Soru Redmi Note 6 Pro Ghost Screen...

fatihkucmen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Ya**ak
Konular
3
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar. Yaklaşık beş gün önce Xiaomi Redmi Note 6 Pro 4/64 model cihaz alarak aranıza katılmış bulunuyorum. İlk aldığımda var mıydı bilmiyorum ama bu gün farkettim cihazda Ghost Screen olduğunu farkettim. Tapatalk kullanıyorum konuda uzun süre kaldığım da aşağı yukarı kaydır tuşları ve konu aç butonunun ekranda kaldığını farkettim. Sizce bu yazılımsalmıydı yada neden kaynaklandı gelecekte ekranda dokunmatikte bana sorun yaratır mı?
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

astsel

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
rom"
Cihazım
xiaomi redmi
Konular
14
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar. Yaklaşık beş gün önce Xiaomi Redmi Note 6 Pro 4/64 model cihaz alarak aranıza katılmış bulunuyorum. İlk aldığımda var mıydı bilmiyorum ama bu gün farkettim cihazda Ghost Screen olduğunu farkettim. Tapatalk kullanıyorum konuda uzun süre kaldığım da aşağı yukarı kaydır tuşları ve konu aç butonunun ekranda kaldığını farkettim. Sizce bu yazılımsalmıydı yada neden kaynaklandı gelecekte ekranda dokunmatikte bana sorun yaratır mı?
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Merhaba bende de var aynı cihazdan Ghost Screen nedir anlamadım

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Garanti varsa, gönderin ekran değişimi yaparlar muhtemelen. Maalesef ki; hayalet ekran sorunu...

Oyla:

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
2 aya yakındır kullanıyorum ama ekranda herhangi bir olumsuzluk görmedim. Bazı serilerde mi sıkıntı var acaba. Işık sızmasından şikayetçi olanlarda var bende bu sorunda yok çok şükür.

Oyla:

fatihkucmen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Ya**ak
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam şimdi nasıl anlatsam size bilemiyorum ama öncelikle bi internetten yazın Ghost Screen nedir diye. Bende dilimin döndüğünce açıklayayım. Ghost Screen ekranda önceki açtığınız uygulamaya ait nesnelerin görüntüsü daha sonra geçtiğiniz koyu arkaplanlı uygulamalarda menülerde hafif belirgin görünmesidir. astsel

Oyla:

serhat.yldz

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
315
Ghost screen Xiaomi'nin kalitesiz ekran panelleri kullanmasından dolayı kaynaklanıyor, bende aynı cihazı kullanıyorum ama ghost screen olayı yok. Garantili bir cihaz kullanıyorsanız aldığınız yere başvurmanız daha iyi olur.

Oyla:

fatihkucmen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Ya**ak
Konular
3
Ghost screen Xiaomi'nin kalitesiz ekran panelleri kullanmasından dolayı kaynaklanıyor, bende aynı cihazı kullanıyorum ama ghost screen olayı yok. Garantili bir cihaz kullanıyorsanız aldığınız yere başvurmanız daha iyi olur.
Hocam maalesef garantili değil cihazım yurtdışı kayıtlı olanlardan. Bu sorun ilerleyen zamanlarda dokunmatikte kullanımda falan sıkıntı yaratır mı?

Oyla:

buz_mavisi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
1
Cihazım
mi4
Konular
0
Zamanla çoğalır. Telefon ısındıkça ve uzun süre aynı ekranda kaldıkça olur. Donanımsaldir. Ips LG panellerde daha çok görülürken tianma panellerde de görülmeye başlamıştır. Mi5 zamaninda beni ve mi5 sahiplerini bıktıran bir sorundur. Yazılım veya program ile kesinlikle çözümü yoktur.servise gönderdiğinizde servis soğuk bir şekilde telefonu açıp sorun yoktur diye geri gönderdiği için çoğu kişi ekran değişimi yaptiramamistir. Servis de biliyor bu sorunun sebebini ama ialerine geldiğini yaparlar. O nedenle birkaç gönderip tüketici haklarına gitmeye hazırlıklı olun. Note 6 almayı düşünürken beni de kararsız bırakan bir sorun oldu.

Oyla:

fatihkucmen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Ya**ak
Konular
3
Zamanla çoğalır. Telefon ısındıkça ve uzun süre aynı ekranda kaldıkça olur. Donanımsaldir. Ips LG panellerde daha çok görülürken tianma panellerde de görülmeye başlamıştır. Mi5 zamaninda beni ve mi5 sahiplerini bıktıran bir sorundur. Yazılım veya program ile kesinlikle çözümü yoktur.servise gönderdiğinizde servis soğuk bir şekilde telefonu açıp sorun yoktur diye geri gönderdiği için çoğu kişi ekran değişimi yaptiramamistir. Servis de biliyor bu sorunun sebebini ama ialerine geldiğini yaparlar. O nedenle birkaç gönderip tüketici haklarına gitmeye hazırlıklı olun. Note 6 almayı düşünürken beni de kararsız bırakan bir sorun oldu.
Sizde mi note 6 kullanıyorsunuz hocam sizde de varmı sorun. Hayır uzun süre de kullanmadım desem, Pazar günü kutusunu açtım bu gün Çarşamba öyle oyun falan da oynamadım ki ısınsın.

Oyla:

astsel

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
rom"
Cihazım
xiaomi redmi
Konular
14
Hocam şimdi nasıl anlatsam size bilemiyorum ama öncelikle bi internetten yazın Ghost Screen nedir diye. Bende dilimin döndüğünce açıklayayım. Ghost Screen ekranda önceki açtığınız uygulamaya ait nesnelerin görüntüsü daha sonra geçtiğiniz koyu arkaplanlı uygulamalarda menülerde hafif belirgin görünmesidir. astsel
Tamam anladım hayalet ekran benim cihazda görmedim benim başka sorunlarla uğraşıyorum 4g gibi şebeke sorunu bide Zeytinburnundan aldım oda bana baya sıkıntı oldu

Oyla:
Üst Alt