by Juniiim portu

Sadece hava durumu aktif olmadı başka app ile çözdüm. Üst Hopörlör ses az geliyorsa geri sayfalarda verdiğim SS deki Root - Vendör - Etc - mixer_paths kod düzenleyici ile aç - handset - RX1 Digital Volume bunu ister 90 veya 95 yap reboot
Evet hocam hoparlör sesi çok az bu ayarı yapıp deniyecegm ama sanki ses konusunda MIUI tabanlı romlara göre az geliyor alt hoparlör dahil olmak üzere neyse pil konusunda iyi olursa kalırım bu romda

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular