Soru Redmi Note 7 İçin AOD Uygulaması Var mı?

MuratY

Marka değil, teknoloji fanboyu
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Samsung Note10+
Konular
21
Samsung Note 8 kullanırken fena halde bağımlılık yapmıştı bende, eskikliğini çok hissediyorum :)

Cihazlarımız amoled ekran değil ama, Redmi Note 7 için Always On Display uygulaması var mı acaba?

kullanıcıadı

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
murat
Cihazım
redmi note 7
Konular
16
LCD panel de AOD kullanılmaz. Zaten adam akıllı çalışmaz, yarım yamalak çalışanı da pil tüketimini arttırır + uzun vadede ekrana zarar verir.

Oyla:

amidore

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yaşar
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Memur
Konular
1
BL açtıktan sonra illaki Pixel yükleyeceksiniz hocam. Denersiniz mutlaka yani Idea~~

Ben daha bugün sabah miui roma dönmüştüm, tüm herşeyi sıfırdan kurdum anca yeni yeni bitti telefon, ama...
Ama kaşıntı tuttu yeni versiyonu yüklememek için kendimi zor tutuyorum, o derece yaniwasntme~~

Oyla:

kullanıcıadı

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
murat
Cihazım
redmi note 7
Konular
16
Geceleri masa saati olarak kullansam bile yeter bana aslında :)
Dostum LCD ekranların ne olduğu hakkında pek bilgin yok sanırım? ha ekranın ortasına kocaman bir widget saat koyup ekranın kapanmasını da kaldırıp o şekilde kullanmışsın ha AOD kullanmışsın hiç bir farkı yok. LCD ekranda AOD demek tüm ekran açık demek. Siyahı vermek için amoled gibi ledlerini kapatmıyor, siyahı üretiyor ve bunun için de güç harcıyor.

Oyla:

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Dostum LCD ekranların ne olduğu hakkında pek bilgin yok sanırım? ha ekranın ortasına kocaman bir widget saat koyup ekranın kapanmasını da kaldırıp o şekilde kullanmışsın ha AOD kullanmışsın hiç bir farkı yok. LCD ekranda AOD demek tüm ekran açık demek. Siyahı vermek için amoled gibi ledlerini kapatmıyor, siyahı üretiyor ve bunun için de güç harcıyor.
Hocam arkadaş kullanmak istiyor, bırakalım kullansın. Zevkler ve renkler ayrı, kardeşimde lumia 920 vardı onda da lcd panel olduğu halde glance screen kullanıyordu. Glance Screen ile AOD nin bir farkı yok.

Oyla:

amidore

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yaşar
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Memur
Konular
1
Save_Mi ye katılıyorum, bende Lumia 1320 vardı Glance kullanıyordum. 1320 vardı derken hala var, yedekte duruyor :P

Oyla:

kullanıcıadı

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
murat
Cihazım
redmi note 7
Konular
16
Hocam arkadaş kullanmak istiyor, bırakalım kullansın. Zevkler ve renkler ayrı, kardeşimde lumia 920 vardı onda da lcd panel olduğu halde glance screen kullanıyordu. Glance Screen ile AOD nin bir farkı yok.
Olay alternatif kullanıp kullanmaması değil ki kendi iyiliği için söylüyorum. Amoled ekranlı telefonlarda bile AOD açıkken ekranda ki saat, tarih, bildirimler vs. belirli aralıklarla hareket eder aynı yerde sabit durmaz. Amoled ekranda bile adamlar bu önlemi almış bir de LCD ekranda ne olduğu belirsiz çakma AOD uygulamalarını düşün.

Oyla:

MuratY

Marka değil, teknoloji fanboyu
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Samsung Note10+
Konular
21
kullanıcıadı hocam demek istediğinizi anlayabiliyorum, kısaca bu cihazımın amacını anlatayım size; bu benim 5 xiaomi cihazım. En uzun süre kullandığım yalan olmasın 3 haftaydı galiba.

Uzun yıllar lg arayüzüne alıştıktan sonra miui'ye alışamadım hiç. Lg'de işe yarar çift hatlı bulamayınca bir süre note 8 kullandım. Çok memnundum ama şarj problemi canımı sıkıyordu.

Son kez miui denemek, alışmak için redmi note 7 aldım. Farklı bir model alacaktım ama alışamama ihtimaline karşı ucuz olan bir model alayım dedim. Hatta cihazı uzun süre kullanmayı düşünmediğim için kayıt bile yaptırmadım.

İşin özü bu cihazı satın alırken gözden çıkardım, o yüzden üstünde her şeyi test edip, miui'nin her şeyini öğrenip sonrasında daha iyi bir modelini almayı düşünüyorum :) tuhaf bir huy ama kullandığım cihazın en ince ayrıntısına kadar çözemezsem o cihazı kullanamıyorum :D

Oyla:

mladenbmv

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ROOT
Cihazım
xiaomi mi5s
Konular
3