Soru Redmi note 7 eu rom

Gala1905

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Aslan
Cihazım
Redmi Note10pro
Konular
23
Merhaba telefonu alalı bir seneye yakın zaman oldu global rom kullanıyorum genel olarak memnunum ama acaba eu rom kurmayıp çok şey kaçırıyormuyum diye zaman zaman düşünüyorum. Kullananlar tecrübelerini aktarırsa sevinirim. Telefon ile oyun oynamıyorum kamera sosyal medya vs. kullanıyorum. Bu arada imei değiştirilmiş cihazın rom atarken uçar mı acaba.

oturak

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erhan
Cihazım
note 12 pro+ 5G
Meslek
tekniker
Konular
6
Teşekkürler Note 7 kullanıyorsan şarj detaylarını paylaşabilirmisin zahmet olmazsa
son güncellemeye geçtim şarjı bitirdiğimde sanırım yarın gece ss atmış olurum ortalama elimden düşmezse telefon 10 saat ekran süresi 10 saat bekleme alıyorum sürekli bluescreen filiter uygulaması çalışıyor bi yandan uzun kullanımda 8 saat civarı alıyorum her zaman %20 %25 civarı şarja takarım oyun oynamam sosyal medya müzik youtube %5 yarım saat civarı gidiyo glaobalde ekranı kapatıp açıyorum %1 gidiyodu giggle~~

Oyla:

Gala1905

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Aslan
Cihazım
Redmi Note10pro
Konular
23
son güncellemeye geçtim şarjı bitirdiğimde sanırım yarın gece ss atmış olurum ortalama elimden düşmezse telefon 10 saat ekran süresi 10 saat bekleme alıyorum sürekli bluescreen filiter uygulaması çalışıyor bi yandan uzun kullanımda 8 saat civarı alıyorum her zaman %20 %25 civarı şarja takarım oyun oynamam sosyal medya müzik youtube %5 yarım saat civarı gidiyo glaobalde ekranı kapatıp açıyorum %1 gidiyodu giggle~~
Bu süreleri mobil veri ile mi wifi kullanımında mı alıyorsun? Mobil veri ise iyi süreler wifi ise global roma benzer süreler veriyor.

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Bu süreleri mobil veri ile mi wifi kullanımında mı alıyorsun? Mobil veri ise iyi süreler wifi ise global roma benzer süreler veriyor.
Şahsi fikrimi sizinle paylaşmak isterim hocam
Birincisi uzun süre global,eu stabil,ve eu beta kullanmış birisi olarak
genel farkların üzerinden geçmek isterim.
Global rom tamamen genel kullanıcılara hitap etmek üzere tasarlanmış arayüzü gereksiz google uygulamaları ile dolu bir rom
Adından da anlayacağımız üzere ''KARARLI''yani stabil romdur buna hiç şüphemiz yok,her ne kadar genel kullanıcılara hitap etse de gereksiz dolu olduğu kanaatindeyim,google uygulamaları ile aram çok iyi değildir.
İkinci olarak Eu.Stabil çin stabil romundan derlenip gereksiz çince uygulamalar çıkarılıp yerine google play ve dil desteği getirilmiş halidir,bana göre en başarılı romdur kendileri,çünkü china stable en başarılı rom oluyor,çine özel çıkarıldığı için daha performanslı ve pil süreleri iyi tabi bu kişiden kişiye göre de değişebilir,fazladan özelliği pili ve akıcılığı ile favorimdir.
Son olarak EU.Beta ya gelelim,eu beta ise her cihaza nasip olmayan closed china sürümünden derlenen haftalık güncellemesi verilen sürümdür.
Özelliklere önceden sahip olma ve test etme imkanı sunarken haliyle fedakarlık gereği pil ve performanstan kayıp yaşanıyor tabi bu her cihaz için böyle değil note 7-8 gibi cihazlar orta segment olduğu için performans kayıpları normal lakin mi 10 10pro k30pro gibi cihazlarda bu kayıp farkını anlayamazsınız bile öyle söyleyim.

