Yardım redmi note 7 imei kaydı ortak aranıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dagtas7879

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ahmet
Cihazım
xiaomi mi mi
Konular
1
merhaba arkadaşlar imei kayıtsız redmi note 7 telefonuma pasaport kaydı ile 2. imei yi satın alacak arkadaş var mı.
pasoport benden olacak 618lira olan kayıt parasını yarı yarıya paylaşacağız. Yerim pendik merkez isteyen bana ulaşabilir.

Taludze

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ersin
Cihazım
Poco F2 Pro
Meslek
Bilgi İşlem Uzmanı
Konular
0
Arkadaşlar iki ayni model telefonun tek pasaporta işlenmesi hususu kesin mi eminmisiniz yani.Bendede 4/64 ve 6/64 lük var emin olsam bende kayit yapturacağım
Zaten sorun orda o ikisi aynı telefon değil

Mi MIX 2S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

rosea

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
cevdet
Cihazım
mi8 se
Konular
2
Zaten sorun orda o ikisi aynı telefon değil

Yok hocam ikisini ayni pasaporta olmadığıni biliyorum ayni olsada eminmisiniz yapan var mi diye sordum.Şu imeiler arasindaki algoritmik bağlanti başka telin imeisinin kaydi konusinda şüpheye düşürüyor beni

Oyla:

Taludze

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ersin
Cihazım
Poco F2 Pro
Meslek
Bilgi İşlem Uzmanı
Konular
0
Yok hocam ikisini ayni pasaporta olmadığıni biliyorum ayni olsada eminmisiniz yapan var mi diye sordum.Şu imeiler arasindaki algoritmik bağlanti başka telin imeisinin kaydi konusinda şüpheye düşürüyor beni
Hocam deneyin zaten sorun çıkarsa işlem başarısız olucaktır.

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Daha önce forumda bu konuda tecrübeli olanlar yazdı... Marka model/seri, kapasite olarak aynı telefonları tek bir pasaporta kayıt ettirmek mümkün...

Oyla:

gekren

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gökhan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
12
ben de redmi note 7 4/64 için pasaport kayıt ortağı arıyorum. iletişime geçmek isteyen olursa sevinirim.

Oyla:

bensen63

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
7.0
Cihazım
Redmi note 4
Meslek
network mikrotik
Konular
44
Az önce telefon cu dan redmi note 7 aliçaktım kayıtsız imei atıp verıcegini söyledi imei atılıyor mu

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
qcn programı var.imei yazacağınız zaman telefonun ilk imeisini yazdığında diğer imei yi direk ikinci kutucuğa yazıyor.YAni iki imei arasında algoritmik bir ilişki var.Buradan yola çıkarak diğer imei yi kaydederken bu imei yi kabul etmeme ihtimali olduğunu düşündüm.ama siz kayıt yaptıysanız sorun yok demektir.Birde 3 imei kutucuğu mu var kayıtta.Yoksa telefonun sim kart sayısına göre mi kayıt yapılıyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

farklı telefonların mı yoksa aynı telefonun iki imei sini mi girdiniz burası önemli.Yani aynı model farklı telefonlarda 2 telefonu bir pasaporta kayıt yapan var mı?
QCN ile ilgili yanlış düşünüyorsunuz ve algoritma hakkında yanlış biliyorsunuz. Bir kutuya yazdığınız IMEI sonrasında size 2. kutuda 2.IMEI'yi vermiyor. Yazdığınız IMEI'yi konvert ederek QCN dosyasında yazdığı hexadecimal hale getiriyor ki dosya içinde arayıp bulabilesiniz. Aslında tam olarak Hexadecimal'e convert ediyor demek te doğru değil, anlaşılması için öyle dedim. Aslında IMEI numaraları QCN dosyası içinde bulabilmek için şöyle bir sitem geliştirmişler. Bizim gördüğümüz, okuduğumuz IMEI numaralarını ilk numaradan sonra 2'şer hane olarak ayırıyorlar. Bu her çift numaranın rakamlarını birbirleriyle yer değiştiriyorlar. Yani 23 yazıyorsa 32 oluyor ya da 64 yerine 46 gibi. Başına da 08 ve A ekleniyor. Yani algoritma falan yok. Sadece rakamların birbiri ile yer değişmesi var. Şu görsel daha net anlatır belki.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ama elbetteki her IMEI'nin farklı bir anlamı vardır. Burada bir algoritma değil bir sahiplendirme söz konusudur. Yani IMEI numaraları, üretici firma, marka, model, seri numarası v.b. birçok bilgi içerir. Zaten BTK'dan sorgulama yaptığınızda cihaz kayıtlı olsun ya da olmasın, size cihazın marka-model bilgisini verir. Çünkü tüm dünya üretilen her cihazın IMEI bilgisi, üretici firma tarafından bilgisi verilerek, uluslararası olarak bir yerde toplanır ve bu bilgiye ihtiyacı olan her ülke, her firma bu havuzdan yararlanır. BTK da o havuzdan, verilen IMEI ile sorgulama yaparak cihaz hakkındaki detaylara ulaşıyor ve bize cihaz hakkında bilgi veriyor.
Pasaport kaydındaki durum şu: Eğer cihazınızda tek IMEI varsa, kayıt yaparken tek IMEI yazabilirsiniz. Diğer IMEI kutularını dolduramaz yani başka cihazların da IMEI'lerini yazamazsınız. Çünkü yazdığınız IMEI'nin tek IMEI'li bir cihaza ait olduğunu sistemden görebiliyor. Bunun gibi 2 IMEI'li cihazlarda da 2 tane yazabilirsiniz. 3. kutuya yazamazsınız. Eğer 3 IMEI'li bir cihazınız varsa, o zaman da 3 tane IMEI yazabilirsiniz.

Bu durumda; cihazınız çift IMEI'li de olsa kafanıza göre 2 tane IMEI kutusunu dolduramazsınız. Çünkü yazdığınız IMEI'ler kontrol edildiğinde farklı modellere ait IMEI'ler olduğu görülecek ve kabul edilmeyecektir. Bu nedenle, yazdığınız IMEI'lerin aynı modele ait olması şarttır.

Aslında bu yapılan işlem yasal bir işlem değil. Yani BTK'ya gidip te ben 2 telefonun birer tane IMEI'sini teki pasaporta işletmek istiyorum derseniz red cevabı alırsınız. Ama E-devlet üzerinde muhatap olduğunuz kimse olmadığı için işlemin yapılıp yapılmaması sistemle ilgili bir durum. Forumumuzda da illegal konuların bulunması, bu konular hakkında yardımlaşılması yasak olduğu için konuyu kapatıyorum. Google işinizi görecektir zaten.

Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt