Sohbet Redmi Note 7 Ne Zaman Türkiye'ye Gelecek?

XiaoMiraç

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Miraç
Cihazım
Mi A2 Lite
Meslek
Öğrenci
Konular
29
Ben de beklemeyi düşünüyordum ama vazgeçtim a2 lite alacağım

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
söylendiği gibi 15 inde çin satışları başlar ise.... bazı arkadaşlar elden satışlara 10 gün içerisinde teslim edebileceklerini belirttiler

ben net de note7 pro nun 3 ay içinde çıkacağını duyunca sd660 dan direk vaz-caydım....

mi8se satın almaz ise direk note7pro bekleyeceğim.. hedefim ise 6-64/128 olarak almak ki mantıklısı 128 sanırım... içerisine kali filan da kurmayı düşünüyorum

serdar48

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Mi Note 3
Konular
6
söylendiği gibi 15 inde çin satışları başlar ise.... bazı arkadaşlar elden satışlara 10 gün içerisinde teslim edebileceklerini belirttiler

ben net de note7 pro nun 3 ay içinde çıkacağını duyunca sd660 dan direk vaz-caydım....

mi8se satın almaz ise direk note7pro bekleyeceğim.. hedefim ise 6-64/128 olarak almak ki mantıklısı 128 sanırım... içerisine kali filan da kurmayı düşünüyorum

Note 7 Pro'nun işlemcisi nedir ?

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
netde 2 tür yorum var.. hatta dh de konusu oldu... sd675 ile sd710 arasında değişiyor
sd675 in 710 dan daha performanslı olabileceği dense de.... 710 un wifi bantı vs daha üst seviye

lakin.. bir hikaye de note7 pro nun 5G ile gelebilme ihtimali üzerine..

dabiki daha note7 bile satışı olmadan her türlü hikaye olabilir

23sametgrb

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
samet
Cihazım
redmi note 7
Konular
3
arkadaşlar benim gibi redmi note 7'yi bekleyecekler boşuna beklemesin çünkü kamera yongası RGGB veya Remosaic eksikliğinden dolayı yerel olarak 48MP çıkışı sağlayamıyor. yani kameranız 12 mp bir kamera olarak devam edecek bunu neden bu şekilde satışa verdiklerinide söyleyeyim 12mplik bir kamera 4000x3000 çözünürlü verebilirken bizim 48lik kamera 8000*4000 vericek yani piksel sıkıştırması olucaktır telefonu bekleyecekeler tekrardan düşünsün bence

serdar48

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Mi Note 3
Konular
6
arkadaşlar benim gibi redmi note 7'yi bekleyecekler boşuna beklemesin çünkü kamera yongası RGGB veya Remosaic eksikliğinden dolayı yerel olarak 48MP çıkışı sağlayamıyor. yani kameranız 12 mp bir kamera olarak devam edecek bunu neden bu şekilde satışa verdiklerinide söyleyeyim 12mplik bir kamera 4000x3000 çözünürlü verebilirken bizim 48lik kamera 8000*4000 vericek yani piksel sıkıştırması olucaktır telefonu bekleyecekeler tekrardan düşünsün bence

Böyle diyerek kuyruğu bozamazsın geç sen en arkaya bakim :)

prodroandro

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
76
Herhalde düzgün bir şekilde okumadınız.Geceleri Daha İyi Bir Görüntü İcin kamera 12 mp olup pixselleri sıkıştırarak daha iyi bir görüntu elde edilecek ayrıca 4-64 veya 6-128 modelinde sony imx 578 model sensör kullanılması bekleniyor.

23sametgrb

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
samet
Cihazım
redmi note 7
Konular
3
Herhalde düzgün bir şekilde okumadınız.Geceleri Daha İyi Bir Görüntü İcin kamera 12 mp olup pixselleri sıkıştırarak daha iyi bir görüntu elde edilecek ayrıca 4-64 veya 6-128 modelinde sony imx 578 model sensör kullanılması bekleniyor.
onlar sadece beklenti malesef dediklerim doğru

Guaire

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Tayfun
Cihazım
LG G2
Konular
23
Sıkıştırma?

"Pixel binning" görüntü sensörü üzerinde gerçekleşen donanımsal bir işlemdir. İşlemci ile bir alakası yoktur. 48MP'lik bir sensör 2x2 binning yaptığında doğal olarak çıkan sonuç 12MP'lik bir çözünürlüktür.

Mevcut sensörlerde de olan, ama şu veya bu sebeplerden kullanılmayan bir özelliktir.

Örneğin Sony Xperia Z5'te kullanılan 23MP sensörden 8MP'lik fotoğraflar üreten "oversampling" tekniğinden tamamen farklı bir konudur. Oversampling tamamen yazılımsal bir konudur.

"Pixel binning"de çözünürlük 4'te 1'e indiğinde, ışığa duyarlılık 4'kat artar.

Sensörlerin fiziksel boyutları vardır ve belirtilen çözünürlükte ışığa duyarlı nokta (piksel) bu alanı paylaşır. Aynı boyutlarda bir sensöre ne kadar çok piksel sığdırırsanız, piksel büyüklükleri de o oranda azalır.

Piksel boyutu azaldıkça da ışık hassasiyeti azalır, zira ışığı yakalayacak fiziksel alanı azalır.

Bu sensörün 48MP doğal çözünürlükteki piksel büyüklüğü 0.8 mikrometredir. Örneğin Mi A1'deki sensörün piksel büyüklüğü 1.25 mikrometredir. Bu da geri kalan her şeyi eşit kabul ettiğimizde Mi A1'in sensörünün her bir pikselinin ışığa 2.44 kat daha duyarlı olduğunu gösterir.

2x2 binning ile 1.6 mikrometre olduğunda, Redmi Note 7'nin her bir pikseli Mi A1'den 1.64 kat daha fazla ışığa hassas anlamına gelir.

Ki burada Note 7'nin çok daha geniş diyaframı ile daha çok ışık toplama konusunda yine Mi A1'den öne çıkıyor.

Kısacası gündüz bile kumlu ve patlamış fotoğraflar, gece ise bildiğin çamur üretecek 48MP eksikliğini dert etmek isteyene diyecek bir şey yoktur.

Redmi Note 7'nin Pixel 3 ve iPhone XS ile düşük ışık fotoğraf kıyaslamasını gördüm. Note 7 o seviyede değil, ama 1000 dolarlık telefonlardan da çok geride değil. Hatta binning teknolojisini kullanacak bir şekilde Google Camera port edilebilirse inanılmaz bir fotoğraf kalitesi sunacaktır.

Üst Alt