Soru redmi note 7 bükülme

furkanbek868

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
redmi note 7
Meslek
öğrenci
Konular
19
merhaba hocalarım redmi note 7 aldım. hafif bükülme olduğunu görüyorum.Kendi çıkan kılıfıyla kullanıyorum. Bu bükülmenin ileri gitmemesi için neler yapabilirim. mesela kılıf önerisi tavsiyeler vs yapabilirseniz çok sevinirim

furkanbek868

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
redmi note 7
Meslek
öğrenci
Konular
19
Olabilir benim çevremde 6 7 kişi kullanıyor hiçbiri şebeke sorunu yasamadi yaşamıyor iki cihaz sorulduğu için 8lite demiştim hocam 7 den sağlam en azından .
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Görüntü eklermisin bir bakalım .
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Aynen hocam zaten YouTube da Jerry nin videosunu izlerseniz anlarsınız en ufak bükme testinde cihaz mukavva gibi yamuldu.
hocam kamerada anlaşılmıyacağını düşünüyorum şu anda çekebileceğim imkan yok kusura bakmayın yinede düşündüğünüz için teşekkürler

Oyla:

Zwilling

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Samsung S20 FE
Konular
29
Bükülme tarzı birşey hiç yaşamadım, 3 4 aydır kullanıyorum redmi note 7. Burada mi 8 lite mi note 7'mi alayım diye sormuştum. Profesyonel olarak sektör içinde olan hocalarım note 7 tavsiye etmişti. Bu arada mi 8 lite şebeke sorunu nedir, çin cihazlarında band 20 olmadığı için çekmeme problemi mi?

Oyla:

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
461
Bükülme tarzı birşey hiç yaşamadım, 3 4 aydır kullanıyorum redmi note 7. Burada mi 8 lite mi note 7'mi alayım diye sormuştum. Profesyonel olarak sektör içinde olan hocalarım note 7 tavsiye etmişti. Bu arada mi 8 lite şebeke sorunu nedir, çin cihazlarında band 20 olmadığı için çekmeme problemi mi?
Mi 8 lite Cihazda band 20 desteği var sorun donanimsal bence

Oyla:

abdulbakidrs

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulbaki
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Öğrenci
Konular
3
Olabilir benim çevremde 6 7 kişi kullanıyor hiçbiri şebeke sorunu yasamadi yaşamıyor iki cihaz sorulduğu için 8lite demiştim hocam 7 den sağlam en azından .
Hocam daha sağlam demişsin ama RN 7, reklamlarında karpuz, ceviz kıran bir telefon. Üstelik bunu teyit etmek amacıyla webtekno'da kendi ofislerinde aynı şekilde karpuz ve ceviz kırdı. Hepsinden sağ çıktı. Sadece büküldü ki o kadar darbeye bükülmesi gayet doğal. Cepte bükülme sorunu evet çok rahatsız edici ancak ön ve arka cam üst düzey bir korumaya sahip, yani normal bir cepte bükülmesi oldukça zor, cam bu. Zorlarsanız hepsi bükülür ki Mi 8 Lite'dan iyi yanları da var, özellikle bataryası ve daha yeni bir cihaz olmasından dolayı daha ön planda tutulabilir. Üstelik 3.5mm jak girişi bulunması da benim gözümde "paranla rezil olmama" nedenidir ve Mi 8 Lite'dan vazgeçmemin en büyük sebebi budur açıkçası. Genel olarak iki cihazda birbirleriyle neredeyse aynı olsalar bile bana soracak olursanız şuan ki piyasa değerleri de baz alınarak Redmi Note 7, Mi 8 Lite'a göre daha cazip bir cihaz diyebilirim. Ama illa çerçevesi de metal olsun diyenler varsa Mi 8 Lite'a da geçebilir. Farkı hissetmezsiniz bile...

Oyla:

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Hocam daha sağlam demişsin ama RN 7, reklamlarında karpuz, ceviz kıran bir telefon. Üstelik bunu teyit etmek amacıyla webtekno'da kendi ofislerinde aynı şekilde karpuz ve ceviz kırdı. Hepsinden sağ çıktı. Sadece büküldü ki o kadar darbeye bükülmesi gayet doğal. Cepte bükülme sorunu evet çok rahatsız edici ancak ön ve arka cam üst düzey bir korumaya sahip, yani normal bir cepte bükülmesi oldukça zor, cam bu. Zorlarsanız hepsi bükülür ki Mi 8 Lite'dan iyi yanları da var, özellikle bataryası ve daha yeni bir cihaz olmasından dolayı daha ön planda tutulabilir. Üstelik 3.5mm jak girişi bulunması da benim gözümde "paranla rezil olmama" nedenidir ve Mi 8 Lite'dan vazgeçmemin en büyük sebebi budur açıkçası. Genel olarak iki cihazda birbirleriyle neredeyse aynı olsalar bile bana soracak olursanız şuan ki piyasa değerleri de baz alınarak Redmi Note 7, Mi 8 Lite'a göre daha cazip bir cihaz diyebilirim. Ama illa çerçevesi de metal olsun diyenler varsa Mi 8 Lite'a da geçebilir. Farkı hissetmezsiniz bile...

Ben olayı genel olarak değil sadece sağlamlığı baz alarak yanıtladığım ve bu bükülme sorunu patlak verdigı için o şekilde yazdım . Detaya inersek note7 in de artıları çok az değil . Karpuz ceviz vs webtekno videolarını da izledim bana garip gelen de bu zaten karpuz ceviz patlatılan cihaz baskı yapmadığı halde büküldü diyenler oldu ki YouTube da Jerry nin videosunu izlersen cidden mukavva gibi ikiye bölünüyor hocam . Herşeyi bi kenara koydum ben telefonu cebimde taşıdım diye bükülecekse hiç gereği yok almanın hocam . Belki de bu da şans işidir ne diyeyim

Oyla:
Üst Alt