Kısaca özetlemek gerekirse her kullanıcının kendine özgü tercihine kalmış bu rom kullanımı
Ben EU ile Mi 8 SE ile tanışmıştım global rom o cihaza olmadığı için mecbur eu kullanıyordum o kadar alıştım ki
Note 8 cihazımı alır almaz eu kurdum kilidini açıp(e haliyle gereksiz google mesaj arama ve diğer uygulamalardan da kurtulmuş oldum :) )

Oyla:

oturak

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erhan
Cihazım
note 12 pro+ 5G
Meslek
tekniker
Konular
6
wifi ile alıyorum mobil veride kullanırsam ve hat çekmezse süreler 1 saat kadar kısalıyor

Oyla:

Gala1905

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Aslan
Cihazım
Redmi Note10pro
Konular
23
Şahsi fikrimi sizinle paylaşmak isterim hocam
Birincisi uzun süre global,eu stabil,ve eu beta kullanmış birisi olarak
genel farkların üzerinden geçmek isterim.
Global rom tamamen genel kullanıcılara hitap etmek üzere tasarlanmış arayüzü gereksiz google uygulamaları ile dolu bir rom
Adından da anlayacağımız üzere ''KARARLI''yani stabil romdur buna hiç şüphemiz yok,her ne kadar genel kullanıcılara hitap etse de gereksiz dolu olduğu kanaatindeyim,google uygulamaları ile aram çok iyi değildir.
İkinci olarak Eu.Stabil çin stabil romundan derlenip gereksiz çince uygulamalar çıkarılıp yerine google play ve dil desteği getirilmiş halidir,bana göre en başarılı romdur kendileri,çünkü china stable en başarılı rom oluyor,çine özel çıkarıldığı için daha performanslı ve pil süreleri iyi tabi bu kişiden kişiye göre de değişebilir,fazladan özelliği pili ve akıcılığı ile favorimdir.
Son olarak EU.Beta ya gelelim,eu beta ise her cihaza nasip olmayan closed china sürümünden derlenen haftalık güncellemesi verilen sürümdür.
Özelliklere önceden sahip olma ve test etme imkanı sunarken haliyle fedakarlık gereği pil ve performanstan kayıp yaşanıyor tabi bu her cihaz için böyle değil note 7-8 gibi cihazlar orta segment olduğu için performans kayıpları normal lakin mi 10 10pro k30pro gibi cihazlarda bu kayıp farkını anlayamazsınız bile öyle söyleyim.

Kısaca özetlemek gerekirse her kullanıcının kendine özgü tercihine kalmış bu rom kullanımı
Ben EU ile Mi 8 SE ile tanışmıştım global rom o cihaza olmadığı için mecbur eu kullanıyordum o kadar alıştım ki
Note 8 cihazımı alır almaz eu kurdum kilidini açıp(e haliyle gereksiz google mesaj arama ve diğer uygulamalardan da kurtulmuş oldum :) )
Detaylı yorumun için teşekkür ederim

Oyla:

brk_41

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Salih
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
9
Ben hemen hemen hepsini kullandım.Kesinlikle en iyisi eu rom.Şarj ve performansı daha iyi bence eu.rom stabil kullanmalısın...
Eu rom stabil olarak hagisini kullanıyorsunuz, forumda Note 7 konusunda biraz gezindim ama bulamadım?

Oyla:

championee

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dursun Aydın
Cihazım
Poco f5 pro
Meslek
Güvenlik
Konular
26
Eu.rom android 9 olan en son sürümünü kullanıyorum gayet akıcı ve şarjı çok iyi...

Oyla:

brk_41

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Salih
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
9
Şu linkteki mi kullanıyorsunuz sanırım.
Bende akıcılık ve hızlılık bakımdan Eu betadan geçeceğim. Bazen yavaşlık ve takılmalar dan zaman kaybediyorum.

Oyla:

championee

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dursun Aydın
Cihazım
Poco f5 pro
Meslek
Güvenlik